Skip to main content

Chladenie a vykurovanie malých rezidenčných budov

Spoločnosť Daikin nedávno dodala kompletný systém HVAC, aby splnila potreby chladenia potravinárskeho závodu v Maďarsku. Konečný používateľ pôsobí v oblasti doplnkov stravy a vyrába rastlinné doplnky stravy vrátane vegánskych proteínov.

Inštalované produkty

2x jednotka Rooftop

2x Scroll chladič R-32

9x vonkajšia jednotka Split Sky-Air

Celkový chladiaci výkon: 800 kW Chladenie

Prietok vzduchu: 24 000 m³/h

O projekte

Závod na spracovanie potravín využíva pokročilé technológie na zabezpečenie optimálneho využitia rastlinných surovín, výroby funkčných bielkovinových zložiek a aplikácií pre vysokokvalitné vegánske a vegetariánske potraviny. Využíva pritom svoj úspešne vyvinutý a patentovaný proces holistického využitia slnečnicových semien, ktorý si vyžaduje inovatívne technológie a systém HVAC, ktorý ich dokáže podporovať.

Systém HVAC Daikin sa bude používať na procesné chladenie potrubí, nádrží a komponentov z nehrdzavejúcej ocele, ako aj na distribúciu chladu v miestnostiach a skladovacích priestoroch.

Viac informácií o projekte, riešení a výrobku

Environmentálna udržateľnosť, spoľahlivosť a energetická účinnosť boli pre tento projekt mimoriadne dôležité. Udržateľnosť sa riešila použitím chladičov z radu Daikin Bluevolution, ktoré používajú chladivo R-32, ktoré zabezpečuje nízke priame a nepriame emisie CO2 a umožňuje možnosti regenerácie.

Viac informácií o chladive R-32 a regenerácii chladiva nájdete tu

Spoľahlivosť bola zaručená rozsiahlymi skúsenosťami spoločnosti Daikin s technológiou R-32 a bezkonkurenčným počtom systémov na celom svete.

Najzaujímavejším aspektom je energetická účinnosť.

Spoločnosť Daikin splnila potreby energetickej účinnosti závodu použitím možnosti prirodzeného chladenia bez migrácie, ktorá vypína kompresory chladiča, keď sú vonkajšie teploty nízke. Nízke vonkajšie teploty sa tak využívajú na chladenie vody a úsporu energie.

Riešenie Daikin s prirodzenou migráciou neobsahuje glykol na strane vody, čo znižuje požiadavky na údržbu a zabraňuje riziku kontaminácie v aplikáciách procesného chladenia. Pre koncového používateľa bolo veľmi dôležité, aby bol systém HVAC bezpečný, z hľadiska možnej kontaminácie, ako aj účinný.

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?