Skip to main content

Vetranie

Na zaistenie čerstvého vzduchu a odstránenie látok znečisťujúcich ovzdušie, ako sú pele, spory, cementový prach, baktérie, vírusy a choroboplodné zárodky, je zásadné správne vetracie zariadenie.

bg-image

S cieľom zabezpečiť optimálne vetranie výrobca Daikin udržiava tie najvyššie štandardy ohľadom energetickej úspornosti a flexibility, takže produkty dodávajú do interiéru vzduch tej najvyššej kvality. Aby bolo docielené čistého vzduchu v interiéri, výrobca Daikin zaisťuje, že produkty pre vetranie sú hladko integrované do celkového riešenia tepelného čerpadla. To znamená, že redukujeme počet samostatných systémov a nezávislých dodávateľov a dodávame jediný kompletný systém HVAC.

Všetky naše vetracie jednotky ponúkajú ako štandardné funkciu spätné získavanie tepla a dokážu rekuperovať až 81% z výstupného tepla. Ponúkame široký sortiment riešení, ktoré pokrývajú takmer všetky aplikácie, od veľmi malých s prietokom vzduchu 10 m3/h až do prietoku 140 000 m3/h.

Vzduchotechnická jednotka Daikin Modular Light inštalovaná v obchode Action

Vetracia jednotka so spätným získavaním tepla

Schéma prúdenia vzduchu pri vetraní so spätným získavaním tepla

Vetracie jednotky so spätným získavaním tepla (HRV) Daikin rekuperuje tepelnú energiu odobratú vetraním a regulujú teplotné zmeny v miestnosti spôsobené vetraním, čím udržujú príjemné a kvalitné ovzdušie. Môžu tiež znížiť zaťaženie klimatizačného systému a šetriť energiu.

Jednotky HRV je možné integrovať do systému VRV alebo Sky Air, čo umožňuje centrálne riadenie všetkých aspektov vnútornej klímy.

Aktuálna ponuka zahŕňa modely s odvlhčovačom (VKM) alebo bez neho (VAM).

Vzduchotechnické jednotky

Inštalácia vzduchotechnické jednotky Daikin na streche

Spoločnosť Daikin ponúka širokú škálu vzduchotechnických jednotiek pre stredné až veľké aplikácie. Štandardné rad jednotiek rôznych veľkostí možné prispôsobiť tak, aby zodpovedala dostupnému priestoru, alebo možno systémy prispôsobiť potrebám budovy.

Vzduchotechnické jednotky je možné integrovať do riešenia celej budovy pripojením k akejkoľvek kondenzačnej jednotke s invertorom Daikin VRV alebo ERQ.

Modulárny rad Daikin Light (Smart)

  • Jednotka Daikin Modular Light ponúka jedinečnú funkciu dvojitej filtrácie, ktorá maximálne eliminuje častice.
  • Jednotka má hliníkový výmenník tepla s účinnosťou vyššou ako 92%.
  • Vnútri dvojitého plášťa je izolácia z minerálnej vlny s hrúbkou 50 mm, ktorá znižuje hladinu hluku.
  • Výška jednotky bola optimalizovaná, aby pri inštalácii do podhľadu ušetrila čo najviac miesta.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?