čistenie vzduchu

Čistý vzduch, pretože sa staráme

S čističkami vzduchu Daikin vám sľubujeme, že vzduch bude 3-krát čistejší, zdravší a čerstvejší.

Dva Daikin zariadenia na čistenie vzduchu

Institut Pasteur de Lille vyhodnotil účinnosť čističiek vzduchu Daikin proti respiračným vírusom.

Podľa testov vykonaných v laboratóriách inštitútu Institut Pasteur de Lille, čističky vzduchu Daikin zničia viac než 99,98% ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty*. Tento vírus je z rovnakej rodiny ako SARS-CoV-2, koronavírus, ktorý spôsobil pandémiu COVID-19.

Jednotky boli vyhodnotené ako účinné na 99,93% proti vírusu H1N1 za 2,5 minúty*. H1N1 je vírus spôsobujúci bežnú chrípku.

Znamená to, že čističky vzduchu Daikin sú ďalším opatrením v boji proti respiračných ochoreniam. Naše kompaktné čističky typu plug-and-play, ktorých účinnosť sa dosahuje kombináciou vysokovýkonného elektrostatického filtra HEPA, ktorý zachytáva vírus, a ich následnému intenzívnemu vystaveniu patentovanej technológii Daikin Flash Streamer, ktorá eliminuje vírus, dokážu veľmi silne prispieť k zníženiu rizika prenosu respiračných vírusov.

*Zariadenie Daikin MCK55WVM (komerčný názov MCK55W), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,996 % ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 0,47 m3, bez obnovy vzduchu). Ľudský koronavírus HCoV-229E sa líši od vírusu zodpovedného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patrí do rovnakej rodiny koronavírusov.
Daikin MC55WVM (komerčné názvy MC55W/VB), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,98 % ľudského koronavírusu HCoV-229E za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 1,4 m3, bez obnovy vzduchu). Ľudský koronavírus HCoV-229E sa líši od vírusu zodpovedného za COVID-19, SARS-CoV-2, ale patrí do rovnakej rodiny koronavírusov.
Daikin MCK55WVM (komerčný názov MCK55W), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,986 % chrípkového vírusu A podtypu H1N1 za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 0,47 m3, bez obnovy vzduchu).
Daikin MC55WVM (komerčné názvy MC55W/VB), testovaný inštitútom Institut Pasteur de Lille, odstraňuje 99,93 % chrípkového vírusu A podtypu H1N1 za 2,5 minúty chodu pri turbo rýchlosti v laboratórnych podmienkach (vzduchotesná komora s vnútorným objemom 0,47 m3, bez obnovy vzduchu)

Inovácie, ktoré chránia vaše zdravie

daikin mc55w

Čistička vzduchu bez zvlhčovania
MC55W

  • Čistý vzduch zabezpečuje plazmový ionizátor a technológia Flash Streamer, ktorá je navyše úspešne testovaná proti novému coronavírusu
  • Vysokoúčinný HEPA filter zachytáva jemné prachové častice
  • Extrémne silná a zároveň veľmi tichá prevádzka dokáže zachytiť priestor až do veľkosti 41 m2
  • Nový elegantný a kompaktný dizajn s rozlohou iba 27x27x50 cm
mck55w

Čistička vzduchu so zvlhčovaním
MCK55W

  • Čistenie a zvlhčovanie v jednom
  • Čistý vzduch zabezpečuje plazmový ionizátor a technológia Flash Streamer, ktorá je navyše úspešne testovaná proti novému coronavírusu
  • Vysokoúčinný HEPA filter zachytáva jemné prachové častice
  • Extrémne silná a zároveň veľmi tichá prevádzka dokáže zachytiť priestor až do veľkosti 41 m2
  • Nový elegantný a kompaktný dizajn s rozlohou iba 27x27x70 cm

1 Výkonné sanie

Nasáva vzduch v širokom priestore z 3 smerov.

Obrázok Výkonné sanie

2 Účinné zachytávanie nečistôt

Účinne zachytáva prach a nečistoty elektrostatickým filtrom HEPA.

Elektrostatický filter HEPA

3 Rozklad

Využíva technológiu Daikin Streamer na rozklad škodlivých látok zachytených vo filtri oxidáciou.*

Streamer

* Medzi látky patria vírusy1, baktérie2, peľ3, zárodočné bunky plesní4

Kompaktná, účinná a tichá vďaka novej inovatívnej konštrukcii

Obrázok Konštrukcia čističky vzduchu

Spoznajte naše čističky vzduchu

MC55W.jpg

Čistička vzduchu s technológiou Streamer

Naša technológia streamer filtruje tie čiastočky prachu vo vzduchu, ktoré by mohli predstavovať vážne riziko pre vaše zdravie.

