Skip to main content

Trpíte alergiami? Spravte si z bytu útočisko, nie rizikovú zónu

Sloboda bezproblémového nádychu a výdychu je niečo, čo zdravý človek berie za samozrejmosť. Pre alergika ide o výsadu, ktorej vysokú hodnotu si uvedomuje s každým ďalším kýchnutím. Vďaka inovatívnej technológii Flash Streamer, o ktorú sú obohatené čističky vzduchu či klimatizačné jednotky Daikin, môžu doma dýchať slobodne aj ľudia s alergiami. 

Keď sa začnú dni predlžovať a slnko silnejšie hriať, prichádza čas kvitnutia kvetov a s ním aj peľu. Pre niekoho potešenie, pre iných utrpenie. Ľudia, ktorí trpia sezónnymi alergiami, nemajú na výber a ak môžu, zostávajú vo vnútri, až pokým ich trápenie neprestane “lietať”. Zostávajú však zmätení, pretože trpia aj doma. Dôvodom je množstvo peľu vo vzduchu interiérov, vrátane takých typov alergénov, ktoré sa vyskytujú v nekontrolovateľnom množstve vonku. 


Koncentrovaný problém

V skutočnosti môže byť kvalita vzduchu v miestnosti horšia než kvalita vzduchu vonku, pretože alergény sa nemajú kam rozptýliť, a tak sadajú na všetko, s čím prídete do kontaktu – z miestnosti do miestnosti. Alergény si nájdu cestu do vášho domova vďaka vašim domácim miláčikom, vetraciemu systému a dokonca aj vašim topánkam a oblečeniu. Keď začne útočiť alergia, ani únik dnu do bytu vám nemusí vždy poskytnúť úľavu, ktorú hľadáte, či potrebujete.


Nízka vnútorná kvalita

Jedno z prvých riešení, ktoré ľuďom napadne pri myšlienke, že vzduch vo vnútri je znečistený alergénmi, je otvoriť okná. Nie je to vždy ideálne riešenie, pretože: ak sa snažíte vyhnúť alergénom nachádzajúcim sa vonku, potom nemá veľmi zmysel pozývať viac alergénov dnu. A ak je ešte vonku extrémne teplo, vytvárate si tým dodatočné nepohodlie. Teplo a alergie sa postarajú o to, že budete mať zlý deň.


Ako odstrániť peľ

Riešenie problému poskytujú klimatizačné zariadenia spoločnosti Daikin. Poskytnú vám nielen úľavu od teplých a neznesiteľne dusných dní, ale môžu vám uľahčiť aj sezónne alergie. Je to preto, že mnoho alergénov je rozpustných vo vode. Klimatizačné zariadenia odstraňujú vodu z atmosféry (čím vás ochladzujú), a tak následne čiastočne odstraňujú znečistenie, peľ a drobné častice. A to je len polovica príbehu…


Niektoré klimatizačné jednotky a čističky vzduchu spoločnosti Daikin sú vybavené filtrom na čistenie vzduchu Flash Streamer a zároveň dezodoračnými titánovo-apatitovými filtrami. Flash Streamer generuje prúd vysokorýchlostných elektrónov, ktoré sa zrážajú s molekulami kyslíka a dusíka vo vzduchu. Spoločne rozkladajú alergény, ako aj nebezpečné chemické látky.


Testy preukázali, že čistička vzduchu Daikin je schopná znížiť počet peľových alergénov vo vzduchu o 99,6 % už počas dvoch hodín používania. Týmto spôsobom sa spoločnosť Daikin priamo pričiňuje o to, aby bol pre alergika domov útočiskom, nie rizikovou zónou. 

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?