Skip to main content

Zoznámte sa s absolventmi z medzinárodného programu pre čerstvých absolventov Daikin Europe

Po dokončení štúdia a obhájení diplomovej práce sa získaním diplomu začína nová cesta pre mnohých absolventov. Po skončení vysokej školy, keď sa skončí oslava, mnohí absolventi tak čelia výzve nájdenia si správnej práce.

Aj pre Gülnura Duraka a Dietera Van Isterdaela to bol podobný pocit, pokým nenarazili na medzinárodným program pre čerstvých absolventov Daikin Europe. V súčasnosti sú Gülnur a Dieter zamestnaní v spoločnosti Daikin Europe, preto sme si s nimi pohovorili, aby sme sa niečo dozvedeli o ich skúsenostiach a o tom, ako im tento program pomohol naštartovať kariéry.

Prečo ste sa rozhodli prihlásiť sa do medzinárodného programu pre čerstvých absolventov Daikin Europe?

GD: Videl som tento program ako príležitosť odštartovať svoju medzinárodnú kariéru. Pre čerstvého absolventa je šanca pracovať v rôznych oddeleniach obrovskou výhodou, pretože to bola príležitosť porozumieť tomu, ako chutí práca v oddelení Marketingu, Plánovania výroby alebo Dodávateľského reťazca.

DVI: Obmena a výzva. Ako čerstvý absolvent som nemal potuchy kam smeroval môj život alebo kariéra. Nemal som poňatia, čím by som sa chcel stať a počas svojho hľadania som zistil, že chcem niečo, čo by mi pomohlo rásť a naučiť sa ešte viac.

V akých oddeleniach Daikin Europe ste počas programu pracovali?

GD: Ako praktikant som pracoval v oddeleniach Zásobovania, Strategického marketingu a plánovania predaja a následne v oddelení Plánovania výroby v talianskej pobočke. Po tejto skúsenosti som išiel do oddelenia predaja Affiliate Sales v DENV Brusel a od januára 2016 pracujem s ich oddelením predaja pre medzinárodných kľúčových zákazníkov.

DVI: Na začiatku som začal v oddelení Zlepšenia výroby, potom sa presunul do Poradenstva o predaji a následne som prešiel do Výrobného plánovania. Momentálne pracujem v Centre zaistenia kvality v Českej republike.

Je nejaký špeciálny projekt, na ktorom ste pracovali a na ktorý ste najviac hrdí?

GD: V mojom module plánovania predaja som sa chopil úlohy na vytvorenie Access databázy, aby som v pobočke pomohol zlepšiť ich rozpočtový proces. Keď som s projektom začínal nevedel som vôbec nič o programe Access. Ale môj nadriadený v tom čase, Tom Demeire, mne a mojim schopnostiam úplne veril. Začal som od nuly, ale na konci projektu som bol pozvaný do Dubaja, aby som školil tím predaja o nástroji, ktorý som vytvoril. Bola to skvelá skúsenosť!

DVI: Najväčšie nadšenie a naplnenie som zažil pri výzve v oddelení Poradenstva o predaji. V tom čase sme získali distribútora v Maroku a mojou úlohou bolo naučiť ich pracovať s našim programom predaja a pomôcť im tak pri predaji našich produktov. Proces školenia a prvé návštevy zákazníka neboli jednoduché a trvalo to niekoľko stretnutí, ale keď dokončili prvé projekty nabilo to mňa aj ostatných potrebnou energiou, aby sme zabojovali ešte viac o ďalšie.

Ako vám tento program pomohol odštartovať kariéru?

GD: Najlepšou časťou programu je príležitosť pracovať vo veľmi odlišných oddeleniach spoločnosti Daikin. To mi pomohlo zistiť, čo by som naozaj chcel robiť so svojou kariérou v spoločnosti a preto som potom začal v oddelení Predaja.

DVI: Vďaka programu teraz pracujem v zahraničí, v našom závode v Českej republike. V mojej momentálnej pozícii spolupracujem s rôznymi oddeleniami, čo si vyžaduje základné porozumenie o tom, ako spoločnosť funguje. Vďaka tomuto programu som spoznal mnoho ľudí, ktorí pracujú v týchto oddeleniach a môžeme sa nielen od nich učiť, ale stále som aj závislý od ich odborných vedomostí.

Čo by ste odporučili čerstvým absolventom, ktorí premýšľajú o požiadaní o miesto v tomto programe?

GD: Choďte do programu s otvorenou mysľou a buďte ochotní pracovať v rôznych oddeleniach. Aj keď si myslíte, že určitá profesia sa nezhoduje s vašimi záujmami alebo niečím, čo chcete robiť v budúcnosti, skúsenosť bude veľmi užitočná. A navyše získate predstavu o tom ako život vyzerá z „druhej strany stola“.

DVI: Je to príležitosť a výzva naučiť sa veci, o ktorých ste nevedeli, že sa chcete naučiť. Je to tiež skvelá príležitosť špecializovať sa na viac než jednu oblasť. Otázkou je: prijmete túto výzvu?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?