Skip to main content

Riešenie chladenia pre komplex kancelárskych budov

Krakov, Poľsko

Spoločnosť Daikin nedávno dodala svoje chladiace riešenia pre ďalší veľký projekt kancelárskej budovy, tentoraz v Krakove v Poľsku.

Uvedený projekt zahŕňa komplex piatich budov poskytujúcich moderné kancelárske priestory v samotnom centre Krakova. Kancelársky komplex ponúka približne 70 000 m2 prenajímateľnej pracovnej plochy pre firmy. Projekt sa začal realizovať pred 3 a pol rokmi, keď boli odovzdané budovy D, E a C.

Nainštalované produkty

O projekte

Vyššie opísané zariadenia budú slúžiť na zabezpečenie toho, aby boli požiadavky na pohodlie neustále plnené počas celého roka a aby zamestnanci spoločností, ktoré budú využívať tieto pôsobivé kancelárske budovy, mali čo najlepšie pracovné prostredie.

Všetky budovy boli vybavené vzduchom chladenými skrutkovými invertorovými jednotkami Daikin, pričom tam, kde projekt predstavoval priestorové problémy, bol použitý rad VZ.

„Invertor technológia plynule moduluje otáčky motora kompresora, čo je najefektívnejší spôsob, ako vykonávať reguláciu výkonu kompresora. Týmto spôsobom pohon s frekvenčným meničom poskytuje chladičom vynikajúcu účinnosť pri čiastočnom zaťažení alebo sezónnom zaťažení, čo umožňuje aj veľké možnosti úspory energie.“

Hlavné aspekty

Medzi hlavné aspekty tohto veľkého projektu určite patrila energetická účinnosť.

Úroveň účinnosti, ktorú môže chladič poskytnúť, má jednoznačne vplyv na spotrebu energie a prevádzkové náklady súvisiace s kancelárskou budovou. A záujmom zákazníkov bolo nainštalovať technológiu, ktorá by pomohla udržať spotrebu energie na čo najnižšej úrovni.

Preto boli v každej budove nainštalované jednotky skrutkového chladiča s invertorom Daikin.

Invertor technológia plynule moduluje otáčky motora kompresora, čo je najefektívnejší spôsob, ako vykonávať reguláciu výkonu kompresora. Týmto spôsobom pohon s frekvenčným meničom poskytuje chladičom vynikajúcu účinnosť pri čiastočnom zaťažení alebo sezónnom zaťažení, čo umožňuje aj veľké možnosti úspory energie.

Aby bol systém HVAC ešte účinnejší, bolo dôležité zabezpečiť, aby chladiace jednotky mohli meniť aj prietok vody v závislosti od aktuálnej potreby zaťaženia budovy. Preto bol zabezpečený variabilný prietok vody v primárnom okruhu. Vďaka tejto možnosti budú čerpadlá účinnejšie, pretože budú modulovať množstvo vody pretekajúcej systémom, čím sa zníži vplyv čerpadiel na spotrebu energie.

Ďalším dôležitým aspektom potom bola spoľahlivosť. To je ďalší dôvod, prečo boli vybrané jednotky so skrutkovými kompresormi, keďže skrutkové kompresory vyvinuté spoločnosťou Daikin môžu zaručiť dlhšiu životnosť ako iné skrutkové kompresory.

Ďalším zaujímavým aspektom bola skutočnosť, že chladiče museli pre tento projekt pracovať s čistou vodou (bez glykolu), čo vzhľadom na okolité podmienky v Krakove nie je úplne štandardná požiadavka. Spoločnosť Daikin však dokázala splniť aj túto požiadavku.

VIAC INFORMÁCIÍ O CHLADIACICH RIEŠENIACH DAIKIN PRE KANCELÁRSKE PRIESTORY NÁJDETE TU

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?