Skip to main content

Hotel Courtyard, Paríž

Paríž, Francúzsko

Systém VRV s rekuperáciou tepla poskytuje energeticky účinný komfort pre hostí

Flexibilita klimatizačného systému Daikin VRV umožnila omladiť starnúcu komerčnú budovu v srdci Paríža prestížneho hotelového reťazca Marriot. Hotel Courtyard by Marriott sa nachádza oproti stanici Gare de Lyon a jeho premena je prvou pre medzinárodnú skupinu a samotné mesto. Proces rekonštrukcie, pri ktorom sa išlo až na konštrukciu a zostali len poschodia, premenil bývalú vežu IGH zo 70. rokov na moderný hotel, ktorý dokonale zapadá do štýlového a rušného okolia, ktoré ho obklopuje.

Vrcholom dvojročnej rekonštrukcie je nový hotel s 19 poschodiami, rozlohou 11 500 m2 a 249 izbami. Samostatná budova na prízemí a prvých poschodiach zastrešuje kuchyňu, reštauráciu s barom a konferenčné centrum s inovatívnymi pracovnými priestormi a spoločným prístupom k technológii, spoločné stravovacie zariadenia, ako aj diskusné miestnosti až pre 100 ľudí.

Dispozícia a interiér tejto 60-metrovej veže, projektované Studios Architecture a realizované hlavným dodávateľom Bouyges Construction, prinášajú moderný a sofistikovaný vzhľad a dojem.

Inovatívna technológia Daikin VRV IV ponúka celkové klimatizačné riešenie, ktoré odráža pokrokový dizajn hotela, minimalizuje dopad budovy na životné prostredie využitím obnoviteľnej energie a poskytuje flexibilitu na zaistenie jednotlivých potrieb a preferencií. Vysoko flexibilné možnosti konfigurácie vrátane rozšíriteľného dizajnu a jednoduchej montáže uprednostnili výber technológie Daikin VRV IV pri tejto veľkej a komplexnej rekonštrukcii.

Inštaláciu vykonávala spoločnosť Tempeol for Bouyges Energie. Celkovo bolo nainštalovaných 28 vonkajších jednotiek s rekuperáciou tepla VRV IV, ktoré pozostávali z 24 trojrúrkových systémov pre hosťovské izby a ďalších štyroch dvojrúrkových systémov na zabezpečenie vykurovania a klimatizácie v spoločných priestoroch na prízemí vrátane konferenčných miestností, spoločných pracovných miestností a reštaurácie s barom.

Kvôli územnému plánovaniu centra mesta boli vonkajšie jednotky VRV IV umiestnené do strojovne na vrchole hotela. Tým sa celé riešenie skrylo a je z vonkajšku budovy neviditeľné.

Pevne nastavená teplota 23°C šetrí energiu a hostia jej reguláciou o +/- 3°C môžu regulovať úrovne komfortu vo svojich izbách.

Premena hotela Courtyard predstavuje úspešnú spoluprácu medzi pokrokovou mestskou obnovou a flexibilnou Daikin technológiou VRV s rekuperáciou tepla otestovanou pre budúcnosť.

Univerzálnosť dizajnu systému VRV IV umožňuje pripojenie širokého sortimentu vnútorných jednotiek. V hoteli Marriott sú súčasťou vnútorných jednotiek na izbách tenké nástenné a kanálové jednotky, odkryté stropné jednotky a kanálové jednotky so stredným tlakom. Rozdeľovače BS, umiestnené v podhľadoch na chodbách vedúce do izieb, poskytujú energeticky úspornú rekuperáciu tepla, ktorá umožňuje súčasné vykurovanie aj chladenie, takže hoteloví hostia môžu regulovať úroveň komfortu vo svojich izbách.

Rekuperácia tepla systému VRV opätovne využíva teplo z izieb na energeticky účinnú prípravu teplej pitnej vody a na vykurovanie ostatných priestorov v budove. Unikátna trojrúrková technológia Daikin systému rekuperácie tepla VRV IV zvyšuje energetickú účinnosť počas rekuperácie tepla. Špeciálne rúrky umožňujú systému rekuperovať teplo pri nižších kondenzačných teplotách než u iných dostupných riešení. Výmenník tepla je optimalizovaný na prevádzku zmiešaného režimu a je určený na poskytovanie najvyššej sezónnej účinnosti.

Jednotky VRV sú integrované cez protokol BACnet s centrálnym systémom riadenia energie v budove (BEMS)

. Kvôli úspore energie je teplota v izbách pevne nastavená na 23°C, ktorú si však môžu hostia regulovať o +/- 3°C podľa svojich preferencií. Kanálové jednotky pokračujú v prevádzke aj vtedy, keď izba nie je obsadená. Vstup do každej izby je vybavený kontaktným systémom, ktorý sa aktivuje kľúčovou kartou danej izby a spolu so snímačom prítomnosti pomáhajú regulovať nastavené teploty jednotky.

Integrovaný tele-ovládač umožňuje systémovým technikom riadiť systémy cez ich smartfóny alebo tablety. V prípade poruchy jednotky vykurovania/chladenia vyšle systém BEMS upozornenie vo forme poruchového kódu. Ovládací panel VRV v strojovni poskytuje prístup k podrobnejším informáciám a povahe a príčine identifikovanej poruchy, aby bolo možné problémy vyriešiť rýchlo a efektívne.

Každá izba je vybavená kontaktným systémom, ktorý sa aktivuje kľúčovou kartou danej izby a spolu so snímačom prítomnosti pomáhajú regulovať nastavené teploty jednotky.

Vonkajšie jednotky VRV IV sú diskrétne skryté v strojovni na vrchole hotela.

Štyri 2-rúrkové systémy VRV ovládajú klímu lokálne v spoločných priestoroch na prvom poschodí, napríklad v hotelovej reštaurácii s barom.

Zistite viac

Naše ďalšie príklady

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?