Venetian Arsenal

Venetian Arsenal

Benátky, Taliansko

Venice Arsenal

Venetian Arsenale, kedysi centrom námornej sily Benátok, bola námornou základňou s budovami v byzantskom štýle, ktoré pokrývali približne 15% mesta. V snahe zachovať tieto historické budovy ich Vodohospodársky úrad Benátok Ministerstva infraštruktúry a dopravy zmenil na úplne nové kancelárie, domovy a kultúrne inštitúcie. Našim cieľom bolo dodať budovám správne klimatizačné riešenie na vykurovanie a prípravu teplej pitnej vody bez zásahu do existujúcej architektúry a infraštruktúry.

Dômyselný a udržateľný klimatizačný systém

Rozhodli sme sa využiť výdatný prírodný zdroj mesta – vodu. Nainštalovali sme preto vodou chladený VRV systém na získavanie tepelnej energie pre vykurovanie a prípravu teplej pitnej vody pre komplex Venice Arsenale.

Každá budova využíva tepelné čerpadlo pripojené k systému vodného okruhu, ktorý prepája niekoľko budov v jednom komplexe. Nainštalovaním rovnakého systému v každej budove sa pri potrebe vykurovania alebo príprave teplej pitnej vody môže nadmerné teplo jednoducho prenášať z jednej budovy do druhej.

Počas tohto procesu náš vodou chladený VRV systém jednoducho dosiahol vyššiu energetickú účinnosť. Slúžil aj ako dokonalé riešenie pre taký citlivý rekonštrukčný projekt, akým je Venetian Arsenale, pretože je diskrétny a zabránil zásahu do existujúcej architektúry.

Architektúra Venetian Arsenal

Budova Generatori

vnútri Venetian Arsenal

Jedna z novších budov, ktorá vyťažila z renovácie Venetian Arsenale, bola budova Generatori. Trojposchodová budova Generatori bola postavená v roku 1900 a pôvodne slúžila na napájanie lodeníc elektrickou energiou. V súčasnosti slúži ako priestor pre kancelárie, konferenčné miestnosti a archívy.

Táto budova využíva vodou chladený VRV systém na podlahové vykurovanie prijímacej haly, konferenčných miestností a suterénu na prízemí, ako aj jednotky Fan-coil na chladenie a vykurovanie dvoch horných poschodí kancelárskych priestorov. V budove sú aj vetracie jednotky, aby sa zaistil prívod čerstvého a čistého vzduchu. Ovládanie umožňuje používateľom individuálne regulovať teplotu rôznych zón a zároveň prepojiť všetko späť na centrálny systém riadenia.

Náš VRV systém bol ideálnou voľbou pre tento projekt, pretože bolo možné ho jednoducho pripojiť k vodnému okruhu a dosiahnuť tak stabilnú a komfortnú klímu s vyššou energetickou účinnosťou.

Pohľad na riešenie

  • 1 rozhranie BACnet na pripojenie k systému BMS
  • 1 ovládač Intelligent Touch Controller pre centrálne ovládanie
  • 1 vetracia jednotka so spätným získavaním tepla (VAM)
  • 2 hydroboxy na prípravu teplej pitnej vody
  • 20 vnútorných kanálových jednotiek so stredným statickým tlakom a 2 jednotky s vysokým statickým tlakom
  • 2 parapetné jednotky bez opláštenia
  • 8 vodou chladených vonkajších jednotiek VRV s rozdeľovačmi BS s rekuperáciou tepla
Inštalácia systému VRV

Zistite viac

Naše ďalšie príklady

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

V budove Crystal Tower sme chceli maximalizovať energetickú účinnosť, preto sme naplánovali kombináciu výkonných vzduchom a vodou chladených VRV systémov spolu s chladičmi, aby sme poskytli klimatizačné riešenie typu všetko v jednom.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Budova Torre Serenissima bola vybavená zastaraným chladiacim systémom s R-22, preto sme jej vykonali kompletnú inováciu pre vyššiu energetickú účinnosť a komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

Hotel Bloomsbury

Daikin systém s rekuperáciou tepla VRVIII bol vybraný pre jeho maximálne nízku spotrebu energie a ponuku obrovských úspor v porovnaní s podobnými systémami

vmd-header-1645px1080px.jpg

Obchodné centrum VMD

Systém VRV IV zabezpečuje celé vykurovanie a chladenie pre VMD vežu B, 25-poschodovú kancelársku budovu v Záhrebe, aby jej pomohol splniť najvyššie úrovne účinnosti a znížiť spotrebu energie.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Kancelárska budova Velocity

Udržateľnosti patrí v dizajne Velocity popredné miesto. Každý prvok dizajnu bol dôkladne zvážený, aby sa dosiahli hodnotenia EPC „B“ a BREEAM „Výborné“.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Reštaurácia Leon

