Skip to main content

Otvorené pre obchodné aktivity: nové najmodernejšie klimatické testovacie centrum Daikin

Spoločnosť Daikin Applied Europe oznámila spustenie novej služby fabrického testu so zákazníkom pre klientov s novou klimatickou testovacou komorou určenou na prispôsobenie sa všetkým konkrétnym aplikáciám chladenia.

Nové zariadenie sa nachádza v meste Cecchina, blízko Ríma, a ponúka testovanie podľa uznávaných medzinárodných noriem v širokej škále prevádzkových režimov a vo všetkých klimatických podmienkach.

Vývoj nasledoval po významnej investícii do talianskeho závodu spoločnosti Daikin Applied Europe v roku 2016. Odvtedy sa zaviedli nové výrobné linky určené pre vodou chladené chladiče a spustil sa vývoj nových testovacích infraštruktúr, čo pomohlo spoločnosti Daikin v ďalšom silnom náraste predaja.

Nová služba fabrického testu so zákazníkom vyzdvihuje záväzok spoločnosti posúvať nový výrobný vývoj dopredu a poskytovať tak riešenia, otestované pre budúcnosť, ktoré zaistia zákazníkom dodržiavanie legislatívnych požiadaviek.

Najmodernejšie testovacie centrum spĺňa prísne postupy na zaistenie správnej prevádzky zariadení Daikin vo všetkých prostrediach. Nový testovací režim bol nezávisle overený a akreditovaný normou EN 14511:2013, ISO 9614:2009 a ďalšími hlavnými európskymi a americkými normami v odvetví HVACR. Okrem toho, klimatickú komoru schválil Inštitút pre klimatizáciu, chladenie a vykurovanie (Air Conditioning, Heating and Refrigeration Institute (AHRI)) testovaním vzduchom chladených jednotiek pre certifikáciu Eurovent, ktoré sa vykonalo v novom zariadení Daikin.


Vyzývavé hranice

Nová klimatická komora je vybavená najnovšou technológiou a ponúka kompletné skúšobné prostredie, v ktorom je k dispozícii rôzna škála testovateľných jednotiek.
Patria medzi ne aj vzduchom alebo vodou chladené chladiče s chladiacim výkonom až do 2000 kW, ktorý podporí až 30 ventilátorov. Tri skúšobne, určené výhradne pre vodou chladené chladiče, umožňujú testovanie jednotiek s chladiacimi výkonmi 2 MW, 4 MW alebo 11 MW.
Klimatické podmienky je možné nastaviť od juhoeurópskych pásiem po chladnejšie severské pásma s teplotami do -15°C. Simulovať je možné aj stredovýchodné tropické teplotné pásma až do teploty +52°C.

V kombinácii s napäťovým a kmitočtovým rozsahom ponúkajú konfiguračné možnosti flexibilitu simulovania všetkých aplikácií v režimoch vykurovania a chladenia pri úplnej a čiastočnej záťaži.

Všestrannosť účelovej klimatickej komory tiež umožňuje testy voľného chladenia, rekuperácie tepla, tepelných čerpadiel, viacúčelových 4- a 6-rúrkových jednotiek a akustické testovanie technických tried. Centrum ponúka aj testovanie glykolových riešení chladenia s teplotami výstupnej vody až do -8°C.

Komfortné testovanie

Vedľa testovacej komory je nová plne vybavená miestnosť pre zákazníkov, ktorá im a konzultantom umožňuje vidieť skúšobný proces priamo cez okno a v ktorej majú diaľkový prístup k výkonnostným údajom cez monitor. K dispozícii je aj vyhradený priestor na stretnutia pre otvorené projektové diskusie o produktových a konštrukčných aspektoch.

„Naša nová testovacia služba podporuje nepretržité napredovanie spoločnosti Daikin vo výrobe  a vývoji produktov HVACR. Od tohto mesiaca sa môžu naši zákazníci ešte viac spoľahnúť na integráciu a výkon systémov Daikin. Flexibilita konfigurácie a dostupných zdrojov prenáša testovanie na vyššiu úroveň a ponúka výhodu využitia znalostí odborníkov Daikin na mieste“, povedal Claudio Capozio, Generálny riaditeľ spoločnosti Daikin Applied Europe.

Nové testovacie centrum bude k dispozícii na používanie od začiatku októbra 2018 s testami naplánovanými pre nové objednávky potvrdené od augusta.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?