Skip to main content

Rezidenčná nehnuteľnosť s domácou kanceláriou

Kompaktná s monovalentným vykurovacím riešením pre dom. Zistite ako systém VRV 5 poskytuje ideálne riešenie pre túto vilu s domácou kanceláriou.

Rezidenčná novostavba/domáca kancelária

Varšava, Poľsko

Majiteľ rezidenčnej novostavby v časti Kaminos Forest na predmestí Varšavy požadoval všestranné riešenie pre klimatizáciu rezidencie aj samostatnej kancelárskej časti. Nájdenie udržateľného riešenia s nízkym odpadom na životné prostredie bolo hlavnou hnacou silou pri výberovom procese a viedlo k rozhodnutiu investovať do tepelného čerpadla.

Realizačná firma Budomat preskúmala s klientom niekoľko možností pred výberom systému Daikin VRV 5 série S s chladivom R-32, vrátane multi systému a VRV systému s chladivom R-410A.

„Systém Daikin VRV 5 série S ponúka majiteľovi udržateľnosť a výkon, ktorý hľadá v kompletnom balíku. Pre nás ako realizačnú firmu ponúkla ďalšia generácia riešenia VRV flexibilitu pri jednoduchom prispôsobení systému, aby spĺňal rezidenčné potreby aj potreby domácej kancelárie.“

- Pawel Szuchnik, majiteľ, Budomat -

Jednotka Daikin VRV 5 série S

Udržateľnosť s výnimočnou energetickou účinnosťou

Úplne nový systém VRV 5 série S predstavuje ďalšiu generáciu vykurovacích a klimatizačných riešení. Táto inštalácia dokonale zobrazuje úlohu, ktorú tepelné čerpadlá zohrávajú pri realizácii stratégie EÚ pri dekarbonizácii domovo a budov ponukou komfortného, nízkouhlíkového monovalentného vykurovania a chladenia.

Jednozložkové chladivo R-32 ponúka mimoriadnu energetickú účinnosť, ako aj nízky dopad na životné prostredie s potenciálom spôsobovať globálne otepľovanie (GWP) len jednu tretinu v porovnaní s bežnými riešeniami s chladivom R-410A. Vyžaduje o 15% menej chladiva a R-32 je tiež jednoduchšie na manipuláciu a recykláciu, čím ponúka udržateľnosť, ktorú majiteľ hľadal.

So všetkými najnovšími technológiami bol systém VRV 5 série S vyvinutý, aby poskytol najvyššiu udržateľnosť počas celej svojej životnosti a s výbavou, akou je nový rotačný kompresor, ponúka vysoké skutočné sezónne účinnosti a kompaktný trojradový výmenník tepla dosahuje ďalšie úspory energie.

Vďaka jeho schopnostiam krytia chladiva a jeho zníženej náplni, vo väčšine prípadov, systém VRV-5 série S nevyžaduje každoročnú kontrolu únikov – konkrétnu požiadavku majiteľa pri výbere systému.

Plochá kazetová jednotka VRV 5 série S

Maximálna flexibilita a komfort

Mimoriadne kompaktná veľkosť a nízka hmotnosť systému VRV 5 série S znamenajú, že systém sa jednoducho skryje. V tomto prípade sa vonkajšia jednotka namontovala na stenu z bočnej strany domu v nenápadnej polohe. Systém VRV 5 je možné kombinovať s rôznymi vnútornými jednotkami, čo je ideálne pre tento dvojúčelový dom. Úplne ploché kazetové jednotky Daikin poskytujú elegantné minimalistické riešenie pre domácu kanceláriu, zatiaľ čo v spálňach majú kanálové jednotky úhľadný a zefektívnený vzhľad.

Začlenením unikátnej Daikin technológie Shîrudo ponúka systém VRV 5 výhody technológie VRV pre menšie miestnosti. Opatrenia integrované vo výrobe umožňujú zahrnúť miestnosti s plochou menšou než 10 m2 bez potreby prispôsobenia na mieste inštalácie alebo ďalšieho vybavenia a zároveň súlad s najnovšou normou určenou pre tepelné čerpadlá IEC60335-2-40: vyd. 6. Ďalšie systémy VRF R-32 bez tejto technológie je možné použiť len v miestnostiach s plochou minimálne 28,6 m2 .

Systém VRV 5 série S poskytuje majiteľom celoročný komfort a inovatívna technológia, akou je variabilná teplota chladiva, zaisťuje konštantné teploty bez prievanov.

Inovatívny asymetrický dizajn ventilátora s prídavnými režimami pre nízku hlučnosť, ktoré sú súčasťou systému
VRV 5 série S, ponúkajú veľmi tichú prevádzku s hlučnosťou 39 db(A), čím poskytujú ničím nerušené pracovné podmienky počas dňa a pokojné noci.

Určená pre ľudí

Kompaktná a nízka jednotka VRV 5 série S je najľahšia mini VRV jednotka na prepravu, inštaláciu a údržbu. Ergonomické rukoväte na prenášanie a ľahké opláštenie pomáhajú pri zdvíhaní a umiestňovaní jednotky na miesto, zatiaľ čo jasný sedem-segmentový displej umožňuje rýchlu a jednoduchú konfiguráciu. Zaistené sú špičkové podmienky na údržbu so širokým otvorom, cez ktorý sú všetky komponenty a servisné porty ľahko dosiahnuteľne a prístupné.

Balík dopĺňajú inteligentné ovládacie prvky s intuitívnym online a hlasovým ovládaním, ktoré umožňujú majiteľom upraviť systém podľa ich osobných potrieb a úrovní komfortu.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?