Dodávateľ M&E, Synecore, nainštaloval prvý „neviditeľný“ systém HVAC, Daikin VRV IV série i v reštaurácii Leon v centre Londýna, aby prekonal obmedzenia tesného priestoru a dosiahol maximálnu účinnosť klimatizačného systému.

c-and-a.jpg

C&A

Predajňa C&A chcela renovovať celý svoj systém HVAC a dosiahnuť tak celoročný komfort tým najúčinnejším a cenovo najvýhodnejším spôsobom.

venice-header-1645px1080px.jpg

Venetian Arsenal

Inovatívny klimatizačný systém, ktorý je napojený na prírodnú energiu Benátskej lagúny, ponúka vysoký komfort a energetickú účinnosť, zatiaľ čo zachováva historickú priemyselnú budovu v srdci Benátok.

coral-header-1645px1080px.jpg

Kancelária Coral betting

Zistite ako kazetové jednotky s kruhovým výfukom so samočistiacimi dekoračnými panelmi zaistili kanceláriám spoločnosti Coral betting úsporu na energiách viac než 50%.

k-way-header.jpg

K-Way

Keď luxusný predajca odevov K-Way otvoril novú predajňu v londýnskej Covet Garden, spolupracovali sme s celonárodným D1 dodávateľom Royale na návrhu a inštalácii dokonalého energeticky účinného riešenia pre túto budovu.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Pre tento projekt sme si na inštaláciu vybrali vonkajší systém, ktorý spája rôzne vnútorné a vetracie jednotky, ktoré sú strategicky rozmiestnené v predajni.

thePosthotel-ghent-header.jpg

Hotel The Post

Ako odborníci na klimatizačné systémy vybrali sme pre hotel The Post v Ghente náš systém VRV kvôli jeho kombinácii energeticko-účinnej technológie a schopnosti poskytovať vyšší komfort.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Hotel Van der Valk

Od vstupnej haly po izby per hostí a kuchyňu má každý priestor v hoteli Van der Valk svoje unikátne potreby klímy. Našim cieľom bolo navrhnúť integrovaný systém, ktorý by spĺňal požiadavky každého z týchto miest a znížil by celkový dopad na životné prostredie systému.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Skupina Santos Group, spoločnosť zodpovedná za výstavbu hotela Porta Fira, vybrala Daikin ako spoľahlivého partnera na dodanie unikátneho, spoľahlivého a energeticky účinného klimatizačného systému pre budovu.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Banka Crédit Agricole, známa ako „zelená banka“ vďaka svojej poľnohospodárskej histórii, chcela pre jednu svoju pobočku energeticky účinné klimatizačné riešenie s nízkou mierou údržby.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementáreň Holcim

Cementáreň Holcim sa spolieha na najmodernejšiu technológiu, aby dosiahla svoje ambiciózne ciele v oblasti ochrany životného prostredia a energetickej účinnosti.

ACTION_store.jpg

ACTION

Pre Action, ako diskontného predajcu, sú náklady hlavným faktorom pri výbere systému HVAC. Spoločnosť hľadala dodávateľa HVAC, ktorý dokáže poskytnúť aj návrh a podporu HVAC zariadení a ponúkne koordináciu v každej krajine, do ktorej sa ACTION rozšíri.

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatizácia sa stala normou vo väčšine nových aj rekonštruovaných hoteloch. Súčasné systémy schladzujú hostí v lete a poskytujú nákladovo účinné vykurovanie počas zimy. Tepelné čerpadlá Daikin využívajú na to obnoviteľnú energiu a znižujú tak prevádzkové náklady hotelov. A je tam aj pozitívny dopad na interiérovú estetiku.

JBC-store.jpg

JBC

Predajca odevov JBC neustále hľadá riešenia na optimalizáciu prevádzkových nákladov, preto vyskúšal v predajni zariadenia Daikin, aby vyhodnotil výhody, ktoré ponúka technológia variabilnej teploty chladiva (VRT).

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Špecializovaný predajca biopotravín Naturkost Brinkman využíva maloobchodné chladenie Daikin na zlepšenie energetickej účinnosti a komfortu v predajni.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel v centre mesta

Výmena chladičov zvýšila komfort v hoteli v centre Londýna.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Luxusné elegantné hotelové apartmány Samrya 44, ktoré sa rozprestierajú na 44 poschodiach, vyžadujú len najvyššie stavebné a HVAC štandardy.

action_cassette_1645px1080px.jpg

Alokácia recyklovaného chladiva Action

Action zintenzívňuje svoje partnerstvo so spoločnosťou Daikin pre tento nový prelomový projekt: recyklácia chladiva z rekonštruovaných predajní a jeho opätovné využitie.

courtyard_marriott_paris_france.jpg

Hotel Courtyard Paríž

The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.