Skip to main content

Energetická účinnosť a šetrnosť k životnému prostrediu pre farmaceutický závod

Spoločnosť Daikin nedávno poskytla technologické riešenie HFO skrutkového invertorového chladiča veľkej farmaceutickej spoločnosti pre jeden z výrobných závodov vo Viedni v Rakúsku.

Skrutkové invertorové chladiče Daikin boli nedávno testované vo výrobnom závode pred tým, ako mohli byť odoslané na miesto zákazníka, aby nahradili staré chladiče s vysokou hodnotou GWP.

Dodané produkty

2x EWAH-TZ

Celkový chladiaci výkon: 580 kW

O produktoch a projekte

Projekt si vyžadoval výmenu 15 rokov starého veľkého Split chladiča R410A s diaľkovo ovládanými vzduchom chladenými kondenzátormi. Množstvo chladiva v starom chladiči bolo veľmi vysoké a piestový kompresor mal len 4 výkonové stupne. Konečný používateľ sa rozhodol nahradiť ho pokročilejšou technológiou, pričom sa snažil o vyššiu energetickú účinnosť a šetrnosť k životnému prostrediu.

Hlavným aspektom, ktorý viedol konzultantov k rozhodnutiu pre skrutkové invertorové riešenia Daikin bola schopnosť ponúknuť veľkú spoľahlivosť skrutkového kompresora vyvinutého vo vlastnej réžii v spojení s chladivom HFO, čo plne vyhovuje potrebám príslušného zariadenia.

Viac informácií o jednoskrutkových kompresoroch Daikin nájdete tu

„Projekt si vyžadoval koncepciu HVAC šetrnú k životnému prostrediu. Preto bolo rozhodnuté použiť chladiče s chladivom R-1234ze. Toto chladivo stanovuje nový štandard pre ekologické chladiace systémy. V skutočnosti je, s hodnotou GWP (potenciál globálneho otepľovania) 200-krát nižšou ako R-134A, oveľa ekologickejšou voľbou a v spojení s technológiou jednoskrutkových kompresorov Daikin môže zabezpečiť vynikajúcu energetickú účinnosť.“

*Viac informácií o výhodách používania R-1234z nájdete tu

Viac o požiadavkách projektu

Chladič sa bude používať na výrobu zmesi chladenej vody a glykolu s teplotou -8 °C, ktorá bude zabezpečovať chladenie mikrobiologických procesov.

Počas prieskumu pre výmenu koncový používateľ vykonal niekoľko meraní v „reálnej“ prevádzke a zistil, že požiadavka na chladenie sa môže pohybovať približne od 70 kW do 570 kW.

Aby znížili množstvo chladiva, rozhodli sa so spoločnosťou Daikin použiť ako náhradu vzduchom chladené skrutkové invertorové chladiče HFO zo série TZ s veľmi nízkou hodnotou GWP a invertorovou technológiou, aby zodpovedali zmenám z hľadiska požadovaného chladiaceho výkonu a mali väčšie výkony energetickej účinnosti pri čiastočnom zaťažení.

Ďalším dôležitým aspektom bolo zníženie hlučnosti. Projekt vyžadoval maximálny akustický výkon 81 dBA. Táto požiadavka bola splnená vďaka optimalizácii konfigurácie zníženého hluku v sérii TZ.

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?