Skip to main content

Zefektívnenie nemocníc

Spoločnosť Daikin sa nedávno zúčastnila na dôležitom projekte, ktorý sa týkal nemocníc v tureckom Istanbule. Ide o vládny projekt, ktorého cieľom je zvýšiť energetickú účinnosť nemocníc prostredníctvom výmeny chladičov a ďalších komponentov systému HVAC, ktoré zabezpečujú chladenie alebo vykurovanie týchto budov.


Nainštalované produkty

10x EWAT-TZ
Chladiaci výkon: 7 MW

O produktoch a projekte

Pre projekt KABEV spoločnosť Daikin dodala 10 skrutkových invertorových chladičov, ktoré nahradia staré neinvertorové jednotky v systémoch HVAC, 5 nemocniciam v Istanbule. V rámci tohto projektu konzultanti vykonali energetickú analýzu 5 budov, aby mohli pochopiť, ako zlepšiť úroveň účinnosti prostredníctvom renovácie systémov HVAC. Vykonali tiež simulácie na posúdenie návratnosti investície (ROI) do chladičov Daikin.

Viac informácií o jednoskrutkovom kompresore Daikin nájdete tu

Viac informácií o projekte

Keďže hlavným cieľom bola energetická účinnosť, základom bola invertorová technológia. Táto pokročilá technológia upravuje úsilie, ktoré chladiče vyvíjajú, na základe aktuálnych požiadaviek na chladenie budovy v konkrétnych momentoch dňa alebo ročného obdobia.

Skrutkové invertorové chladiče zo série TZ Daikin boli obzvlášť oceňované, pretože dokážu dosahovať veľmi vysoké hodnoty SEER (Seasonal Energy Efficiency Rating), čo bolo pre konzultantov kľúčovým kritériom.

Prečítajte si viac o tom, prečo je čiastočná záťaž dôležitá tu


Ďalším kľúčovým aspektom bola integrovateľnosť. Keďže tieto chladiče sa integrujú do existujúcich zariadení, bolo dôležité vybrať jednotky, ktoré by sa mohli hladko integrovať do systému a ktoré by sa dali riadiť existujúcim systémom BMS s rovnakými možnosťami riadenia a kontroly ako existujúce jednotky.

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?