Skip to main content

Riešenia VZT jednotiek Daikin pre zaujímavý projekt HVAC

Lanheses, Portugalsko

Spoločnosť Daikin nedávno poskytla svoje riešenia VZT jednotiek pre zaujímavý projekt HVAC, ktorý sa realizoval v meste Lanheses v Portugalsku.

Projekt zahŕňal 2 veľké VZT jednotky, ktoré zabezpečovali prietok vzduchu viac ako 110 000 m³/h, aby sa zaručilo, že výrobný závod amerického nadnárodného dodávateľa automobilov pre veľkú nadnárodnú spoločnosť v automobilovom sektore bude mať vždy potrebný komfort a výmenu vzduchu.

V rámci tohto projektu musel klient vymeniť staré nainštalované VZT jednotky a rozhodol sa pre Daikin, keďže už v minulosti mal s japonskou značkou veľmi pozitívne skúsenosti.

Nainštalované produkty

3x D-AHU Professional s integrovaným digitálnym ovládaním

  • Celkový prietok vzduchu: 113 000 m3/h

Viac o produktoch

V rámci tohto projektu boli nainštalované 3 veľmi veľké VZT jednotky. Dve z nich poskytujú prietok vzduchu 50 000 m3/h každá (prívod a odvod), zatiaľ čo tretia poskytuje prietok vzduchu 13 000 m3/h (prívod a odvod).

Súčasťou dodaných riešení bolo aj nové digitálne ovládanie Daikin a tiež ďalšie riešenie na mieru: malý rotačný výmenník tepla len pre čerstvý vzduch (mechanický obtok do výmenníka) a zmiešavacia komora.

Inštalované VZT jednotky sú súčasťou série Daikin Professional, ktorá je známa tým, že dokáže ponúknuť riešenie na mieru umožňujúce viac ako 1 000 možných kombinácií. Táto séria sa vyznačuje tým, že ponúka vysoko flexibilné a prispôsobiteľné riešenia VZT jednotiek, ktoré sú vhodné pre mnoho rôznych aplikácií, a práve flexibilita bola v tomto projekte potrebná.

Séria Professional umožnila prispôsobiť riešenie VZT jednotiek potrebám klienta vďaka širokej škále príslušenstva a modulárnemu charakteru samotnej série.

„Nové riešenie digitálneho ovládania Daikin umožňuje jednoduchšie a rýchlejšie zapojenie ako tradičné riešenie vďaka platforme, ktorá zjednodušuje komunikáciu medzi rôznymi sekciami a zariadeniami VZT jednotky Daikin Professional.“

Nová platforma digitálneho ovládania

VZT jednotky zo série Daikin Professional, ktoré boli dodané pre tento projekt, tiež využívali novú platformu digitálneho ovládania Daikin, aby spĺňali potreby tohto špecifického projektu.

Nové riešenie ovládania využíva digitálnu riadiacu skrinku, ktorá je integrovaná v každej sekcii VZT jednotky s cieľom pripojiť všetky snímače a ovládače a následne komunikovať s ovládačom DDC namontovaným na VZT jednotke.

To všetko robí riešenie Daikin jedinečným na trhu.

Nové riešenie digitálneho ovládania Daikin umožňuje jednoduchšie a rýchlejšie zapojenie ako tradičné riešenie vďaka platforme, ktorá zjednodušuje komunikáciu medzi rôznymi sekciami a zariadeniami VZT jednotky Daikin Professional.

To je veľmi dôležité, pretože séria Professional sa skladá z modulov, ktoré je vzhľadom na veľkosť, ktorú môžu jednotky dosiahnuť, zvyčajne potrebné spájať a montovať na mieste.

Štandardné riešenia ovládania síce stále pomáhali spájať rôzne moduly a zariadenia na jednotke, ale predstavovali obmedzenia z hľadiska vstupov a výstupov a potom z hľadiska počtu modulov a zariadení, ktoré bolo možné pripojiť.

Nová platforma digitálneho ovládania VZT jednotky tieto limity prekonáva vďaka digitálnej skrinke, ktorá ponúka až 310 vstupov a výstupov, čo umožňuje nekonečne rozšíriť možnosti, ktoré ponúka séria Professional.

VIAC INFORMÁCIÍ O RIEŠENIACH PRE VETRANIE DAIKIN NÁJDETE TU:

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?