Skip to main content

Až 3 400 €! Taká je maximálna suma, ktorú môžete vďaka štátnym dotáciám na tepelné čerpadlá ušetriť.

Štedré dotácie na tepelné čerpadlá pokračujú aj v roku 2021. Štátna agentúra na ne vyčlenila až 6 miliónov eur. A to by bola škoda nevyužiť.

Ako funguje udeľovanie dotácií? Aká je maximálna výška dotácie? Môžu ušetriť aj obyvatelia Bratislavského kraja? Kedy treba podať žiadosť? To všetko sa dozviete v našom blogu. 

Keď čerpadlo, tak od svetovej jednotky

Prvým dôležitým krokom je, samozrejme, výber správneho tepelného čerpadla. DAIKIN je celosvetovým lídrom a priekopníkom v tejto oblasti. Naše špičkové čerpadlá patria medzi najspoľahlivejšie na trhu. Vynikajú vysokým výkonom, nízkymi prevádzkovými nákladmi a dlhou životnosťou. Navyše, vďaka pokročilým technológiám sú šetrné nielen voči vašej peňaženke, ale aj voči životnému prostrediu. Zo širokej škály našich modelov si určite vyberiete ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Naši skúsení odborníci vám s výberom radi pomôžu. 

Ako čerpať štátne dotácie

Na kúpu tepelného čerpadla vám prispeje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v rámci programu Zelená domácnostiam. Dotácie sa už neudeľujú vo viacerých kolách, ako to bolo v minulosti. V roku 2021, rovnako ako v predošlom roku, sa otvárajú tzv. zásobníky pre jednotlivé zelené technológie, pričom jeden zo zásobníkov je vyhradený pre tepelné čerpadlá. To znamená, že vaša žiadosť bude ihneď po potvrdení záujmu zaradená do „zásobníka“, kde bude čakať na vydanie poukážky. Počas tohto obdobia môžete sledovať svoje poradie a žiadosť upravovať. Čím skôr podáte žiadosť a kompletné dokumenty, tým skôr získate dotáciu. Všetky potrebné informácie o štátnych dotáciách nájdete tu. 

Ušetriť môžete až tisíce eur

Štátna agentúra plánuje do konca tohto roku vydať odhadom až 2 022 poukážok na tepelné čerpadlá v celkovej hodnote 6 miliónov eur. Môžete tak získať dotáciu až do výšky 3 400 € – v závislosti od inštalovaného výkonu zariadenia. To ale neplatí pre obyvateľov Bratislavského samosprávneho kraja, ktorí sú z dotačného programu vylúčení. My sme však mysleli na všetkých, aby nikto nebol ukrátený. Ak ste z Bratislavského kraja, poskytneme vám špeciálnu DAIKIN zľavu až do 2 274 €. Podrobnejšie informácie o bratislavských dotáciách získate tu

Zásobníky sa otvárajú už 15. februára

Žiadosť o dotáciu si môžete podať elektronicky už od 15. februára 2021 od 15:00, keď sa otvára zásobník pre tepelné čerpadlá. Nezmeškajte tento dôležitý termín, aby ste sa v poradí zásobníka dostali čo najvyššie a peniaze získali čo najskôr.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?