čistenie vzduchu

Čistý vzduch, pretože sa staráme

S čističkami vzduchu Daikin vám sľubujeme, že vzduch bude 3-krát čistejší, zdravší a čerstvejší.

Inovácie, ktoré chránia vaše zdravie

background_daikin.jpg

Patentovaná technológia Flash Streamer od spoločnosti Daikin deaktivuje viac než 99,9% nového koronavírusu (SARS-CoV-2)

Spoločnosť Daikin potvrdzuje účinnosť svojej patentovanej technológie Flash Streamer, ktorá po 3 hodinách vystavenia vírusu úspešne inaktivuje viac než 99,9% nového koronavírusu (SARS-CoV-2) vo vzduchu.

streamer_logo.png
daikin mc55w

Čistička vzduchu bez zvlhčovania
MC55W

  • Čistý vzduch zabezpečuje plazmový ionizátor a technológia Flash Streamer, ktorá je navyše úspešne testovaná proti novému coronavírusu
  • Vysokoúčinný HEPA filter zachytáva jemné prachové častice
  • Extrémne silná a zároveň veľmi tichá prevádzka dokáže zachytiť priestor až do veľkosti 41 m2
  • Nový elegantný a kompaktný dizajn s rozlohou iba 27x27x50 cm
mck55w

Čistička vzduchu so zvlhčovaním
MCK55W

  • Čistenie a zvlhčovanie v jednom
  • Čistý vzduch zabezpečuje plazmový ionizátor a technológia Flash Streamer, ktorá je navyše úspešne testovaná proti novému coronavírusu
  • Vysokoúčinný HEPA filter zachytáva jemné prachové častice
  • Extrémne silná a zároveň veľmi tichá prevádzka dokáže zachytiť priestor až do veľkosti 41 m2
  • Nový elegantný a kompaktný dizajn s rozlohou iba 27x27x70 cm

Kompaktná, účinná a tichá vďaka novej inovatívnej konštrukcii

Obrázok Konštrukcia čističky vzduchu

Aj kvalita vnútorného ovzdušia je dôležitá

Stále viac sa obávame znečistenia vonkajšieho vzduchu, pričom práve kvalita toho vnútorného môže byť až 5x horšia.

indoor_air_quality_SK.png

Vnútorný vzduch vs. vonkajší vzduch

Dôležitosť kvality ovzdušia

Znečistenie vonkajšieho ovzdušia, najmä vo veľkých mestách, je vnímané s väčšou závažnosťou a je monitorované každý deň.

Naopak vnútorné ovzdušie nekontrolujeme vôbec alebo s oveľa menšou frekvenciou, a to aj napriek prítomným škodlivinám a málo častému vetraniu.

Daikin technológia čističiek vzduchu

streamer_cisticky_SK.jpg

Technólogia Flash Streamer

Vďaka patentovanej technológii Daikin Flash Streamer je vzduch stále čistý. Zachytené látky sa rozkladajú vysokorýchlostnými elektrónmi generovanými jednotkou Flash Streamer. Takto sa filtre regenerujú a aj po čase si udržia filtračnú kapacitu.

* Medzi látky patria vírusy1, baktérie2, peľ3, zárodočné bunky plesní4

hero_shot_flashstreamer_sk.jpg
hero_shot_hepafilter_SK.jpg

Vysokovýkonný HEPA filter

Filter účinne zachytáva čiastočky prachu s využitím elektrostatických síl. Vďaka inovatívnej štruktúre dokáže vyčistiť veľké objemy vzduchu bez upchávania ako u bežných elektrostatických filtrov.

Elektrostaticky nabitý

Elektrostatický filter HEPA

Odstraňuje 99,97% jemných čiastočiek s veľkosťou 0,3 μm. Samotné vlákno filtra je nabité statickou elektrinou a účinne tak zbiera čiastočky. Nezanáša sa ľahko a tým spôsobuje nízku tlakovú stratu.

Elektrostaticky neutrálny

Neelektrostatický filter

Keďže zachytáva čiastočky podľa veľkosti siete, musí byť sieť jemnejšia, aby sa ľahšie zaniesla a spôsobila tým vysokú tlakovú stratu.

hero_shot_cisticky_SK.jpg

Plazmový ionizátor

Špeciálny plazmový ionizátor uvoľňuje do prostredia 25 000 iónov na cm³. Tie sa naviažu na častice prítomné vo vzduchu, aby spolu vytvorili aktívne prvky schopné rozkladať huby a alergény.

zvlhcovanievzduchu_SK.jpg

Zvlhčovanie na ochranu pred suchým vzduchom a vírusmi

Daikin čistička vzduchu Ururu – t.j. verzia so zvlhčovačom zabraňuje vysušovaniu slizníc, aby sa nestali úrodnou pôdou pre množiace sa baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú choroby dýchacích ciest, prechladnutie, chrípku a kašeľ. 

Dokumenty

Certifikáty

Stiahnite si brožúru

Zlepšite si komfort i kvalitu vnútorného ovzdušia

indoor_air_quality

Technológia čistenia vzduchu v našich klimatizáciách

Kvalita vnútorného ovzdušia v komerčných priestoroch

hero_shot_288833111.image.jpg
 

Vysoká kvalita vzduchu je dôležitá nielen u nás doma, ale aj v práci, v ktorej trávime najviac svojho času.

Spoločnosť Daikin aj v týchto prípadoch ponúka komplexné riešenia: vetranie so spätným získavaním tepla, klimatizovanie priestoru, monitorovania kvality vnútorného ovzdušia i jeho sanitáciu.

Poznámka:
1 Testovacia organizácia: Kitasato Research Center for Environmental Science; Číslo certifikátu s výsledkom testu 21_0026 (vydané rovnakou organizáciou); Výsledok experimentu: Odstránenie 99,9% vírusu A-H1N1 po 1 hodine.
2 Testovacia organizácia: Japan Food Research Laboratories. Testovacie číslo: 15044988001-0201. Testovacia metóda: Pripevnený testovací kus s naočkovanou kvapalinou s baktériou na hornej strane skladaného filtra namontovaného v čističke vzduchu a s činnosťou na skúšobnej ploche 25 m³. Bolo spočítané množstvo živých baktérií po piatich hodinách. Výsledok testu: V priebehu piatich hodín zníženie o viac než 99%. Testovacia jednotka: Testované s jednotkou MCK55S (japonský model), modelový ekvivalent série MCK55W (turbo prevádzka).
3 Rôzne alergény sa ožiarili jednotkou Streamer Discharge a rozloženie proteínov v alergénoch sa overilo pomocou metódy ELISA, kataforézy alebo elektrónového mikroskopu (Spoločný výskum s Wakayama Medical University.) Príklad testu: „Peľ kryptomérie japonskej Cryj-1“; Výsledok testu: V priebehu 2 hodín rozloženie a odstránenie viac než 99,6%.
4 Testovacia organizácia: Japan Food Research Laboratories. Testovacie číslo: 204041635-001. Výsledok testu: V priebehu 24 hodín rozloženie a odstránenie viac než 99,9% zárodočných buniek plesní (Cladosporium).

Máte záujem o čističku? Kontaktujte nás.

Powered by Formstack