Skip to main content

Vysoká energetická účinnosť pre komfortné chladenie v podmienkach Blízkeho východu

Rijád, Saudská Arábia

Spoločnosť Daikin nedávno dodala chladiče na zabezpečenie komfortného chladenia v podmienkach Blízkeho východu v rámci projektu štvorhviezdičkového hotela v meste Rijád v Saudskej Arábii. Jednotky sa použijú na zabezpečenie potrebného chladenia izieb a verejných priestorov v hoteli.

Pre tento projekt boli vybrané chladiče zo série M, čo je rad produktov špeciálne navrhnutých na to, aby obstáli a fungovali v prostredí Blízkeho východu s vlastnosťami, ako je vysoká teplota okolia a vystavenie prachu.

Inštalované produkty:
2x EWAD-M
Celkový chladiaci výkon: 1700 kW

O produktoch a projekte

Pre tento projekt konzultanti hľadali vzduchom chladené skrutkové kompresorové chladiče, ktoré by sa dali ľahko integrovať do systému BMS.

Konkrétne hľadali riešenia, ktoré by mohli zaručiť veľkú spoľahlivosť pri vysokých teplotách okolia a prašnom prostredí, ale aj pôsobivú celkovú energetickú účinnosť.

Spoločnosť Daikin dokázala splniť špecifikácie ponukou dvoch vzduchom chladených skrutkových chladičov s ventilátormi s voľným obežným kolesom EC, ktoré dokázali poraziť konkurenciu vďaka veľmi vysokej úrovni ponúkanej energetickej účinnosti.

Skrutkový invertorový kompresor, ktorý navrhla a vyrába spoločnosť Daikin, má inú podobu ako skrutkový kompresor, využíva jednu hlavnú skrutku, ktorá sa spája s dvoma hviezdicovými rotormi a vytvára objemovo zodpovedajúci kompresný cyklus. Vďaka hlavnému rotoru, vyváženému v radiálnom aj axiálnom smere, má ložisko kompresora mimoriadne vysokú spoľahlivosť. Preto môže byť jeho životnosť dlhšia ako pri iných skrutkových kompresoroch. Jednoduchý skrutkový kompresor má teda len tri pohyblivé časti. V dôsledku toho sa znižuje možnosť poruchy a udržiavajú sa nízke prevádzkové náklady.

Okrem toho je skrutkový invertorový kompresor Daikin celosvetovo uznávaný pre vynikajúci výkon z hľadiska energetickej účinnosti, kvôli skrutkovému profilu, ktorý zabezpečuje najlepší výkon. Konzultanti prejavili dôveru v túto značku, keďže mali v minulosti skvelé skúsenosti, a to tak so systémami Daikin VRV, ako aj s chladičmi.

Viac informácií o jednoskrutkových kompresoroch Daikin nájdete tu

Fabrický test so zákazníkom

Zatiaľ čo konzultanti mali skvelé predchádzajúce skúsenosti s VRV aj chladičmi Daikin, koncový používateľ bol vo svete Daikin nováčikom a chcel získať pocit kvality a úrovne profesionality, ktorú môže zaručiť spoločnosť Daikin Applied Europe.

Fabrický test so zákazníkom bol dobrou príležitosťou nielen na preukázanie spoľahlivosti a výkonu jednotiek poskytovaných spoločnosťou Daikin, ale aj na to, aby koncový používateľ lepšie spoznal spoločnosť, výrobné zariadenia, procesy a postupy a čo sa skrýva za riešeniami, ktoré spoločnosť Daikin poskytuje.

Viac informácií o službe fabrických testov so zákazníkom a o tom, ako môže splniť potreby zákazníkov a konzultantov pre akýkoľvek druh projektu HVAC, nájdete tu

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?