Skip to main content

Úspešný príbeh z Turkménska

Aşgabat, Turkménsko

Spoločnosť Daikin nedávno dodala kompletné riešenie HVAC pre najväčšie nákupné a zábavné centrum v Aşgabate, hlavnom meste Turkménska. Okrem obchodov, barov, reštaurácií a kaviarní obsahuje tento polyfunkčný komplex aj kancelárske budovy a obytné priestory.

Nainštalované produkty

EWAD-T-C skrutkový kompresorový chladič
  • 16 EWAD-T-C skrutkových kompresorových chladičov
  • 72 VZT jednotiek
  • 660x FWV Fan-coil jednotiek
  • 1467x FWA Fan-coil jednotiek

Pozadie projektu

Po dokončení výstavby bude pripomínať skôr sultánsky palác než nákupné centrum: 17 budov so stovkami miestností s rozlohou takmer 240 tisíc metrov štvorcových. Komplex je výsledkom nápadov najlepších architektov a dizajnérov v Turkménsku.

„Tento komplex sa stavia s ohľadom na šetrnosť k životnému prostrediu,“ povedal Kerim Shirbayev, odborník zo Zväzu podnikateľov a priemyselníkov. „To viedlo k veľmi precíznemu výberu stavebných materiálov vrátane klimatizačného systému, ktorý jednoznačne ovplyvňuje celkovú energetickú účinnosť komplexu.“

„Tento komplex je postavený s ohľadom na šetrnosť k životnému prostrediu“

Hlavné aspekty: environmentálna udržateľnosť, spoľahlivosť a kvalita vnútorného vzduchu

Environmentálna udržateľnosť je jedným z najdôležitejších aspektov tohto projektu. Celý komplex sa buduje tak, aby bol čo najviac šetrný k životnému prostrediu, preto bolo dôležité mať technológiu HVAC, ktorá by zapadala do tohto konceptu a pomohla zabezpečiť, aby bol komplex čo najviac ekologický.

To bolo možné vďaka vysokej účinnosti skrutkových kompresorových chladičov Daikin. Účinné technológie HVAC sú kľúčové, pretože majú vplyv na účty za energiu a prevádzkové náklady. Spotreba menšieho množstva energie navyše zabezpečuje, že sa do ovzdušia vypustí menej CO2, čo je veľmi dôležité, keďže dôsledky klimatických zmien sú čoraz viditeľnejšie.

Skrutková technológia Daikin je známa aj svojou spoľahlivosťou, čo je ďalší dôležitý aspekt.

Na rozdiel od iných skrutkových kompresorov sa v jednoskrutkových kompresoroch Daikin používa jedna hlavná skrutka, ktorá sa spája s dvoma hviezdicovými rotormi a vytvára objemovo zodpovedajúce kompresné cykly. Ložisko kompresora je mimoriadne spoľahlivé vďaka hlavnému rotoru, ktorý je vyvážený v radiálnom aj axiálnom smere, čo zaručuje dlhšiu životnosť ako pri iných skrutkových kompresoroch. Jednoskrutkový kompresor má len tri pohyblivé časti, čo znižuje možnosť poruchy a znižuje prevádzkové náklady.

Tretím dôležitým aspektom je kvalita vzduchu v interiéri.

VZT jednotky budú distribuovať čerstvý a filtrovaný vzduch v komplexe a zároveň odsávať vyfukovaný vzduch. Zabezpečením tejto neustálej výmeny vzduchu systém zabezpečí, aby sa z vnútorného vzduchu neustále čistili nečistoty a kontaminanty, čo je veľmi dôležité, ako sme zažili počas pandémie Covid-19.

VIAC INFORMÁCIÍ O RIEŠENIACH PRE CHLADIČE A VETRANIE DAIKIN NÁJDETE TU:

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?