Skip to main content

Zachraňujeme svet! Ste v tom s nami?

Aj živočíšna ríša má svojich supermanov. Makajú v čierno-žltých trikotoch od štvrtej ráno do piatej večer a nezastavia sa pred žiadnou výzvou. Aj keď by to znamenalo, že na naplnenie jedného poháru medu musia preletieť vzdialenosť rovnajúcu sa trojitému obletu Zeme. Vďaka včelám máme na tanieroch až tretinu všetkého jedla a napríklad aj 84 % ovocia a zeleniny. Svet bez včiel si naozaj nechceme predstaviť. Práve preto vám prinášame plán, aby sme si ho ani nikdy predstaviť nemuseli.

Včely sú pre nás životne dôležité, takže keď sme sa dozvedeli, že za posledné roky u nás klesol ich počet o vyše polovicu, neváhali sme a vymysleli sme „záchrannú akciu“. Zapojili sme do nej slovenských včelárov aj vás, našich zákazníkov, a dali jej meno – Bee Daikin.

Slovensko má tisícročnú včelársku tradíciu a naše medy i ďalšie včelie produkty dlhé roky patrili k svetovej špičke. Aby si tento status mohli udržať aj naďalej, potrebujú ale našu pomoc. Myslíme si preto, že je najvyšší čas nadviazať na dedičstvo našich predkov, vrátiť slovenským včelárstvam ich zašlú slávu a napraviť tak škody napáchané znečisteným ovzduším, chorobami, ale aj čoraz vlažnejším záujmom ľudí o včelárske remeslo. Meníme život včiel k lepšiemu a výsledky vidíme už dnes.

Spojili sme sa s projektom Adoptuj úľ, za ktorým stojí skúsený včelár Adam Gandžala a prispeli sme mu sumou 4000 eur na výstavbu úľov. Vďaka poskytnutému príspevku sa podarilo vybudovať až 63 nových úľov pre slovenské včelárstva v Lipanoch, Ružomberku a Opátke. A záchrana stále pokračuje! Finančný príspevok rastie s každým ďalším predaným produktom Daikin. Odkedy sme odštartovali iniciatívu Bee Daikin, podarilo sa nám – aj s vašou významnou pomocou – nájsť nový domov už pre viac ako 20 000 000 slovenských včiel.

Pretože si dávame záležať aj na transparentnosti informácií, celý proces záchrany slovenských včiel môžete sledovať na našom Facebooku alebo v priamom prenose na Beedaikin.sk. Viac než len sledovať, môžete sa osobne angažovať a nepotrebujete na to žiaden špeciálny včelársky kurz. S Bee Daikin sa teraz môže stať včelárom, aspoň nepriamo, hocikto. Ako?

Je to jednoduché. Vy si kúpite produkt Daikin, my vám garantujeme, že časť peňazí sa použije na výstavbu nových úľov a zveľaďovanie včelích spoločenstiev. Zároveň takouto hravou cestou máte jedinečnú možnosť nazrieť do zákulisia včelárstva. Uvidíte, aj ten med natretý na chlebe vám bude chutiť sladšie, keď spoznáte súvislosti a uvedomíte si, koľko úsilia stojí včely aj včelárov výroba tejto zdravej dobroty.

Pomoc našej firmy slovenským včelám má ešte jeden zaujímavý rozmer. Tak ako sa my hrdo radíme k expertom na zdravý vzduch, o včelách môžeme povedať to isté. Hoci väčšina z nás pozná výsledky húževnatej včelej práce ako sú med, materská kašička či propolis, menej známy fakt je, že blahodarný účinok na naše zdravie má aj inhalácia včelieho vzduchu.

Ovzdušie v úli dosahuje teplotu 36 stupňov Celzia, má sedemdesiatpercentnú vlhkosť a obsahuje čiastočky medu, vosku, propolisu, ale aj dôležité enzýmy, stopové prvky či éterické oleje. Toto všetko je perfektným základom pre takzvané včelie kúpele. Niektorí včelári sú dokonca presvedčení, že keď človek vdychuje vzduch rozvibrovaný trepotaním včelích krídel, dostane tak do organizmu ešte viac prospešných látok ako pri konzumovaní medu.

Tak čo, pomôžete nám zachrániť svet?
 

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?