MCK55W.jpg

Čistička vzduchu Ururu s technológiou Streamer

Čistička vzduchu Daikin Ururu čistí a zvlhčuje vzduch u vás doma. Jednoducho naplňte nádobu s objemom 2,7 l a miestnosť sa zvlhčí s maximálnym zvlhčovacím výkonom 500 ml/h.

Aj kvalita vnútorného ovzdušia je dôležitá

Stále viac sa obávame znečistenia vonkajšieho vzduchu, pričom práve kvalita toho vnútorného môže byť až 5x horšia.

indoor_air_quality_SK.png

Vnútorný vzduch vs. vonkajší vzduch

Dôležitosť kvality ovzdušia

Znečistenie vonkajšieho ovzdušia, najmä vo veľkých mestách, je vnímané s väčšou závažnosťou a je monitorované každý deň.

Naopak vnútorné ovzdušie nekontrolujeme vôbec alebo s oveľa menšou frekvenciou, a to aj napriek prítomným škodlivinám a málo častému vetraniu.

Daikin technológia čističiek vzduchu

streamer_cisticky_SK.jpg

Technólogia Flash Streamer

Vďaka patentovanej technológii Daikin Flash Streamer je vzduch stále čistý. Zachytené látky sa rozkladajú vysokorýchlostnými elektrónmi generovanými jednotkou Flash Streamer. Takto sa filtre regenerujú a aj po čase si udržia filtračnú kapacitu.

* Medzi látky patria vírusy1, baktérie2, peľ3, zárodočné bunky plesní4

hero_shot_flashstreamer_sk.jpg
hero_shot_hepafilter_SK.jpg

Vysokovýkonný HEPA filter

Filter účinne zachytáva čiastočky prachu s využitím elektrostatických síl. Vďaka inovatívnej štruktúre dokáže vyčistiť veľké objemy vzduchu bez upchávania ako u bežných elektrostatických filtrov.

Elektrostaticky nabitý

Elektrostatický filter HEPA

Odstraňuje 99,97% jemných čiastočiek s veľkosťou 0,3 μm. Samotné vlákno filtra je nabité statickou elektrinou a účinne tak zbiera čiastočky. Nezanáša sa ľahko a tým spôsobuje nízku tlakovú stratu.

Elektrostaticky neutrálny

Neelektrostatický filter

Keďže zachytáva čiastočky podľa veľkosti siete, musí byť sieť jemnejšia, aby sa ľahšie zaniesla a spôsobila tým vysokú tlakovú stratu.

hero_shot_cisticky_SK.jpg

Plazmový ionizátor

Špeciálny plazmový ionizátor uvoľňuje do prostredia 25 000 iónov na cm³. Tie sa naviažu na častice prítomné vo vzduchu, aby spolu vytvorili aktívne prvky schopné rozkladať huby a alergény.

zvlhcovanievzduchu_SK.jpg

Zvlhčovanie na ochranu pred suchým vzduchom a vírusmi

Daikin čistička vzduchu Ururu – t.j. verzia so zvlhčovačom zabraňuje vysušovaniu slizníc, aby sa nestali úrodnou pôdou pre množiace sa baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú choroby dýchacích ciest, prechladnutie, chrípku a kašeľ. 

Matka s dcérou si čítajú v zdravej miestnosti

Dýchajte čistý a zdravý vzduch

Čističky vzduchu Daikin minimalizujú symptómy astmy a alergií odstraňovaním prachových čiastočiek a peľu a udržujú vás zdravými odstraňovaním baktérií a vírusov zo vzduchu.

Čistá miestnosť s regulovanou vlhkosťou

Vlhkosť je kľúčová pre zdravú a krásnu pleť

Tenký zvlhčovací zásobník na vodu čističky vzduchu vnáša vlhkosť do vzduchu, keď je príliš suchý, nenecháva vaše ruky suché a odstraňuje škrabanie v hrdle pri prebúdzaní sa.

Matka s dcérou si čítajú na pohovke

Udržujte svoj vzduch čerstvý

Naše čističky vzduchu regulujú pachy, takže váš domov vždy vonia čerstvo a čisto.

Dokumenty

Certifikáty

Stiahnite si brožúru

Zlepšite si komfort i kvalitu vnútorného ovzdušia

indoor_air_quality

Technológia čistenia vzduchu v našich klimatizáciách

Kvalita vnútorného ovzdušia v komerčných priestoroch

hero_shot_288833111.image.jpg
 

Vysoká kvalita vzduchu je dôležitá nielen u nás doma, ale aj v práci, v ktorej trávime najviac svojho času.

Spoločnosť Daikin aj v týchto prípadoch ponúka komplexné riešenia: vetranie so spätným získavaním tepla, klimatizovanie priestoru, monitorovania kvality vnútorného ovzdušia i jeho sanitáciu.

clean-air-ururu-sarara-v2.png

Kvalita vnútorného vzduchu – Daikin zážitok

Máte záujem o čističku? Kontaktujte nás.

Powered by Formstack