Skip to main content

Hotel Bloomsbury

Londýn, Veľká Británia

bg-image

Hotel Bloomsbury, navrhnutý v 30-tych rokoch 20. storočia známym britským architektom Sirom Edwinom Lutyensom, už podstúpil citlivú rekonštrukciu, ktorá z neho vytvorila dnešný elegantný pamiatkový hotel. Tento ikonický hotel si zachoval mnohé originálne architektonické črty ako je vstupná hala s dvojnásobnou výškou, elegantný bar z čias prohibície, knižnica a 153 izieb a apartmánov pre hostí. V hoteli sú aj konferenčné miestnosti a sály na podujatia všetkých veľkostí, ako aj plne vybavené stolovacie priestory a kuchyne.

V hľadáčiku bol komfort a zlepšené environmentálne normy

Majiteľ hotela, spoločnosť Doyle Collection, chcela znížiť spotrebu energie budovy a znížiť emisie CO2 o 30%. Zároveň chceli zlepšiť úrovne komfortu pre hostí optimalizovaním klimatizácie vo všetkých izbách, stretávacích priestoroch, v bare a reštaurácii. Dôležité bolo dodržať 9-mesačný harmonogram, aby sa minimalizovali straty.

„Výzvou tohto projektu bolo zachovať historický interiér a exteriér budovy. So systémom Daikin VRV sme vedeli, že môžete túto výzvu hravo prijať a zlepšiť energetickú účinnosť nášho systému. Spolu s Daikin UK to bola skvelá tímová spolupráca – dôkaz výhody silného a dlhotrvajúceho pracovného vzťahu medzi klientom a dodávateľom.“

- Michael Neve, Generálny riaditeľ hotela Bloomsbury

Výmena za plne účinný systém s minimálnym narušením

bg-image

Pre tento projekt sme nainštalovali 56 vonkajších jednotiek a 209 vnútorných kanálových a nástenných jednotiek v izbách pre hostí. V spoločných priestoroch sa použila kombinácia nástenných a parapetných jednotiek.

Náš systém VRV-Q bol pre hotel Bloomsbury dokonalou voľbou, pretože jednotky sú energeticky účinné a flexibilné. Jednotky VRV-Q, naplnené chladivom R-410A, ale fungujúce s takým tlakom ako väčšina systémov s R-22, sú pri vykurovaní účinnejšie o 40% a pri chladení o 25% než systém s R-22.

Kompaktné a ľahké jednotky VRV-Q sa jednoducho inštalujú a sú cenovo výhodné, pretože využívajú existujúce potrubie a kabeláž. Cena za rekonštrukciu sa tým znížila o polovicu, pretože nebola potrebná kompletná výmena potrubia. Postupná inštalácia jednotiek VRV-Q po poschodiach tiež umožnila, aby zostal hotel otvorený aj počas rekonštrukcie.

Pohľad na riešenie

bg-image
 • 209 vnútorných jednotiek (kanálových + nástenných)
 • 56 vonkajších jednotiek náhrady VRV III-Q (rekuperácia tepla)
 • Intelligent Touch Manager

Zistite viac

Naše ďalšie príklady

 • ACTION

  Pre Action, ako diskontného predajcu, sú náklady hlavným faktorom pri výbere systému HVAC. Spoločnosť hľadala dodávateľa HVAC, ktorý dokáže poskytnúť aj návrh a podporu HVAC zariadení a ponúkne koordináciu v každej krajine, do ktorej sa ACTION rozšíri.
 • Alokácia recyklovaného chladiva Action

  Action zintenzívňuje svoje partnerstvo so spoločnosťou Daikin pre tento nový prelomový projekt: recyklácia chladiva z rekonštruovaných predajní a jeho opätovné využitie.
 • C&A

  Predajňa C&A chcela renovovať celý svoj systém HVAC a dosiahnuť tak celoročný komfort tým najúčinnejším a cenovo najvýhodnejším spôsobom.
 • Hotel v centre mesta

  Výmena chladičov zvýšila komfort v hoteli v centre Londýna.
 • Kancelária Coral betting

