Skip to main content

Čistý vzduch, pretože sa staráme

S čističkami vzduchu Daikin vám sľubujeme, že vzduch bude 3-krát čistejší, zdravší a čerstvejší.

Účinne čistí vzduch a odstraňuje:

Vírusy

Alergény

Prachové častice

Pachy

Testované a oficiálne certifikované

IPL

99,98 % koronavírusu odstráneného za 2,5 minúty*
Ako testoval inštitút Institut Pasteur de Lille

Podľa testov vykonaných v laboratóriách inštitútu Institut Pasteur de Lille, čističky vzduchu Daikin zničia viac než 99,98% ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty*. Tento vírus je z rovnakej rodiny ako SARS-CoV-2, koronavírus, ktorý spôsobil pandémiu COVID-19.

Jednotky boli vyhodnotené ako účinné na 99,93% proti vírusu H1N1 za 2,5 minúty*.
H1N1 je vírus spôsobujúci bežnú chrípku.
Znamená to, že čističky vzduchu Daikin sú ďalším opatrením v boji proti respiračných ochoreniam. Naše kompaktné čističky vzduchu typu plug-and-play, ktorých účinnosť sa dosahuje kombináciou vysokovýkonného elektrostatického filtra HEPA, ktorý zachytáva vírus, a jeho následnému intenzívnemu vystaveniu patentovanej technológii Daikin Flash Streamer, ktorá eliminuje vírus, dokážu veľmi silne prispieť k zníženiu rizika prenosu respiračných vírusov.

Účinný proti alergénom podľa BAF (British Allergy Foundation)

Pečať schválenia Allergy UK zaručuje, že výrobok je účinný pri redukcii malých častíc, ktoré môžu zahŕňať alergény, baktérie a vírusy.

Schválená kvalita tohto výrobku/služby vhodná pre alergikov je certifikovaná Nadáciou Európskeho centra pre výskum alergií

Nezávislá poradná skupina 15 popredných medzinárodných vedcov a technikov vypracovala kritériá, ktoré ECARF používa na hodnotenie rôznych skupín výrobkov. Zahŕňajú prahové hodnoty a vylučujúce kritériá, vďaka ktorým je alergická reakcia veľmi nepravdepodobná. Kritériá sa pravidelne aktualizujú, aby odrážali najnovšie vedecké poznatky. Výrobok získa pečať, keď sa na základe auditov alebo štúdií preukáže, že kritériá boli splnené. Čističky vzduchu Daikin týmito testami prešli a možno ich považovať za vhodné pre alergikov. ​

*Zariadenie Daikin MCK55WVM (komerčný názov MCK55W), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,996 % ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 0,47 m3, bez obnovy vzduchu). Ľudský koronavírus HCoV-229E sa líši od vírusu zodpovedného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patrí do rovnakej rodiny koronavírusov. | Daikin MC55WVM (komerčné názvy MC55W/VB), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,98 % ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 1,4 m3, bez obnovy vzduchu). Ľudský koronavírus HCoV-229E sa líši od vírusu zodpovedného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patrí do rovnakej rodiny koronavírusov. | Daikin MCK55WVM (komerčný názov MCK55W), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,986 % chrípkového vírusu A podtypu H1N1 za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 0,47 m3, bez obnovy vzduchu). | Daikin MC55WVM (komerčné názvy MC55W/VB), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,93 % chrípkového vírusu A podtypu H1N1 za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 0,47 m3, bez obnovy vzduchu)

Žiadne náklady na údržbu počas minimálne 10 rokov

Počas prvých 10 rokov od zakúpenia jednotky nie je potrebné meniť filtre, čím sa vyhnete ďalším nákladom na pravidelnú výmenu filtrov.

Jedna z najtichších čističiek vzduchu na európskom trhu

Naše čističky vzduchu sú počas tichej prevádzky tiché ako šepot (hladina akustického tlaku: 19 dBA) a poskytujú vám čistý vzduch bez toho, aby ste si to všimli.

Kompaktné a výkonné

Malá veľkosť, ale zároveň ideálna pre veľmi veľké plochy.

bg-image

Institut Pasteur de Lille vyhodnotil účinnosť čističiek vzduchu Daikin proti respiračným vírusom.

Podľa testov vykonaných v laboratóriách inštitútu Institut Pasteur de Lille, čističky vzduchu Daikin zničia viac než 99,98% ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty*. Tento vírus je z rovnakej rodiny ako SARS-CoV-2, koronavírus, ktorý spôsobil pandémiu COVID-19.

Jednotky boli vyhodnotené ako účinné na 99,93% proti vírusu H1N1 za 2,5 minúty*. H1N1 je vírus spôsobujúci bežnú chrípku.

