Skip to main content

Moja cesta ako medzinárodný čerstvý absolvent Daikin Europe

Juliana pochádza z Kolumbie, vyštudovala strojné inžinierstvo a je súčasnou účastníčkou medzinárodného programu pre čerstvých absolventov Daikin Europe. Porozprávali sme sa s Julianou, aby sme zistili viac o jej skúsenostiach, o tom, ako to formovalo jej kariéru a požiadali sme ju o rady pre nových uchádzačov, ktorí premýšľajú o práci v spoločnosti Daikin!

Zháňanie práce začína

Jednou z najnáročnejších výziev, ktorej absolvent vysokej školy čelí po získaní diplomu je nájdenie si správnej pracovnej príležitosti.

Hoci som si začala pracovné miesto hľadať už počas posledných mesiacov svojho posledného roka na vysokej škole, nájdenie správnej pozície, ktorá by sa zhodovala s mojim vyštudovaným vzdelaním a rôznymi záujmami, sa ukázalo veľmi náročné.

A vtedy som objavila medzinárodný program pre čerstvých absolventov Daikin Europe. Program upútal moju pozornosť, pretože ponúka čerstvým absolventom šancu získať pracovné skúsenosti v belgickom sídle a pobočke spoločnosti Daikin Europe a možnosť sa tak pripraviť na trvalú pracovnú pozíciu v spoločnosti.

Príležitosť pracovať v rôznych oddeleniach a krajinách bolo presne tým, čo som od pracovnej pozície očakávala. Inzerát som uvidela na sieti LinkedIn a rozhodla som sa využiť šancu a požiadať o miesto!

Interview

Po odoslaní žiadosti online som bola pozvaná na krátky pohovor a vykonanie niekoľkých online hodnotiacich testov. O dva mesiace neskôr som to dotiahla do záverečnej fázy prijatie do zamestnania: osobného pracovného pohovoru v sídle Daikin Europe v belgickom Ostende.

Hoci som bola nervózna, záverečný pohovor dopadol lepšie než som čakala a o pár týždňov neskôr som dostala svoje oficiálne prijatie do programu! Nemohla som tomu uveriť. Mala som pred sebou skvelú príležitosť a bola som pripravená ju využiť!

Cesta začína

Mojou prvou úlohou bola dátová analýza v Environmentálnom výskumnom centre v belgickom Bruseli. Počas tohto obdobia som sa stretla s niekoľkým ľuďmi z rôznych krajín a oddelení, čo bolo poučné z kultúrneho aj profesionálneho hľadiska.

To najcennejšie, čo som si odtiaľ priniesla, bola príležitosť pomáhať tímu s niekoľkými dôležitými projektmi. Dokonca som navrhla jednoduchší spôsob spracovania a analýzy údajov a pomohla som vytvoriť nástroj, ktorý oddelenie využíva doteraz!

Po tomto module som odišla na svoju druhú úlohu do testovacej oblasti Vývojového centra (EDC) EMEA v belgickom Ostende. EDC je fascinujúce a vzrušujúce oddelenie, kde Daikin Europe testuje a vytvára nové výrobky a koncepty. Mojou úlohou bolo úzko spolupracovať s tímom dizajnu, aby sa zaistilo dodržiavanie aktuálnych nariadení a vysokokvalitných noriem Daikin pri nových jednotkách.

Rýchlym pretočením do súčasnosti sa teraz pripravujem na svoju tretiu úlohu a záverečný modul. Pri tejto úlohe budem pracovať ako poradca predaja v spoločnosti Daikin Spain. Hoci bude táto pozícia niečo úplne nové a odlišné od toho, čo som doteraz kedy robila, som pripravená vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať niečo nové!

Ste pripravení prijať výzvu?

Medzinárodný program pre čerstvých absolventov Daikin Europe bol pre mňa najlepšou voľbou, pretože zahŕňa všetky moje rozmanité záujmy a dosiahnuté vzdelanie. Odporúčam tiež tento program každému, koho zaujíma odvetvie HVAC-R a chce pracovať v medzinárodnej spoločnosti. Ak vás príjmu do tohto programu, buďte pripravení – táto skúsenosť vám pomôže v osobnom raste a dosahovaní vašich cieľov v budúcnosti.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?