Skip to main content

Predvádzacia miestnosť Desco

Brusel, Belgicko

Daikin systém Rooftop typu „plug and play“ ponúka udržateľné celoročné klimatizačné riešenie pre predvádzaciu miestnosť pre zákazníkov

Pri výmene existujúceho klimatizačného systému v predvádzacej miestnosti pre zákazníkov hľadal dodávateľ inštalatérskych a vykurovacích výrobkov DESCO čisté a udržateľné riešenie na reguláciu klímy pomocou technológie založenej na tepelných čerpadlách.

Belgická spoločnosť DESCO zásobuje obchodníkov aj súkromných spotrebiteľov zo svojej predvádzacej miestnosti s rozlohou 720 m2 v Zaventume v Bruseli. Starý systém Rooftop používaný na chladenie bolo potrebné vymeniť. Pri hľadaní nového riešenia chcel zákazník nájsť systém, ktorý by mohol nahradiť aj plynový kotol používaný na vykurovanie. Ich cieľom bolo zaviesť udržateľný systém tepelného čerpadla, ktorý by znížil uhlíkovú stopu budovy a zároveň bol nákladovo efektívny.

Spoločnosť Bumaco group, dlhodobý superpredajca spoločnosti Daikin, ponúkla nový Rooftop rad Daikin, ktorý spĺňal požiadavky spoločnosti DESCO na energeticky účinné riešenie s výrazne zníženým dopadom na životné prostredie a zároveň zabezpečoval optimálny komfort pre veľkú jednopriestorovú výstavnú plochu.

Vysokoúčinné ventilátory s voľným obežným kolesom EC s vysokým tlakom ESP až do 800 Pa umožnili, aby sa do inštalácie začlenilo rozsiahle potrubie na dosiahnutie jednej nastavenej teploty na veľkom priestore.

Lineárne difúzery nainštalované okolo predvádzacej miestnosti zabezpečujú rovnomernú distribúciu vzduchu v rámci rozšíreného priestoru, pričom odvádzaný vzduch sa zbiera cez centrálne mriežky.

Nová séria Rooftop Daikin, ktorá je súčasťou sortimentu výrobkov Bluevolution, je maximálne udržateľná vďaka použitiu chladiva R-32, ktoré má nižší potenciál globálneho otepľovania (GWP) len o 1/3 v porovnaní so systémami využívajúcimi R-410A.

Chladivo R-32, ktoré poskytuje vyššiu energetickú účinnosť, je jednozložkové chladivo, takže sa s ním ľahko manipuluje a recykluje, čím prispieva k obehovému hospodárstvu.

V rámci celkového riešenia spoločnosť Daikin dodala aj menšie tepelné čerpadlá Sky Air DX na zabezpečenie chladenia a vykurovania zázemia kancelárskych priestorov.

bg-image

Vďaka invertorovým kompresorom a použitiu chladiva R-32 má jednotka veľmi vysokú sezónnu účinnosť, vďaka ktorej sú prevádzkové náklady nízke.

Ovládanie typu Plug-and-play: Vnútorné a vonkajšie prvky systému sa dodávajú zmontované z výroby ako jeden balík, pričom na mieste je potrebné pripojiť len potrubie.

Požiadavky na projekt

Klimatizácia
Teplovzdušná clona
Čistenie vzduchu
Ovládať
Vykurovanie
Teplá voda
Chladenie
Vetranie

Rok inštalácie

2021

Nainštalované systémy

  • Jednotka Rooftop UATYA90BFC2Y1
  • Integrovaný vstup pre prívod čistého vzduchu
  • Tepelné čerpadlá Sky Air DX

Úspora energie a čerstvý vzduch

Rooftop Daikin spája vnútornú aj vonkajšiu stranu do jedného balíka, pričom na mieste je potrebné pripojiť iba potrubie.

Systém poskytuje vysokú celoročnú sezónnu účinnosť vďaka invertorovým kompresorom. Systém inštalovaný v spoločnosti Desco integruje zabezpečenie čerstvého vzduchu v jednotke, čím sa znižuje potreba rôznych systémov a s tým spojené náklady na inštaláciu.

V závislosti od aplikácie a klimatických podmienok je možné zabezpečiť až 100 % čerstvého vzduchu počas prevádzky voľného chladenia.

Integrovaný alarm filtra signalizuje, keď sú filtre zanesené a je potrebné ich vyčistiť, čím sa zabezpečí vysoký výkon na ďalšiu optimalizáciu spotreby energie.

Vstavaná všestrannosť

Nové séria systému Rooftop, ktorý je dostupný zo skladu alebo na objednávku so širokou škálou štandardných funkcií, pokrýva výkon až do 190 kW a je plne prispôsobiteľný pomocou dodatočnej filtrácie, pomocných zdrojov tepla, zvlhčovania a ďalších funkcií.

Dodáva sa v 4 rôznych verziách: základná; FC2 s čerstvým vzduchom; FC3 s čerstvým vzduchom a odvádzaním; a RS4 s čerstvým vzduchom a rekuperáciou tepla s doskovým výmenníkom vzduchu, ktorý recykluje až 58 % odpadového tepla.

Systém sa ľahko ovláda prostredníctvom plnofarebného dotykového displeja, ktorý je k dispozícii priamo v predvádzacej miestnosti.

Spolupráca pre budúcnosť

Toto nové Rooftop riešenie pre predvádzaciu miestnosť spoločnosti DESCO je priamym výsledkom vízie spoločnosti Daikin stať sa do roku 2050 CO2 neutrálnou tým, že svojim zákazníkom ponúka riešenia s nižšou hodnotou GWP a vysokou účinnosťou, ktoré výrazne znižujú uhlíkovú stopu budov.

Predvádzacia miestnosť Desco zvnútra

V predvádzacej miestnosti je rovnomerná distribúcia vzduchu zabezpečená prostredníctvom difúzerov so zachytávaním odvádzaného vzduchu centrálnymi mriežkami.

Vonkajšia rooftop jednotka

Rýchla a pohodlná inštalácia, pretože vonkajšie, vnútorné a vetracie komponenty sú integrované v jednom balíku.

Ovládač Daikin na stene

Jednoducho použiteľný dotykový ovládač poskytuje inteligentné ovládanie, ktoré pomáha pri monitorovaní a optimalizácii spotreby energie.

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?