Znamená to, že čističky vzduchu Daikin sú ďalším opatrením v boji proti respiračných ochoreniam. Naše kompaktné čističky typu plug-and-play, ktorých účinnosť sa dosahuje kombináciou vysokovýkonného elektrostatického filtra HEPA, ktorý zachytáva vírus, a ich následnému intenzívnemu vystaveniu patentovanej technológii Daikin Flash Streamer, ktorá eliminuje vírus, dokážu veľmi silne prispieť k zníženiu rizika prenosu respiračných vírusov.

Prítomnosť znečisťujúcich látok v školách môže negatívne ovplyvniť rast detí, ich výkon pri učení, či ich kultúrny a sociálny rozvoj.

Vnútorný vzduch vs. vonkajší vzduch

Dôležitosť kvality ovzdušia

Znečistenie vonkajšieho ovzdušia, najmä vo veľkých mestách, je vnímané s väčšou závažnosťou a je monitorované každý deň.

Naopak vnútorné ovzdušie nekontrolujeme vôbec alebo s oveľa menšou frekvenciou, a to aj napriek prítomným škodlivinám a málo častému vetraniu.

Spoznajte naše čističky vzduchu

daikin mc55w
daikin mc55w

Čistička vzduchu bez zvlhčovania
MC55W

  • Čistý vzduch zabezpečuje plazmový ionizátor a technológia Flash Streamer, ktorá je navyše úspešne testovaná proti novému coronavírusu
  • Vysokoúčinný HEPA filter zachytáva jemné prachové častice
  • Extrémne silná a zároveň veľmi tichá prevádzka dokáže zachytiť priestor až do veľkosti 41 m2
  • Nový elegantný a kompaktný dizajn s rozlohou iba 27x27x50 cm
mck55w
mck55w

Čistička vzduchu so zvlhčovaním
MCK55W

  • Čistenie a zvlhčovanie v jednom
  • Čistý vzduch zabezpečuje plazmový ionizátor a technológia Flash Streamer, ktorá je navyše úspešne testovaná proti novému coronavírusu
  • Vysokoúčinný HEPA filter zachytáva jemné prachové častice
  • Extrémne silná a zároveň veľmi tichá prevádzka dokáže zachytiť priestor až do veľkosti 41 m2
  • Nový elegantný a kompaktný dizajn s rozlohou iba 27x27x70 cm

Čističky vzduchu Daikin sú vybavené technológiou Streamer

Daikin technológia čističiek vzduchu

Technólogia Flash Streamer

Vďaka patentovanej technológii Daikin Flash Streamer je vzduch stále čistý. Zachytené látky sa rozkladajú vysokorýchlostnými elektrónmi generovanými jednotkou Flash Streamer. Takto sa filtre regenerujú a aj po čase si udržia filtračnú kapacitu.

* Medzi látky patria vírusy1, baktérie2, peľ3, zárodočné bunky plesní4

Vysokovýkonný HEPA filter

Filter účinne zachytáva čiastočky prachu s využitím elektrostatických síl. Vďaka inovatívnej štruktúre dokáže vyčistiť veľké objemy vzduchu bez upchávania ako u bežných elektrostatických filtrov.

Elektrostaticky nabitý

Elektrostatický filter HEPA

Odstraňuje 99,97% jemných čiastočiek s veľkosťou 0,3 μm. Samotné vlákno filtra je nabité statickou elektrinou a účinne tak zbiera čiastočky. Nezanáša sa ľahko a tým spôsobuje nízku tlakovú stratu.

Elektrostaticky neutrálny

Neelektrostatický filter

Keďže zachytáva čiastočky podľa veľkosti siete, musí byť sieť jemnejšia, aby sa ľahšie zaniesla a spôsobila tým vysokú tlakovú stratu.

Plazmový ionizátor

Špeciálny plazmový ionizátor uvoľňuje do prostredia 25 000 iónov na cm³. Tie sa naviažu na častice prítomné vo vzduchu, aby spolu vytvorili aktívne prvky schopné rozkladať huby a alergény.

Zvlhčovanie na ochranu pred suchým vzduchom a vírusmi

Daikin čistička vzduchu Ururu – t.j. verzia so zvlhčovačom zabraňuje vysušovaniu slizníc, aby sa nestali úrodnou pôdou pre množiace sa baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú choroby dýchacích ciest, prechladnutie, chrípku a kašeľ. 

