Skip to main content

Veliteľstvo policajných síl Spojených arabských emirátov

Spojené arabské emiráty

Spoločnosť Daikin nedávno dodala štyri chladiče pre veliteľstvo polície Spojených arabských emirátov. Chladiče sa budú používať na zabezpečenie chladenia prostredníctvom vzduchotechnických jednotiek v celej veľkej budove a na zabezpečenie maximálnej úrovne komfortu pre užívateľov.

Inštalované produkty

4x EWAD-M

Chladiaci výkon: 3,8 MW

O projekte

Spojené arabské emiráty sú známe svojím horúcim a vlhkým podnebím, takže klimatizácia je nevyhnutnou súčasťou každodenného života. Inštalácia vysokovýkonných chladičov v budovách je dôležitá na udržiavanie vnútornej teploty a úrovne vlhkosti, zabezpečenie komfortu a vytvorenie zdravého prostredia pre užívateľov.

Chladiče Daikin dodané pre tento konkrétny projekt sú navrhnuté tak, aby poskytovali účinné chladenie aj v tých najnáročnejších podmienkach. Vynikajú nízkym príkonom, vysokou účinnosťou a kompaktnosťou v porovnaní s vysokým chladiacim výkonom.

Okrem efektívnosti bola ďalším veľmi dôležitým aspektom projektu aj plocha. Spoločnosť Daikin splnila túto špecifickú potrebu radom chladičov M, ktoré sú špeciálne navrhnuté na prevádzku v podmienkach Blízkeho východu.

Štyri chladiče Daikin série M poskytnú kancelárskej budove spoľahlivé, energeticky účinné a kompaktné riešenie, ktoré sa dokonale zmestí do priestoru vyhradeného pre zariadenie HVAC. Inštalácia týchto chladičov Daikin je pre majiteľov budovy cennou investíciou a dôkazom ich odhodlania vytvárať pohodlné a zdravé prostredie.

Viac o produkte

Zákazník potreboval riešenie, ktoré by zaručilo trvalú spoľahlivosť pri vysokých teplotách okolia a prašnom prostredí, ale aj pôsobivú celkovú energetickú účinnosť.

Séria M je navrhnutá tak, aby fungovala v podmienkach prostredia typických pre Blízky východ, t. j. pri teplotách od 46 °C do 55 °C. Pri tomto type aplikácie sa zvyčajne používa kompresor Daikin s jednoskrutkovou technológiou, takže nábehový prúd chladičov je takmer nulový. To je pre trh Blízkeho východu mimoriadne dôležité, pretože vďaka tomu sú tieto zariadenia v súlade s miestnymi smernicami.

Viac informácií o technológii jednoskrutkových kompresorov Daikin nájdete tu

Okrem toho séria M ponúka rozsiahly zoznam príslušenstva, takže je všestranne použiteľná a spĺňa širokú škálu potrieb pre projekty vysokoteplotného chladenia.

Jedným z týchto príslušenstiev je súprava pre vysokú vonkajšiu teplotu, ktorá obsahuje nadrozmerné elektrické vybavenie (napríklad hlavný vypínač, poistky a káble), aby sa zaručila spoľahlivosť a predĺžila životnosť komponentov. Daikin ponúka aj súpravu príslušenstva na ochranu komponentov pred agresívnymi slnečnými lúčmi alebo extrémnym teplom, ako sú slnečné clony, vylepšené vetranie v elektrickom paneli a reguláciu kondenzačnej teploty chladiva vďaka regulácii otáčok vyhradených ventilátorov.

Okrem flexibility a prispôsobivosti rôznym výzvam, ktorým čelia priemyselné projekty v oblastiach s vysokými teplotami, zákazníci hľadali aj absolútnu spoľahlivosť.

Túto požiadavku bolo možné ľahko splniť pomocou technológie Daikin, ktorá sa za posledných 20 rokov úspešne použila v mnohých rôznych projektoch a vďaka ktorej sa spoločnosť Daikin stala absolútnym lídrom v oblasti skrutkových kompresorov.

V porovnaní so skrutkovým kompresorom používa jednoskrutkový kompresor navrhnutý a vyrábaný spoločnosťou Daikin jednu hlavnú skrutku, ktorá sa spája s dvoma hviezdicovými rotormi na vytvorenie kompresného cyklu zodpovedajúceho objemu. Vďaka hlavnému rotoru, ktorý je vyvážený v radiálnom aj axiálnom smere, má ložisko kompresora mimoriadne vysokú spoľahlivosť. Preto môže byť jeho životnosť dlhšia ako pri iných skrutkových kompresoroch. Jednoskrutkový kompresor má len tri pohyblivé časti, čo znižuje možnosť poruchy a udržiava nízke prevádzkové náklady.

Výnimočná popredajná podpora, ktorú spoločnosť Daikin ponúka po celom svete a konkrétne v tomto regióne, zákazníkovi ešte viac uľahčila výber.

Máte záujem o jednoskrutkové riešenia Daikin pre vysokoteplotné projekty? Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára.

Zistite viac

Naše ďalšie príklady

  • O ekologickom prechode, dekarbonizácii a systémoch HVAC

    Modulárne riešenie systému chladičov pre kancelársku budovu

  • Prestavba starého systému R-22

    Prestavba starého systému R-22 na systém VRV 5 série S s chladivom R32
  • O ekologickom prechode, dekarbonizácii a systémoch HVAC

    Riešenie s diaľkovým chladením pre celú novú štvrť v Miláne

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?