Skip to main content

Zabezpečenie chladenia pre priemyselného výrobcu automobilových komponentov

Spoločnosť Daikin nedávno dodala vzduchom chladený skrutkový invertorový chladič zo série TZ, aby splnil potreby chladenia priemyselného závodu v blízkosti Lisabonu v Portugalsku. V závode sa vyrábajú brzdy a iné komponenty pre automobilový priemysel.

Nainštalované produkty

1x EWAD-TZ

Celkový chladiaci výkon: 307 kW

O produktoch a projekte

V rámci tohto projektu koncový používateľ naliehavo potreboval chladič, ktorý by nahradil ten, ktorý práve prestal fungovať. Dodaná jednotka TZ plne vyhovovala potrebám procesného chladenia zariadenia, najmä z hľadiska energetickej účinnosti.

Viac informácií o skrutkovej invertorovej technológii Daikin a o projekte

Účinnosť bola pre koncového používateľa veľmi dôležitá. Chladič so skrutkovým invertorovým kompresorom dodaný spoločnosťou Daikin prekročil ciele účinnosti stanovené koncovým používateľom vďaka skrutkovému invertorovému kompresoru a platforme diaľkového monitorovania Daikin on Site.

Skrutkový kompresor Daikin, ktorý vyvinula a vyrába spoločnosť Daikin, integruje v kompresore invertorovú technológiu. Je tiež chladený chladivom. To pomáha zvyšovať spoľahlivosť komponentu a účinnosť kompresora.

Invertor zaručuje vynikajúci výkon chladiča pri čiastočnom zaťažení, čo je dôležité pri zohľadnení okolitého prostredia. Zatiaľ čo priemyselné výrobné závody často vyžadujú konštantné chladiace zaťaženie počas celého roka, podmienky, v ktorých chladiče pracujú, sa menia v závislosti od ročného obdobia.

Vďaka invertorovej technológii Daikin poskytuje inštalovaný chladič TZ potrebný chladiaci výkon s najvyššou úrovňou energetickej účinnosti počas celého roka, a to aj napriek zmenám okolitých teplôt.

Ďalším dôležitým aspektom projektu je Daikin on Site.

Daikin On Site (DoS) je platforma diaľkového monitorovania, ktorá poskytuje údaje o prevádzke chladiacich zariadení a ich funkčnosti v reálnom čase 24 hodín denne, 7 dní v týždni. To umožňuje majiteľom zariadení prijímať preventívne opatrenia, aby sa vyhli dodatočným nákladom spojeným s poruchami a prestojmi.

Platforma umožňuje správcom zariadení ľahko rozpoznať problémy, keď sa vyskytnú, a nájsť správne riešenie. Správcovia môžu platformu využívať aj na vyhodnocovanie parametrov v reálnom čase a na úpravu nastavení na diaľku. Zlepšuje sa tak efektívnosť a riadenie zariadenia, čo umožňuje plánovanie preventívnej údržby a zvyšuje spoľahlivosť.

Viac informácií o platforme Daikin on Site nájdete tu.

Zaujímajú vás riešenia Daikin s jednoskrutkovým invertorom? Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára.

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?