Skip to main content

Hotel St. Annen

Hamburg, Nemecko

Udržateľná modernizácia klimatizácie kompletizuje modernizáciu hotela

Hotel St. Annen, Hamburg

Hotel St Annen sa nachádza v pokojnej rezidenčnej ulici v centre Hamburgu a vytvára pre návštevníkov v modernom prostredí teplé a príjemné prostredie.

Hotel bol postavený v roku 1962 a nedávno prešiel rozsiahlou modernizáciou tridsiatich dvoch izieb a ďalších hotelových zariadení. V rámci programu modernizácie bol hotel za tri a pol týždňa dodatočne vybavený inovatívnym klimatizačným systémom, otestovaným pre budúcnosť, ktorý sa sústreďuje okolo chladenia jednotlivých miestností, čo sa podľa hotelových hostí teraz očakáva ako štandard.

Zákazník hľadal udržateľné riešenie HVAC s nízkou hlučnosťou, ktoré ponúka vysoký stupeň komfortu, čo odráža étos hotela zameraného na služby: „Sme radi, že sme vašim domovom na tichom mieste.“

Hotel sa rozhodol pre najnovší systém tepelného čerpadla Daikin VRV 5 série S s chladivom R-32. Systém VRV 5 série S, ktorý je koncipovaný tak, aby vyhovoval súčasným aj budúcim potrebám, umožňuje hosťom využívať individuálne prispôsobiteľnú klimatizáciu a zároveň ponúkať hotelu účinné a nákladovo efektívne riešenie založené na obnoviteľnej energii.

Hotel St. Annen je jedným z prvých hotelov v Nemecku, ktorý je vybavený novým systémom VRV 5 s chladivom R-32 a o 68% nižším skleníkovým efektom v porovnaní so štandardom na trhu. Chladivo R-32, ktoré poskytuje vynikajúcu udržateľnosť so zvýšenou energetickou účinnosťou počas celého životného cyklu systému, vyžaduje menšie množstvo chladiva a ľahko sa recykluje a opätovne používa.

Vizuálne nenápadné a diskrétne ticho

Hotel St. Annen sa nachádza v husto obývanej obytnej štvrti. To znamená, že požiadavky na protihlukovú odolnosť boli obzvlášť prísne. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti, výške len 87 cm a prevádzke s nízkou hlučnosťou mohli byť tri vonkajšie jednoventilátorové jednotky rozsadené vedľa seba na streche, čím sa minimalizovala ich viditeľnosť a rušenie.

Štýlová klimatizácia, ktorá sa jednoducho zmodernizuje

Všetkých tridsaťdva izieb, ako aj lobby a hotelová raňajková miestnosť a bar, sú vybavené tenkými nástennými jednotkami. Malé chladiace rúry a nenápadné potrubie umožňujú dovybavenie vnútorných jednotiek bez toho, aby to ovplyvnilo estetiku interiéru.

bg-image

„Systém Daikin úplne splnil naše očakávania pokročilej energetickej účinnosti a tichej technológie. Okrem toho systém umožňoval individuálnu klimatizáciu pre hosťovské izby.“

Marcus van Riesen, hotelový manažér

Návrhový softvér VRV 5 Web Xpress a technológia Shîrudo umožňujú rýchlu a jednoduchú konfiguráciu, ktorá vyhovuje rôznym veľkostiam miestností.

Požiadavky na projekt

Klimatizácia
Teplovzdušná clona
Čistenie vzduchu
Ovládať
Rekuperácia tepla
Vykurovanie
Teplá voda
Chladenie
Vetranie

Rok inštalácie

2020

Nainštalované systémy

  • VRV 5 séria S
  • Multi-Split systém
  • Nástenné ovládače Madoka
  • Intelligent Touch Manager

Intuitívne ovládanie v miestnostiach a centrálne riadenie energie

Ocenený, elegantný nástenný ovládač Madoka s intuitívnym dotykovým ovládaním uľahčuje hosťom regulovať pohodlie v miestnosti.

Teplotu a prúdenie vzduchu je možné nastaviť diaľkovým ovládaním, aby sa zabezpečilo príjemné prostredie s rovnomerným rozptylom vzduchu pre maximálne pohodlie. Veľmi tichá prevádzka umožňuje hosťom v noci nerušene spať.

Pre hotelových zamestnancov umožňuje pokročilý Daikin ovládač Intelligent Touch Manager (iTM) centrálne ovládanie a monitorovanie, čo umožňuje optimalizáciu spotreby energie. Zabudované nastavenia ochrany chladenia a prehriatia zabraňujú poklesu izbovej teploty pod 16 °C v zime alebo zvýšeniu na viac ako 32 ° C v lete.

Udržateľné riešenie bezpečne pokrýva všetky priestory do 10 m2 s úplným dodržiavaním nariadení

Riešenie Daikin VRV 5 je mimoriadne flexibilné a vďaka jedinečnej technológii Shîrudo je možné ho jednoducho namontovať do izieb s rozlohou od 10 do 27 m2.

Na dodržanie súladu s IEC60335-2-40: Ed.6., špecifické bezpečnostné požiadavky sú potrebné pre systémy tepelných čerpadiel R-32, najmä pre menšie veľkosti miestností.

S pokročilou technológiou Shîrudo spoločnosti Daikin boli všetky bezpečnostné opatrenia potrebné na dosiahnutie normy výrobku integrované do výroby, čím sa odstránila potreba dodatočného vybavenia alebo prispôsobenia na mieste.

Tieto opatrenia zahŕňajú snímače, ktoré spúšťajú vizuálny a akustický alarm a automatickú regeneráciu chladiva do vonkajšej jednotky, ak dôjde k úniku.

Technológia Shirudo v spojení s návrhovým softvérom Xpress uľahčila navrhovanie systému a zabezpečila rýchlejšie dokončenie s flexibilitou, ktorá zahŕňa celý rad veľkostí miestností.

Viac informácii nájdete na webovej stránke www.daikin.eu/vrv5

Miestnosť v hoteli St. Annen

Izbové teploty môžu byť ľahko nastavené ovládačom Madoka tak, aby vyhovovali osobným preferenciám.

VRV 5 séria S

Systém VRV 5 série S ponúka kompaktné riešenie s nízkou hlučnosťou, ktoré predstavuje bezpečnú technológiu a udržateľnosť životného prostredia.

Daikin Intelligent Touch Manager (iTM)

Daikin Intelligent Touch Manager (iTM) umožňuje hotelovým zamestnancom centrálne ovládať a monitorovať celý systém.

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?