Skip to main content

Školiace centrum Daikin

So záväzkom minimalizovania dopadu jeho klimatizačných riešení a stať sa CO2 neutrálnym do roku 2050, hľadal Daikin pre svoje nové školiace centrum v Ghente nízkoenergetické riešenie HVAC otestované pre budúcnosť.

Zariadenie, so svojimi 175 m2, potrebovalo technologicky pokročilé riešenie, ktoré by doplnilo estetiku konštrukcie a vyhovovalo by menším miestnostiam. Požiadavkou bolo integrované riešenie celkového klimatizačného systému pre maximálny komfort pre návštevníkov počas celého roka s rešpektovaním obmedzení rušnej mestskej lokality ohľadom prístupu k inštalácii, úrovní hlučnosti a externého vzhľadu.

Systém VRV 5 série S, najnovší prírastok v rodine Daikin mini VRV systémov, bol vybraný pre svoju vynikajúcu energetickú účinnosť, chladivo s nižšou hodnotou GWP a výkon VRV technológie, ktoré sú v kompaktnom a univerzálnom prevedení.

„Najnovšia jednotka VRV 5 série S ponúka pohodlie dobrej znalosti pripojenia a inštalácie z jednotiek s R-410A, ale jej nové dizajnové funkcie to realizačným firmám ešte viac zjednodušujú a zrýchľujú."

Diskrétne riešenie

Čím ďalej tým viac sa vyžaduje skrytie vonkajších jednotiek pri plánovaní a z vizuálnej perspektívy. Malá výška a kompaktná veľkosť jednotiek VRV 5 série S umožňuje „neviditeľné“ umiestnenie za parapet alebo na balkón, ako je to v školiacom centre Daikin.

Takmer tichá prevádzka vďaka asymetrickému dizajnu ventilátora a režimom pre nízku hlučnosť, zaisťujú minimálne rušenie pre návštevníkov školiaceho centra a susedných kancelárií.

logo Shirudo

Technológia Shîrudo

Jednou z hlavných požiadaviek pre školiace centrum bola flexibilita na začlenenie potrieb niekoľkých rôzne veľkých miestností využívaných na rôzne účely. Unikátna pokročilá Daikin technológia Shîrudo, vyvinutá pre systém VRV 5 série S, umožnila zahrnúť do inštalácie malú konferenčnú miestnosť bez potreby prídavného vybavenia alebo prispôsobenia na mieste inštalácie a zároveň súlad s najnovšími bezpečnostnými požiadavkami pre tepelné čerpadlá IEC60335-2-40 :Ed.6.

Na dodržiavanie požiadaviek má systém VRV 5 série S všetky opatrenia pre chladivo integrované vo výrobe a vyhovuje miestnostiam do 10 m² bez potreby zváženia dizajnu v ktoromkoľvek štádiu výberu.

Ďalšie systémy, ktoré nie sú vybavené touto technológiou, môžu by špecifikované bezpečne v miestnostiach s minimálnou plochou 28,6 m2 . Viac informácií nájdete na stránke https://www.daikin.eu/shirudo-technology.

Snímok obrazovky youtube video

Jednoduchá inštalácia a údržba

Ľahký a kompaktný systém VRV 5 série S, určený pre realizačné firmy, sa jednoducho prepravil na miesto a umiestnil bez potreby nadvihnutia vežovým alebo mobilným žeriavom, čím sa v projekte ušetrili náklady. Dve ergonomické rukoväte pomohli s nadvihnutím jednotky a jej presným umiestnením. So svojou nízkou výškou a jednoventilátorovou konštrukciou ponúka systém VRV 5 série S maximálnu flexibilitu.

Oproti modelom s R-410A ponúka menší priemer rúrok zjednodušenú inštaláciu a flexibilnejšiu a jednoduchšiu manipuláciu. Nastavenie bolo rýchle a jednoduché pomocou sedemsegmentového displeja jednotky. Súčasťou pôsobivosti vonkajšej jednotky VRV 5 série S pre realizačné firmy bol aj otočný prístupový panel, ktorý poskytuje úplný prístup ku všetkým komponentom a servisným portom pre údržbu a servis.

Technológia otestovaná pre budúcnosť

Daikin VRV 5 séria S ponúka špičkový výkon s nízkym dopadom na životné prostredie. Systém je súčasťou sortimentu Daikin Bluevolution a funguje s chladivom R-32, ktoré má jednotretinovú hodnotu GWP oproti predchádzajúcim modelom a vyžaduje menšiu náplň chladiva. Systém VRV 5 série S nielen spĺňa, ale aj ďaleko prekračuje aktualizované požiadavky európskej smernice Ekodizajn, ktoré platia od tohto roku.

S možnosťou kombinácie s kazetovými, kanálovými a nástennými jednotkami, spĺňa toto riešenie všetky kritéria školiaceho centra pre nenápadné riešenie šetriace priestor, ktoré ponúka energetickú účinnosť a spoľahlivý komfort.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?