Daikin|Dotácie

Získajte štátnu dotáciu na tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 až do výšky 3400 €

Vyberte si najspoľahlivejšie tepelné čerpadlo od svetovej jednotky a ušetríte tisíce eur. Štátne dotácie pokračujú aj v roku 2021, svoju žiadosť môžete podať už od 15. februára od 15:00 hodiny.

Ako fungujú dotácie?

Udeľovanie štátnych dotácií v roku 2021

Poukážky na kúpu tepelných čerpadiel vydáva Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v rámci projektu Zelená domácnostiam. V roku 2021, rovnako ako v predošlom roku, otvára tzv. zásobníky pre jednotlivé zelené technológie, pričom jeden zo zásobníkov je vyhradený pre tepelné čerpadlá. To znamená, že vaša žiadosť bude ihneď po potvrdení záujmu zaradená do „zásobníka“, kde bude čakať na vydanie poukážky. Počas tohto obdobia môžete sledovať svoje poradie a žiadosť upravovať. 

Na vami zadanú e-mailovú adresu vám budú zasielané správy s aktívnym odkazom na potvrdenie záujmu (na to nezabudnite!) a ďalšie dôležité informácie. Prvé poukážky budú vydané už na druhý deň od otvorenia zásobníkov, ďalšie postupne do konca roka. Čím skôr podáte žiadosť a čím skôr predložíte kompletné dokumenty, tým skôr získate dotáciu. Žiadosti môžete podať elektronicky už od 15. februára 2021 od 15:00 hodiny. Nezmeškajte tento dôležitý termín, aby ste sa v poradí zásobníka dostali čo najvyššie a peniaze získali čo najskôr.

daikin_dotacia_kedy.png

 

Kedy dostanete dotáciu?

Na inštaláciu tepelného čerpadla v rodinnom dome môžete dostať dotáciu vtedy, keď je vaša domácnosť bez pripojenia do systému centralizovaného zásobovania teplom (CZT). V prípade inštalácie tepelného čerpadla spolu s CZT je podmienkou, že nedôjde k jeho odpojeniu a všetky súvisiace parametre sa budú udržiavať v požadovaných výškach.

daikin_dotacia_naco.png

 

Na čo sa dá použiť dotácia?

Dotácie môžete využiť na kúpu samotného čerpadla alebo rôznych komponentov na jeho prevádzku, práce spojené s inštaláciou a na všetky potrebné skúšky a revízie potrebné na uvedenie zariadenia do prevádzky.

daikin_dotacia_kolko.png

 

Koľko eur získam cez dotácie?

Na jedno tepelné čerpadlo v rodinnom dome môžete dostať maximálne 340 € na 1 kW výkonu a celkovo najviac 3 400 € na inštaláciu tepelného čerpadla.

Postup pri riešení dotácií

Kroky, ktoré su potrebné pre inštaláciu tepelného čerpadla od vypracovania potrebnej dokumentácie až po spustenie vášho nového tepelného čerpadla Daikin Altherma

1. ZOZNÁMTE SA S PODMIENKAMI PODPORY A OSLOVTE ZHOTOVITEĽOV

Uistite sa, či môže byť vaša domácnosť v rodinnom dome, prípadne v bytovom dome oprávneným užívateľom podporovaných malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Informácie nájdete vo Všeobecných podmienkach na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach a v osobitných podmienkach, ktoré sú zverejnené k jednotlivým kolám podpory.

2. OVERTE  SI, AKÝ OBNOVITEĽNÝ ZDROJ ENERGIE JE PRE VAŠU DOMÁCNOSŤ VHODNÝ

Ak uvažujete o využívaní obnoviteľných zdrojov energie, overte si, či je využívanie takýchto zdrojov pre vašu domácnosť vhodné. Každý z nich má svoje výhody a obmedzenia a vyžaduje špecifické podmienky inštalácie a spôsobu využívania.

3. VYBERTE SI ZARIADENIE

Vyžiadajte si technické návrhy a cenové ponuky od zhotoviteľov a vyberte si riešenie, ktoré spĺňa vaše požiadavky a finančné možnosti. Technický návrh so zariadením, pre ktoré sa rozhodnete, bude slúžiť ako podklad pre vyplnenie žiadosti o vydanie poukážky.

4. UZATVORTE ZMLUVU SO ZHOTOVITEĽOM

V spolupráci s vybraným zhotoviteľom si ešte raz overte, či spĺňate všetky požiadavky na oprávnenosť domácnosti a nevyhnutné kritériá na vydanie poukážky. Výber zhotoviteľa neodkladajte. Poukážka je platná 3 mesiace od dátumu vydania.

5. NA VYPLNENIE ŽIADOSTI O POUKÁŽKU SA VOPRED PRIPRAVTE

Žiadosť o poukážku sa vypĺňa elektronicky prostredníctvom informačného systému, ktorý je prístupný zo stránky zelenadomacnostiam.sk v časti  Žiadosti o poukážku. Na stránke je k dispozícii aj manuál pre domácnosti k informačnému systému Zelená domácnostiam.

