Skip to main content

Dokonalá čistota v každej kvapke vody

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko je skryté v napohľad priezračnej kvapke vody? Ak sa rozhodnete pre tepelné čerpadlá Daikin, odpoveďou sa vôbec nemusíte zapodievať. Stačí vedieť, že všetky Daikin systémy spĺňajú tie najprísnejšie hygienické normy, aby bola voda, ktorú denne používate a pijete, dokonale bezpečná pre celú vašu rodinu.

No ak vás predsa len zaujíma, prečo si tak zakladáme na neustálom zdokonaľovaní technológií na prípravu teplej pitnej vody (TPV), napríklad pre domácnosť, prezradíme vám viac, a to na príklade jedného z našich tepelných čerpadiel, jednotky Kompakt ECH20 s ekologickým chladivom R32.

ECH20 alebo revolúcia v príprave vody s úsporou energie

Skladný a štýlový model zo sériového radu Altherma 3, určený na vykurovanie a ohrev pitnej vody, zaujme už svojím telom. Jeho skutočnú hodnotu však oceníte, až keď nazriete dovnútra a posvietite si na beztlakový tepelný zásobník so zabudovanou revolučnou technológiou ECH20. Nezveličujeme, prívlastok revolučná je v tomto prípade skutočne namieste. Označenie ECH20 totiž znamená, že v danom zariadení nevyjde ani kúsok energie nazmar pri odstraňovaní nebezpečenstva kontaminácie baktériou legionellou. Kompakt ECH20 na rozdiel od štandardných zásobníkov na TPV nemusí obsahovať antilegionellový program. Táto úprava zvyšuje komfort používania, avšak bez zdravotného rizika.

Antilegionellový program si môžete predstaviť ako systém purifikačných opatrení. V rámci nich sa musí napríklad pitná voda najskôr ohriať nad 60 stupňov Celzia, aby sa odstránila hrozba výskytu legionelly, baktérie, ktorej sa najlepšie darí vo vlhkých podmienkach pri teplotách medzi 25 až 45 stupňami Celzia.

Kompakt ECH20 je unikát na trhu v tom, že si vďaka novej technológii ECH20 vystačí aj bez antilegionellového programu. ECH20 udržuje vysoké hygienické štandardy vody a uplatňuje princíp čerstvej vody. Čo presne si pod tým predstaviť? Príprava teplej vody prietokom na vyžiadanie znamená stály prístup k čerstvej vode bez rizika kontaminácie a sedimentácie.

Takmer okamžitá príprava teplej pitnej vody bez potreby prídavného elektrického výkonu pre dezinfekciu vody poskytuje dodatočnú úsporu už beztak úsporného riešenia, akým je každé tepelné čerpadlo od Daikinu. S odpadnutím starostí s pravidelnými ohrevmi navyše súvisí aj ďalšia z výhod Kompaktu ECH20 – teplota nádrže nie je fixná, jej hodnoty si môžete regulovať sami.

Moderný, mnohostranný, svižný, štýlový... A vždy pod kontrolou!

Nový Kompakt ECH20 s chladivom R32 je oproti predchádzajúcej generácii modelu Kompakt R410A poznateľne kompaktnejší. Zariadenie s 500-litrovou kapacitou je ľahšie o 33 percent a 300-litrový variant dokonca o celých 44 percent! „Zoštíhlením“ prešla aj cena, takže aktuálne kúpite tento model s 30-percentnou zľavou!

Naopak, „tučnejšiu“ výbavu dostal dizajn. Vpredu zariadenia svieti Daikin kontrolka, ktorá vás zmenou farby upozorní na zmenu stavu zariadenia. Pod ňou nájdete multimediálne rozhranie, ktoré robí ovládanie ešte intuitívnejším. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia k solárnemu systému a iným tepelným zdrojom, napríklad ku krbu alebo peletovému kotlu. A inštalácia? Naozaj žiadna veda! S naším 9-krokovým inštalačným sprievodcom to hravo zvládnete. Na nahrávanie parametrov nastavenia zariadenia môže poslúžiť aj SD karta, USB pamäťové médium či cloudové úložisko Daikinu a vďaka mobilnej aplikácii máte ovládanie vždy pevne v rukách, či už ste doma alebo na druhom konci sveta.

Vedeli ste, že...

Legionella nie je len jedna baktéria. Pod týmto názvom poznáme až okolo 60 typov baktérií, pričom tretina z nich je zdraviu nebezpečná. Najznámejšou je legionella pneumophilla. Keď sa z kontaminovanej vody dostane do tela, môže v ňom narobiť riadne problémy – vyvolať atypický zápal pľúc a horúčku sprevádzanú bolesťami hlavy, triaškou, hnačkami a dýchacími ťažkosťami.

Neslávne slávna legionárska choroba dostala svoje meno podľa incidentu, ku ktorému došlo v polovici sedemdesiatych rokov minulého storočia v istom filadelfskom hoteli. Tamojší zraz amerických legionárov dopadol tragicky po tom, čo sa jeho účastníci nakazili spomínanou baktériou. Ako sa neskôr ukázalo, na svoje obete striehla v znečistenej hotelovej klimatizácii.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?