Skip to main content

S Daikin programom recyklovaného chladiva sa stane firma Action „zelenšou“

Vytvorenie obehového hospodárstva chladív

bg-image

Spoločnosť Action, so sídlom v Holandsku, je rýchlo rastúci medzinárodný nepotravinársky diskontný predajca s viac než 1 400 predajňami v Holandsku, Luxembursku, Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku a Poľsku. V predajniach Action sa predáva viac než 6 000 rôznych výrobkov, hlavne nepotravinárskych. Action ponúka svojim zákazníkom kvalitné výrobky za prekvapivo nízke ceny a nepretržite hľadá spôsoby ako znížiť dopad spoločnosti na životné prostredie.

Preto Action zintenzívňuje svoje partnerstvo so spoločnosťou Daikin pre tento nový prelomový projekt: recyklácia chladiva z rekonštruovaných predajní a jeho opätovné využitie.

Obehové hospodárstvo chladív

Počas prvej polovice roku 2019 dve spoločnosti spolupracovali na zozbieraní chladiva R410A z 12 predajní Action, ktoré sa rekonštruovali a opätovne využili recyklované chladivo v 10 nových predajniach Action po celej Európe.

Táto spolupráca sa zintenzívni v budúcnosti, aby bolo možné recyklovať ešte viac chladiva.

Obehové hospodárstvo chladív

„Nastavením tohto obehového hospodárstva chladív v našej vlastnej sieti predajní budeme ďalej znižovať náš dopad na životné prostredie. Namiesto vytvárania väčšieho množstva odpadu likvidáciou starého chladiva a vyrábania niečoho nového, použijeme to, čo je dostupné. Takto vytvoríme zatvorený obeh používania chladiva v sieti predajní Action.“

- Michiel Coolen, skupinový stavebný manažér, Action

bg-image

Pán Toshitaka Tsubouchi, Viceprezident spoločnosti Daikin Europe hovorí: „U nás v odvetví sme len na začiatku našej cesty vytvorenia obehového hospodárstva dodávania, používania, a recyklácie chladív. Veľmi si ceníme otvorenú iniciatívu spoločnosti Action, ktorá pomôže zmeniť maloobchodný aj HVAC trh. Dúfame, že inšpirujeme mnohých ďalších, aby urobili rovnaké pozitívne rozhodnutie a pomohli nám recyklovať obrovské množstvo dostupného chladiva v existujúcich zariadeniach.“

Predajne s certifikáciou recyklovaného chladiva

Po úspešnom dokončení tohto pilotného projektu sa spoločnosti Action a Daikin dohodli zozbierať chladivo z 50 predajní Action, ktorých rekonštrukcia je naplánovaná v nasledujúcich mesiacoch a opätovné využiť toto recyklované chladivo v novovybudovaných predajniach.

Takto budú nové predajne Action plne podporovať obehové hospodárstvo chladív, znižovať ich dopad na životné prostredie a zabraňovať výrobe nových chladív.

Touto iniciatívou ukázali spoločnosti Action a Daikin silný príklad pre všetky zainteresované strany v maloobchodnom aj HVACR odvetví.

Zistite viac

Naše ďalšie príklady

 • C&A

  Predajňa C&A chcela renovovať celý svoj systém HVAC a dosiahnuť tak celoročný komfort tým najúčinnejším a cenovo najvýhodnejším spôsobom.
 • Kancelária Coral betting

  Zistite ako kazetové jednotky s kruhovým výfukom so samočistiacimi dekoračnými panelmi zaistili kanceláriám spoločnosti Coral betting úsporu na energiách viac než 50%.
 • K-Way

  Keď luxusný predajca odevov K-Way otvoril novú predajňu v londýnskej Covet Garden, spolupracovali sme s celonárodným D1 dodávateľom Royale na návrhu a inštalácii dokonalého energeticky účinného riešenia pre túto budovu.
 • Sportisimo

  Pre tento projekt sme si na inštaláciu vybrali vonkajší systém, ktorý spája rôzne vnútorné a vetracie jednotky, ktoré sú strategicky rozmiestnené v predajni.
 • JBC

  Predajca odevov JBC neustále hľadá riešenia na optimalizáciu prevádzkových nákladov, preto vyskúšal v predajni zariadenia Daikin, aby vyhodnotil výhody, ktoré ponúka technológia variabilnej teploty chladiva (VRT).
 • Naturkost Brinkman

  Špecializovaný predajca biopotravín Naturkost Brinkman využíva maloobchodné chladenie Daikin na zlepšenie energetickej účinnosti a komfortu v predajni.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?