6. AK ZÍSKATE POUKÁŽKU, DO 30 DNÍ JU TREBA UPLATNIŤ Z ZHOTOVITEĽA

Aby bola vydaná poukážka platná, domácnosť musí poukážku uplatniť u oprávneného zhotoviteľa, s ktorým má uzavretú zmluvu o inštalácii zariadenia, a to najneskôr do 30 dní od dátumu vydania, ktorý je uvedený na poukážke. Zároveň musí byť inštalácia ukončená do stanoveného termínu od tohto dátumu.

7. ZHOTOVITEĽ ZREALIZUJE INŠTALÁCIU

Inštaláciu podľa vašich požiadaviek by mal zhotoviteľ zrealizovať najneskôr do termínu platnosti poukážky a v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi. Lehotu si dohodnite aj zmluvne.

8. ODOVZDAJTE VŠETKY POTREBNÉ DOKUMENTY ZHOTOVITEĽOVI

Väčšinu administratívy súvisiacej s podporou za vás vybaví zhotoviteľ. Zaväzuje ho k tomu zmluva o preplácaní poukážok, ktorú podpísal pred zaradením do zoznamu zhotoviteľov. Odovzdajte všetky potrebné dokumenty zhotoviteľovi, no pre každý prípad si vytvorte kópie dokumentov aj pre svoju potrebu.

9. ZHOTOVITEĽ POŽIADA O PREPLATENIE POUKÁŽKY

Zhotoviteľ musí požiadať o preplatenie poukážky do 3 mesiacov od dátumu vydania uvedeného na poukážke. Žiadosť spolu s povinnými prílohami predkladá poštou alebo osobne na pracoviskách SIEA.

10. SIEA OVERÍ SPRÁVNOSŤ VÝDAVKOV, URČÍ VÝŠKU SKUTOČNE OPRÁVNENÝCH VÝDAVKOV A PREPLATÍ ZHOTOVITEĽOVI POUKÁŽKU

SIEA určuje obsah a rozsah faktúry, ktorú po ukončení inštalácie zhotoviteľ vystaví domácnosti,  v samostatnom usmernení. Na faktúre musia byť výdavky členené podľa článku H. všeobecných podmienok podpory tak, aby SIEA mohla overiť vecnú oprávnenosť konkrétnych výdavkov a určiť výšku skutočne oprávnených výdavkov.

2v1 - kúrenie aj chladenie

Nízka spotreba

Dlhá životnosť

Možnosť pripojenia solárnych panelov

Profesionálny servis

V rámci programu Stand By Me 5 ročná záruka

Daikin Altherma

Najspoľahlivejšie tepelné čerpadlo od svetovej jednotky

Naše špičkové modely Daikin Altherma zabezpečia vašej domácnosti nielen efektívne vykurovanie a ohrev vody, ale i chladenie. Vynikajú vysokým výkonom, nízkymi prevádzkovými nákladmi a dlhou životnosťou a navyše sú šetrné voči životnému prostrediu. To všetko s profesionálnym servisom od odborníkov s najdlhšou skúsenosťou na trhu.

daikin-altherma-3-wall-mounted-unit-WH-F.jpg

Nástenná jednotka

 • Flexibilná a kompaktná nástenná jednotka
 • Možná kombinácia so samostatným zásobníkom na teplú pitnú vodu až do 500 l a pripojenia solárneho systému
 • Moderný a štýlový dizajn
daikin-altherma-3-floor-standing-unit-EHVZ-D9W_F.jpg

Stacionárna jednotka

 • Kompaktná jednotka s malou inštalačnou zastavanou plochou
 • Všetky komponenty a pripojenia sú pripravené vo výrobe
 • Minimum elektroinštalačných prác na nepretržitú prípravu teplej pitnej vody
 • Integrované ovládanie pre dve teplotné zóny ( bi-zone – výstup do 2 vykurovacích okruhov)
 • Moderný a štýlový dizajn dostupný v bielej alebo striebornej farbe
ECH20_altherma3.jpg

Integrovaná jednotka ECH2 O

 • Integrovaný zásobník s objemom 300 alebo 500 litrov
 • Oddelením vody v zásobníku od pitnej vody získate čerstvú a bezpečnú teplú vodu
 • Vďaka solárnym pripojeniam je spotreba energie minimálna
 • Bivalentný systém umožňuje kombináciu s ďalšími vykurovacími zdrojmi

Výhody systému Daikin Altherma 3

Vysoký výkon

 • S technológiou Bluevolution dosahuje energetickú triedu A+++
 • Možnosť prevádzky v teplotách až do - 25°C

Jednoduchá inštalácia

 • Integrovaná jednotka má malú inštalačnú zastavanú plochu 0,36 m²

Jednoduché ovládanie

 • Pomocou aplikácie na vašom smartfóne môžete Daikin Altherma 3 ovládať kedykoľvek a kdekoľvek

Informácie na našej stránke sú len informatívne a nemusia byť aktuálne.
Pre aktuálne a detailné informácie, prosím, navštívte oficiálnu stránku agentúry SIEA: http://zelenadomacnostiam.sk/sk/