Skip to main content

Centrum Zome s viacúčelovými kanceláriami

Výber systému VRV 5 bola jednoduchá voľba: technologická výnimočnosť, vyššia energetická účinnosť a environmentálna udržateľnosť. Zistite prečo bol systém VRV 5 uprednostňovanou voľbou pre zákazníka aj realizačnú firmu!

Ako medzinárodná sieť realitných agentúr so silným zastúpením v Portugalsku a Španielsku, ponúka Zome cez svoje realitné centrá unikátny koncept. Tieto centrá sú moderné a agilné priestory, kde odborní konzultanti a ich skúsené podporné tímy ponúkajú zákazníkom zážitok prispôsobený osobným potrebám.

Po mnoho rokov bol Zome zákazníkom vetracích a klimatizačných odborníkov Frivenco. Pokročilá technológia Daikin, jej uznávaná značka a kvalita produktov spojila Daikin do spoľahlivého partnerstva so spoločnosťami Zome aj Frivenco, ktorá chce dodávať klientom špičkové klimatizačné riešenia.

Pre centrum v Paço de Arcosin, metropolitnej oblasti Lisabonu, bola pri výbere klimatizačného systému kľúčová flexibilita. Koncept centra vyžaduje moderné a agilné priestory s viacfunkčnými miestnosťami a rozložením, ktoré zahŕňa rôzne veľkosti miestností s rôznymi druhmi činností a využitia. Dôležité bolo tiež nájdenie riešenia, ktoré ponúkalo maximálnu udržateľnosť, aby to bolo v súlade s hodnotami značky spoločnosti, čo zahŕňa myslenie dopredu a aplikáciu pokročilých technológií.

Vnútri centra ZOME v Lisabone

Kancelárie Lisabonského centra zahŕňajú veľký spoločný pracovný priestor, kde môžu navštevujúci konzultanti siete Zome pracovať, školiacu miestnosť a tímové kancelárie. Okrem recepcie je tam ešte niekoľko iných spoločných priestorov vrátane oddychovej miestnosti, kde môžu ľudia relaxovať a jesť a rekreačný priestor pre deti.

Časť Daikin portfólia Bluevolution produktov využívajúcich chladivo R-32, najnovšieho systému Daikin VRV 5 série S, odporučila spoločnosť Frivenco a bezvýhradne podporila spoločnosť Zome ako technicky vynikajúce riešenie, ktoré splnilo požiadavky univerzálnosti, využitia priestoru a udržateľnosti

„Pre Zome bol systém VRV 5 prirodzená voľba: technologicky výnimočný systém, ktorý ponúka vyššiu energetickú účinnosť a environmentálnu stabilitu, čo prispieva k lepšej klíme pre našu planétu“.

Lisabonské centrum Zome zo vzduchu

Flexibilná konfigurácia a montáž

Jedným z obmedzení pre inštaláciu v centre Zome bolo jej umiestnenie v centre mesta, čo znamenalo, že vonkajšie jednotky nemohli prekročiť určitú výšku. S jedným ventilátorom a kompaktným opláštením s výškou len 95 cm boli jednotky neviditeľné po nainštalovaní za meter vysokú rímsu priamo nad priestorom, ktorý sa bude klimatizovať.

Firma Frivenco zistila, že oproti predchádzajúcim jednotkám s chladivom R410A sa jednotky VRV 5 série S rýchlejšie a jednoduchšie inštalujú. Zabudované rukoväte na zdvíhanie umožňujú prepravu a umiestnenie len pomocou dvoch ľudí bez potreby prídavného zdvíhacieho zariadenia.

Pre Frivenco je jednou z hlavných výhod systému VRV 5 série S jeho unikátny návrhový systém pre VRV web express, ktorý ponúka konzultantom a realizačným firmám praktický a rýchly prístup k návrhu a inštalácii systému v každej etape projektu a pokrýva všetky aplikácie.

Softvér na návrh VRV zaisťuje, že vybrané zariadenie je v súlade s bezpečnostnými normami pre konkrétny produkt pre tepelné čerpadlá podľa normy IEC60335-2-40: vyd. 6. Pokročilá a unikátna Daikin technológia Shîrudo odhaľuje výkon VRV v priestoroch menších než 10 m2, čo je dôležité kritérium pre Zome s jej menšími konferenčnými miestnosťami. Opatrenia nainštalované vo výrobe, ktoré sú súčasťou systému VRV 5 série S, poskytujú dodatočnú flexibilitu, čo umožňuje použitie chladiva R-32 v menších priestoroch bez potreby ďalších úprav alebo pridania zariadenia na miesto inštalácie. Ďalšie systémy VRF R-32 bez tejto technológie je možné použiť len v miestnostiach s plochou minimálne 28,6 m2 .

VRV jednotky Daikin sú kompatibilné s rôznym príslušenstvom vnútorných jednotiek. V Lisabonskom centre sú v prevádzke tri vonkajšie jednotky VRV 5 série S s výkonom 4,5 a 6 HP. Vo vnútri sú v prevádzke 4 úplne ploché kazetové jednotky a štyri kanálové jednotky, ktoré sú nenápadné a zapadajú do otvoreného priestoru a moderného dizajnu kancelárií.

Zníženie nákladov za energiu s Daikin ovládačom Intelligent Touch Manager

Zníženie nákladov na energiu

Chladivo R-32 má nižší dopad na životné prostredie, čo sa týka emisií CO2, a zároveň vyššiu energetickú účinnosť a úspory nákladov v porovnaní s ekvivalentnými riešeniami s chladivom R410A. Vyžaduje sa menšie množstvo chladiva R-32, čím je manipulácia a recyklácia jednoduchšia. Pokročilý systém VRV 5 série S je vybavený aj novými komponentmi určenými na ďalšie úspory, vo forme skutočných sezónnych energetických účinností, vrátane nového rotačného kompresora a kompaktného 3-radového výmenníka tepla.

Inteligentné ovládacie prvky umožňujú zlepšené riadenie energie a udržujú tak nízke prevádzkové náklady a spotrebu energie. Daikin ovládač Intelligent Touch Manager umožňuje centrálne ovládanie všetkých jednotiek cez tablet s dotykovou obrazovku, zatiaľ čo pokročilé nástenné ovládače Madoka ponúkajú elegantné riešenie ovládaním špičkou prsta a umožňujú tak nastavenie po jednotlivých miestnostiach, aby vyhoveli rôznymi používateľom a využitiu.

Všestranným neviditeľným riadením ponúka systém VRV 5 udržateľné klimatizačné riešenie, ktoré zaisťuje komfortné prostredie počas celého roka.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?