Dokumenty

Certifikáty

Stiahnite si brožúru

Máte záujem o čističku? Kontaktujte nás.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Vzduch, ktorý dýchame doma alebo v interiéri, je až päťkrát viac znečistený ako vzduch vonku. Čistička vzduchu Daikin, vďaka svojmu jedinečnému prístupu „catch & clean“ (zachyť a vyčisti) zachytáva a odstraňuje znečisťujúce látky, čím znižuje znečistenie v interiéri a zlepšuje kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti, kancelárii, obchode atď.

Čistička vzduchu Daikin nám pomáha dýchať čistý vzduch vďaka zásadnému zníženiu množstva vírusov, jemného prachu a alergénov. Podľa testov vykonaných v laboratóriách inštitútu Institut Pasteur de Lille, čističky vzduchu Daikin zničia minimálne 99,98% ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty. Tento vírus je z rovnakej rodiny ako SARS-CoV-2, koronavírus, ktorý spôsobil pandémiu COVID-19. Čističky vzduchu Daikin nám tiež pomáhajú predchádzať alergiám, čo uznala napríklad renomovaná britská nadácia pre alergie British Allergy Foundation. Dezodorizačný filter čističiek vzduchu Daikin úspešne zachytáva a pohlcuje pachy všade tam, kde je to potrebné.

Čistička vzduchu Daikin je vybavená pokročilým filtračným systémom, ktorý zachytáva vírusy, baktérie a alergény, zatiaľ čo jej patentovaná technológia Streamer sa stará o ich odstraňovanie a udržiavanie čistoty vzduchu v interiéri aj filtrov čističky vzduchu. Predfilter zachytáva väčšie častice a zachytáva ich vo vnútri. Vďaka svojej elektrostatickej kapacite zachytáva filter Daikin HEPA znečisťujúce látky bez upchatia sieťky, čo znamená, že ho nie je potrebné meniť po dobu 10 rokov. Dezodorizačný filter zachytáva a pohlcuje pachy bez toho, aby sa nasýtil, ako sa to stáva pri tradičných aktívnych uhlíkových filtroch. A napokon zvlhčovací filter (exkluzívne pre model čističky vzduchu Daikin vybavený zvlhčovačom) eliminuje baktérie v nádržke na vodu vďaka dvojvrstvovému filtru s vložkou s iónmi striebra. ​

Áno, čistička vzduchu Daikin bola testovaná a certifikovaná prestížnym inštitútom ECARF ako ideálny výrobok pre alergikov. Okrem toho čističku vzduchu Daikin uznala ako účinnú aj nadácia BAF (British Allergy Foundation). Táto pečať zaručuje, že výrobok je účinný pri redukcii malých častíc, ktoré môžu obsahovať alergény, baktérie a vírusy.

Nie, rad čističiek vzduchu Daikin je považovaný za jeden z najtichších na trhu. Počas tichého prevádzkového režimu sú tiché ako šepot a poskytujú vám čistý vzduch bez toho, aby ste si to vôbec všimli. ​

Na rozdiel od iných značiek nie je potrebné meniť filter čističky vzduchu Daikin počas prvých 10 rokov po zakúpení. Poskytuje vám roky spoľahlivého čistého vzduchu.

Vďaka kompaktnému dizajnu môžete čističku vzduchu ľahko zdvihnúť a premiestniť na iné miesto. Zlý zápach v kuchyni? Presuňte tam čističku vzduchu a nechajte pôsobiť jej kúzlo. Nechali ste otvorené okno počas peľovej sezóny? Presuňte svoju čističku vzduchu a zbavte sa týchto škodlivín v priebehu niekoľkých minút.

Samozrejme, že existujú. Pozrite si naše rôzne rady čističiek vzduchu, všetky s rôznou použiteľnou plochou miestnosti.

*Zariadenie Daikin MCK55WVM (komerčný názov MCK55W), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,996 % ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 0,47 m3, bez obnovy vzduchu). Ľudský koronavírus HCoV-229E sa líši od vírusu zodpovedného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patrí do rovnakej rodiny koronavírusov.
Daikin MC55WVM (komerčné názvy MC55W/VB), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,98 % ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 1,4 m3, bez obnovy vzduchu). Ľudský koronavírus HCoV-229E sa líši od vírusu zodpovedného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patrí do rovnakej rodiny koronavírusov.
Daikin MCK55WVM (komerčný názov MCK55W), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,986 % chrípkového vírusu A podtypu H1N1 za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 0,47 m3, bez obnovy vzduchu).
Daikin MC55WVM (komerčné názvy MC55W/VB), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,93 % chrípkového vírusu A podtypu H1N1 za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 0,47 m3, bez obnovy vzduchu)

Ako naše čističky vzduchu poskytujú tieto výhody?

Unikátny prístup Catch & Clean Daikin – 3 kroky na rozloženie škodlivých látok

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?