Skip to main content

Top trendy v klimatizáciách

Klimatizačné jednotky nepatria medzi zariadenia, ktoré v domácnosti meníme každý rok. Pri správnej starostlivosti by mali fungovať bezchybne dlhšie než dekádu. Napriek tomu sa aj v tejto oblasti oplatí sledovať nové trendy, ktoré môžu uľahčiť život a ušetriť nemalé financie. Čo je pri výbere klimatizácií aktuálne IN?

Energetická účinnosť a obnoviteľné zdroje energie

Kľúčovým prínosom moderných klimatizačných zariadení pre spotrebiteľa je výrazná úspora energie. Súčasné jednotky umožňujú optimálne nastavenia pre konkrétne miestnosti, vďaka čomu pracujú maximálne účinne aj pri nízkych prevádzkových nákladoch. Trendom – nielen v oblasti klimatizácií – sa stal dlhodobo udržateľný rozvoj. Niektoré klimatizačné systémy je možné pripojiť na zdroje obnoviteľnej energie, napríklad solárne panely. Vďaka tomu spotrebitelia chránia životné prostredie a šetria finančné prostriedky.

Prispôsobivý dizajn

Väčšina domácností dáva pri výbere klimatizácie prednosť nástenným jednotkám. Zariadenia zavesené na stene predstavujú jednoduché a moderné riešenie. Ich výhodami sú nízke prevádzkové náklady a menšia hlučnosť v porovnaní s ostatnými typmi klimatizácií. Veľkou devízou je aj dizajnové prevedenie vhodné do každého interiéru.

Inteligentné ovládanie

Dnešné klimatizácie pracujú so sofistikovanejšími systémami než tie, ktoré boli na trhu pred pár rokmi. Disponujú jednoduchým a inteligentným ovládaním. Majú zabudovaný WiFi modul, ktorý umožňuje kontrolovať množstvo vzduchu, vykurovanie, aj ostatné procesy prakticky odkiaľkoľvek. Majiteľom tak prináša maximálny komfort ovládania.

Čistý vzduch

Keďže stále viac ľudí v súčasnosti trpí niektorým druhom alergie, do popredia sa dostávajú klimatizácie, ktoré sú schopné udržať kvalitu vnútorného ovzdušia. Moderné klimatizačné jednotky majú zabudované filtre, a tie zabezpečujú skutočne čisté prostredie. Viacvrstvové filtračné systémy odstraňujú okrem alergénov – peľ, prach, vírusy a baktérie – aj tabakový dym, zbierajú a následne rozkladajú častice vo veľkosti 300 nanometrov.

Náš tip:

Daikin Emura FTXJ-MS

Jednotka Daikin Emura FTXJ-MS získala viaceré ocenenia za dizajn. Čistí vzduch a eliminuje minimálne 99 % alergénov. Je možné ovládať ju cez online aplikáciu, miestnu sieť alebo internet.

 

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?