Skip to main content

Môžete z klimatizácie ochorieť?

Ochorieť môžete len zo zle prevádzkovaného alebo zle udržiavaného klimatizačného systému. Správne udržiavaný klimatizačný systém môže prispieť len k zdravšiemu prostrediu.

Vlhkosť
Pretože klimatizácia reguluje úroveň vlhkosti, je znížený nárast prachových roztočov a plesní, čo je pozitívne pre osoby s alergiami. Klimatizácia udržuje vlhkosť na nižších hodnotách, pretože pri chladení sa vzdušná vlhkosť vyzráža vo výparníku.
Vetranie
Klimatizácia môže mať integrované vetranie. Kvôli spôsobu, ako sa v súčasnosti budujú domy, sa mechanické vetranie stáva čoraz dôležitejším. Privádzanie čerstvého vzduchu zabráni syndrómu chorých budov.
Filtrácia
Všetky jednotky sú vybavené filtrom. Typ filtra sa môže líšiť v závislosti od typu systému a potrieb zákazníka. Účinnosť filtra začína na zachytávaní prachu a čiastočiek a pokračuje zachytávaním jemného prachu, peľu, baktérií, vírusov, pachov a dokonca mikróbov a cigaretového dymu.
Je dôležité v pravidelných intervaloch čistiť alebo meniť filtre. Ak vymeníte filtre príliš neskoro, riskujete, že presýtené filtre začnú baktérie namiesto zachytávania vypúšťať. Pre niektoré typy jednotiek (kazetové a kanálové) ponúkame ako príslušenstvo samočistiaci filter, ktorý sa denne vyčistí, čím sa udržiava stále v 100 % stave.
Prievan
Pri správnom výbere zariadenia nebude dochádzať k prievanu. Je to práca odborníkov a montážna firma to nemusí správne vypočítať. Systém s príliš nízkym výkonom nebude schopný dosiahnuť požadovanú teplotu. Systém s príliš vysokým výkonom bude viesť k prievanu a kolísaniu teplôt.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?