Skip to main content

Modernizácia kancelárie

Dvojdom sa premenil na kancelárske priestory. Nekompromisná rekonštrukcia, kde riešenie poskytol systém VRV 5.

Pri rekonštrukcii dvojdomovej vily v Madride majiteľ zmenil rezidenčnú nehnuteľnosť na kancelárie.
Rekonštrukčný tím čelil pri projekte niekoľkým výzvam, ktoré ovplyvnili konečný výber klimatizačného systému, hlavne obmedzenie priestoru. Rovnako s rôznymi veľkosťami kancelárií hrala flexibilita návrhu systému a konfigurácie hlavnú úlohu pri prispôsobení priestoru individuálnym požiadavkám nájomníkov.
V menších priestoroch bolo dôležité maximálne ukrytie jednotiek, aby sa vytvoril čistý a otvorený interiér.

Systém Daikin VRV 5 série S ponúkol ideálne riešenie, ktoré zjednodušilo prestavbu a dokonale zmenilo nehnuteľnosť, aby slúžila svojmu novému účelu s maximálnou udržateľnosťou, ktorá pozdvihla jej zelený profil.

„Pri takejto rekonštrukcii je flexibilita kľúčová na vykonanie zmien z rezidenčného na komerčné využívanie. Pokročilá technológia systému Daikin VRV 5 série S ponúkla požadovanú všestrannosť na prispôsobenie sa všetkým funkčným potrebám a zároveň vysoký energetický výkon vo veľmi udržateľnom riešení.“

Maximálna flexibilita zo škatule

Ako najnovší prírastok do Daikin portfólia mini VRV je úplne nový dizajn systému Daikin VRV 5 série S vybavený inovatívnymi funkciami, ktoré ponúkli majiteľovi požadovanú flexibilitu pre nové kancelárie.

Najdôležitejším faktorom Madridskej rekonštrukcie bola kompaktná veľkosť vonkajšej jednotky a jej nízka hmotnosť s potenciálom pripojiť niekoľko dôkladne skrytých vnútorných jednotiek na vytvorenie kompletného „neviditeľného“ riešenia.

Jednotka VRV 5 série S na streche v Madride

Jednofázová kompaktná vonkajšia jednotka bola nainštalovaná na streche, aby sa minimalizovala jej viditeľnosť a malá zastavaná plocha jednotky
VRV 5 série S umožnila jednoduché umiestnenie pod výhľad susedných budov, aby sa predišlo problémom so susednými nehnuteľnosťami a splnili sa miestne obmedzenia.

Nové režimy pre nízku hlučnosť a inovatívny asymetrický dizajn ventilátora znížili hlukové emisie až na minimálnu úroveň akustického tlaku 39 db(A), čím je prevádzka v kanceláriách veľmi tichá a nedochádza ani k rušeniu susedov vo vedľajších rezidenciách.

Tenké vnútorné jednotky skryté za diskrétnymi mriežkami a v podhľadoch poskytujú zarovnanú eleganciu a dodávajú požadované vykurovanie alebo chladenie po celej budove. Výsledkom je komfortné pracovné prostredie, kde systém dokonale zapadne do estetiky budovy.

Unikátna zabudovaná Daikin technológia Shîrudo umožnila realizačným firmám prispôsobiť sa veľkostiam miestností a funguje skvele v menších priestoroch do 10 m2. Je to možné vďaka opatreniam integrovaným vo výrobe, ktoré umožňujú súlad s najnovšou normou určenou pre tepelné čerpadlá IEC60335-2-40: vyd. 6. Ďalšie systémy VRF R-32 bez tejto technológie je možné použiť len v miestnostiach s plochou minimálne 28,6 m2 .

Daikin Intelligent touch manager

Komfort

Systém Daikin VRV 5 série S zdieľa inovatívnu technológiu VRV, spoločnú pre rodinu Daikin VRV, akou je variabilná teplota chladiva, ktorá zabraňuje prievanom a dodáva optimálny celoročný komfort.

Nové kancelárie budú využívať inteligentné ovládacie prvky s centrálnym ovládaním cez Daikin Intelligent Touch Manager, ktorý sa jednoducho a ľahko ovláda cez počítač alebo dotykovú obrazovku.

Elegantný káblový ovládač Madoka umožňuje úpravu nastavení komfortu po jednotlivých miestnostiach, aby sa vyhovelo individuálnym preferenciám.

Určený pre realizačné firmy

Nový systém VRV 5 bol špeciálne určený na rýchlu inštaláciu a konfiguráciu. Ergonomické rukoväte, kompaktná veľkosť a ľahké opláštenie pomáhajú pri preprave a umiestnení na mieste inštalácie, zatiaľ čo sedem-segmentový digitálny displej a chladivom chladené PCB s integrovaným voličom vykurovania/chladenia zjednodušuje konfiguráciu.

Súčasťou nového systému je chladivo R-32 s nižšou hodnotou GWP, ktorá je jednotretinová oproti predchádzajúcim modelom a vyžaduje menšiu náplň chladiva, preto sa so systémom ľahšie manipuluje. Okrem toho, niekoľko nových technológií vyvinutých pre systém VRV 5 série S – vrátane unikátneho 3-radového výmenník tepla – prispievajú k vysokej sezónnej účinnosti počas celého životného cyklu systému a znižujú potrebu každoročných kontrol únikov.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?