Skip to main content

Dodanie efektívneho, spoľahlivého a kompaktného riešenia pre nemocnicu

Omán

Spoločnosť Daikin nedávno dodala chladič pre veľkú nemocnicu v Ománe. Kapacita nemocnice sa rozšírila otvorením nového krídla, čo si vyžiadalo integráciu systému HVAC s novým chladičom, aby sa splnili väčšie potreby chladenia budovy. Pre tento projekt bolo nevyhnutné nájsť spoľahlivé riešenie s pokročilou technológiou, ktoré by dokonale vyhovovalo potrebám zariadenia.

Inštalované produkty

1x EWAD MZ

Chladiaci výkon: 610 kW

O produktoch a projekte

Hlavnou požiadavkou tohto projektu bola spoľahlivosť novej jednotky, keďže bude pracovať pri vysokej teplote (46 až 52 stupňov Celzia) a v korozívnom prostredí v blízkosti mora.

Spoľahlivosť v takomto prostredí je veľmi dôležitá, najmä pre chladič fungujúci v nemocnici. Okrem toho bola ďalším veľmi dôležitým aspektom energetická účinnosť, čo viedlo nemocnicu k výberu skrutkovej invertorovej jednotky, aby bola schopná zabezpečiť vysokú úroveň energetickej účinnosti za každých okolností.

Nakoniec nemocnica požadovala jednotku s kompaktnými rozmermi, čo spoločnosť Daikin dosiahla s jednotkou, ktorá mohla ponúknuť požadovaný chladiaci výkon a účinnosť pri menších rozmeroch ako konkurencia.

Viac o produkte

Chladič zo série MZ bolo dokonalým riešením pre potreby nemocnice. Táto séria bola navrhnutá tak, aby kombinovala osvedčenú účinnosť skrutkového invertorového kompresora Daikin – najmä pri čiastočnom zaťažení – a spoľahlivosť integrácie chladivom chladeného invertora priamo v kompresore. Táto funkcia umožňuje chladenie elektroniky invertora chladivom v chladiacom okruhu, čím chráni invertor pred okolitou teplotou, nadmorskou výškou a prítomnosťou znečisťujúcich látok, prachu alebo piesku vo vzduchu.

Viac informácií o invertore chladenom chladivom Daikin nájdete tu

Séria MZ je tiež špeciálne navrhnutá na dokonalú prevádzku na Blízkom východe, pretože bola navrhnutá tak, aby odolala vysokým teplotám a korozívnym prvkom, ktoré sú v tejto oblasti sveta bežné.

Spoločnosť Daikin splnila požiadavky projektu na účinnosť vďaka riešeniu, ktoré využíva invertorovú technológiu na zabezpečenie najlepšieho výkonu bez ohľadu na požiadavky na chladenie budovy.

Invertorová technológia v skutočnosti znamená, že inštalované chladiče MZ budú schopné prispôsobiť sa rôznym požiadavkám na zaťaženie za akýchkoľvek okolností. Invertor nepretržite moduluje otáčky motora kompresora, čím zabezpečuje vynikajúcu reguláciu výkonu, poskytuje vynikajúce hodnoty účinnosti pri čiastočnom zaťažení a značné úspory energie.

Daikin má vedúce postavenie v oblasti chladičov s jednoskrutkovým kompresorom, ktoré sa za posledných 20 rokov inštalovali po celom svete.

Skrutkový kompresor Daikin je známy svojou účinnosťou a mimoriadne vysokou spoľahlivosťou. Na rozdiel od štandardného skrutkového kompresora využíva jednu hlavnú skrutku, ktorá sa spája s dvoma hviezdicovými rotormi a vytvára objemovo zodpovedajúci kompresný cyklus. Vďaka hlavnému rotoru, ktorý je vyvážený v radiálnom aj axiálnom smere, je ložisko kompresora mimoriadne spoľahlivé. Preto môže byť jeho životnosť dlhšia ako pri iných skrutkových kompresoroch. Jednoskrutkový kompresor má len tri pohyblivé časti, čo znižuje možnosť poruchy a udržiava nízke prevádzkové náklady.

Zistite viac

Naše ďalšie príklady

 • JBC

  Predajca odevov JBC neustále hľadá riešenia na optimalizáciu prevádzkových nákladov, preto vyskúšal v predajni zariadenia Daikin, aby vyhodnotil výhody, ktoré ponúka technológia variabilnej teploty chladiva (VRT).
 • Hotel Santos Porta Fira

  Skupina Santos Group, spoločnosť zodpovedná za výstavbu hotela Porta Fira, vybrala Daikin ako spoľahlivého partnera na dodanie unikátneho, spoľahlivého a energeticky účinného klimatizačného systému pre budovu.
 • Hotel v Las Arenas, Valencia

  VRV 5 dekarbonizuje Univerzitu v Lincolne

  Univerzita v Lincolne nastavuje nové štandardy v oblasti udržateľného riadenia budov inštaláciou nového tepelného čerpadla VRV 5 s rekuperáciou tepla s chladivom R32, čím zdôrazňuje záväzok univerzity zlepšovať životné prostredie a významne sa približuje k svojim cieľom dosiahnuť čistú nulu.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?