Skip to main content

Zabezpečenie chladenia a vykurovania pre malé rezidenčné budovy

Tepelné čerpadlá Daikin BLUEVOLUTION sa integrujú so súpravami solárnych systémov s vypúšťaním späť v malých rezidenčných projektoch na využívanie solárnej energie na prípravu teplej pitnej vody.

Nový malý invertorový chladič R-32 preukázal svoju hodnotu v rezidenčných projektoch, čo dokazuje širokú škálu aplikácií, ktoré pokrýva komplexné portfólio výrobkov Daikin, od veľkých štadiónov až po relatívne malé domy.

Jeden z nedávnych projektov, ktorý využíva tepelné čerpadlá Daikin BLUEVOLUTION a malý invertorový chladič R-32, sa realizoval v portugalskom meste Porto.

Nainštalované produkty

1x EWYT-CZ

Celkový chladiaci výkon: 16 kW

Celkový vykurovací výkon: 16 kW

O projekte

Hlavným cieľom tohto projektu bolo dodať riešenie, ktoré by mohlo poskytovať chladenie alebo vykurovanie v závislosti od tepelných potrieb v danom ročnom období, ako aj teplú pitnú vodu. Riešenie muselo tiež zabezpečiť absolútnu spoľahlivosť, vysokú energetickú účinnosť a nízke prevádzkové náklady.

Viac informácií o projekte, riešení a výrobku

Spoločnosť Daikin splnila potreby zákazníka s novým malým invertorovým chladičom R-32 (vykurovacia verzia) – riešením tepelného čerpadla, ktoré bez problémov spĺňa požiadavky projektu na výkon (16 kW) a poskytuje najvyššie hodnoty energetickej účinnosti vo svojom produktovom segmente na trhu.

Invertorový chladič R-32 bol nainštalovaný tak, aby zabezpečoval buď vykurovanie, alebo chladenie (v závislosti od ročného obdobia) pre vnútorné jednotky fan-coil, ako aj teplú pitnú vodu. Systém je pripojený aj k solárnemu systému Daikin s vypúšťaním späť, ktorý využíva solárnu energiu na integráciu prípravy teplej pitnej vody a zvýšenie účinnosti celého systému.

Nový malý invertorový chladič R-32 bol dôležitou súčasťou riešenia projektu, pretože dokázal splniť všetky požiadavky projektu vďaka modernému dizajnu, ktorý poskytuje vynikajúcu účinnosť, a plnohodnotným invertorovým jednotkám, ktoré sú optimalizované tak, aby poskytovali najlepší výkon s chladivom s nízkou hodnotou GWP.

Viac informácií o novom malom invertorovom chladiči R-32 nájdete tu.

Spoľahlivosť bola zabezpečená vďaka obrovským skúsenostiam spoločnosti Daikin s vývojom technológie R-32

V roku 2018 bola Daikin prvým inovátorom a zapísala sa do histórie uvedením prvých chladičov s chladivom R-32. V tom istom roku nasledovali Scroll chladiče s funkciou Free cooling a v roku 2020 tepelné čerpadlo R-32.

V súčasnosti má spoločnosť Daikin najvyšší počet systémov s chladivom R-32 na svete, čo svedčí o skúsenostiach, znalostiach, kvalite a spoľahlivosti jej výrobkov s chladivom R-32.

Viac informácií o tom, že sme priekopníkmi vo vývoji technológie R-32, nájdete tu.

Máte záujem o ďalšie informácie o novom malom invertorovom chladiči Daikin R-32? Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára.

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?