Skip to main content

Riešenie s diaľkovým chladením pre celú novú štvrť v Miláne

Spoločnosť Daikin nedávno dodala dva vodou chladené turbochladiče z radu DWSC pre dôležitý projekt s diaľkovým chladením v Miláne v Taliansku. Novoinštalované jednotky pre tento projekt zabezpečia chladenie mestskej štvrte, ktorá bola navrhnutá ako moderná, ekologická a environmentálne udržateľná.

 

Nainštalované produkty

2x DWSC

Celkový chladiaci výkon: 5 MW

 

Situácia

Cieľom projektu je zabezpečiť diaľkové chladenie v oblasti Milána v rámci jej transformácie na „modernú štvrť“. Cieľom tohto moderného projektu mestskej prestavby je vytvoriť v meste novú krajinu a miesta pre život. 

Oblasť zahŕňa obytné budovy (500 domov), 10 000 m2 určených na maloobchodné predajne a 30 000 m2 kancelárskych priestorov, to všetko v parku s rozlohou 160 000 m2, ktorý je vzdialený len 16 minút od milánskeho Dómu.

Hlavným cieľom tohto projektu prestavby bolo zlepšiť energetickú účinnosť a minimalizovať dopad oblasti na životné prostredie. Na dosiahnutie tohto cieľa bol účinný chladiaci systém nevyhnutný na zníženie spotreby energie a zníženie emisií CO2.

Okrem toho bolo potrebné, aby sa zariadenie dalo diaľkovo ovládať a účinne monitorovať z riadiacej miestnosti, ktorá sa nachádza v inej časti mesta.

Viac informácií o riešeniach Daikin pre diaľkové chladenie nájdete tu

 

Riešenie

Na splnenie požadovaného chladiaceho výkonu, účinnosti a environmentálnych obmedzení projektu dodala spoločnosť Daikin dva turbochladiče radu DWSC.

Viac informácií o nedávno uvedenom rade turbochladičov od spoločnosti Daikin nájdete tu

Jednotky poskytujú vysoký výkon pri nízkej spotrebe energie vďaka turbo kompresoru a optimalizovanej konštrukcii jednotky, ktoré spoločnosť Daikin sama vyvinula. Rad DWSC má tiež invertor Daikin integrovaný v elektrickom paneli jednotky, ktorý pomáha neustále prispôsobovať spotrebu energie jednotiek potrebám chladenia v oblasti obsluhovanej systémom, aby sa zabránilo plytvaniu energiou.

Viac informácií o invertorovej technológii a o tom, prečo je dôležité čiastočné zaťaženie, nájdete tu

Jednotky kombinujú DaikinOnSite (DoS), jedinečnú službu na diaľkové monitorovanie a inteligentnú údržbu, s riadiacim riešením integrovaným v jednotkách, ktoré poskytuje možnosti diaľkového monitorovania a ovládania. To umožňuje vzdialeným používateľom analyzovať výkon a prevádzku chladičov a plánovať preventívnu údržbu s cieľom znížiť pravdepodobnosť porúch a zabezpečiť nepretržitú prevádzku.

 

Súvisiace články

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?