  Zistite ako kazetové jednotky s kruhovým výfukom so samočistiacimi dekoračnými panelmi zaistili kanceláriám spoločnosti Coral betting úsporu na energiách viac než 50%.
 • Hotel Courtyard Paríž

  The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.
 • Crédit Agricole

  Banka Crédit Agricole, známa ako „zelená banka“ vďaka svojej poľnohospodárskej histórii, chcela pre jednu svoju pobočku energeticky účinné klimatizačné riešenie s nízkou mierou údržby.
 • Crystal Tower

  V budove Crystal Tower sme chceli maximalizovať energetickú účinnosť, preto sme naplánovali kombináciu výkonných vzduchom a vodou chladených VRV systémov spolu s chladičmi, aby sme poskytli klimatizačné riešenie typu všetko v jednom.
 • Cementáreň Holcim

  Cementáreň Holcim sa spolieha na najmodernejšiu technológiu, aby dosiahla svoje ambiciózne ciele v oblasti ochrany životného prostredia a energetickej účinnosti.
 • JBC

  Predajca odevov JBC neustále hľadá riešenia na optimalizáciu prevádzkových nákladov, preto vyskúšal v predajni zariadenia Daikin, aby vyhodnotil výhody, ktoré ponúka technológia variabilnej teploty chladiva (VRT).
 • K-Way

  Keď luxusný predajca odevov K-Way otvoril novú predajňu v londýnskej Covet Garden, spolupracovali sme s celonárodným D1 dodávateľom Royale na návrhu a inštalácii dokonalého energeticky účinného riešenia pre túto budovu.
 • Reštaurácia Leon

  Dodávateľ M&E, Synecore, nainštaloval prvý „neviditeľný“ systém HVAC, Daikin VRV IV série i v reštaurácii Leon v centre Londýna, aby prekonal obmedzenia tesného priestoru a dosiahol maximálnu účinnosť klimatizačného systému.
 • Naturkost Brinkman

  Špecializovaný predajca biopotravín Naturkost Brinkman využíva maloobchodné chladenie Daikin na zlepšenie energetickej účinnosti a komfortu v predajni.
 • Hotel Pomme d'Or

  Klimatizácia sa stala normou vo väčšine nových aj rekonštruovaných hoteloch. Súčasné systémy schladzujú hostí v lete a poskytujú nákladovo účinné vykurovanie počas zimy. Tepelné čerpadlá Daikin využívajú na to obnoviteľnú energiu a znižujú tak prevádzkové náklady hotelov. A je tam aj pozitívny dopad na interiérovú estetiku.
 • Hotel Santos Porta Fira

  Skupina Santos Group, spoločnosť zodpovedná za výstavbu hotela Porta Fira, vybrala Daikin ako spoľahlivého partnera na dodanie unikátneho, spoľahlivého a energeticky účinného klimatizačného systému pre budovu.
 • Hotel The Post

  Ako odborníci na klimatizačné systémy vybrali sme pre hotel The Post v Ghente náš systém VRV kvôli jeho kombinácii energeticko-účinnej technológie a schopnosti poskytovať vyšší komfort.
 • Samrya 44

  Luxusné elegantné hotelové apartmány Samrya 44, ktoré sa rozprestierajú na 44 poschodiach, vyžadujú len najvyššie stavebné a HVAC štandardy.
 • Sportisimo

  Pre tento projekt sme si na inštaláciu vybrali vonkajší systém, ktorý spája rôzne vnútorné a vetracie jednotky, ktoré sú strategicky rozmiestnené v predajni.
 • Hotel Bloomsbury

  Daikin systém s rekuperáciou tepla VRVIII bol vybraný pre jeho maximálne nízku spotrebu energie a ponuku obrovských úspor v porovnaní s podobnými systémami
 • Torre Serenissima

  Budova Torre Serenissima bola vybavená zastaraným chladiacim systémom s R-22, preto sme jej vykonali kompletnú inováciu pre vyššiu energetickú účinnosť a komfort.
 • Hotel Van der Valk

  Od vstupnej haly po izby per hostí a kuchyňu má každý priestor v hoteli Van der Valk svoje unikátne potreby klímy. Našim cieľom bolo navrhnúť integrovaný systém, ktorý by spĺňal požiadavky každého z týchto miest a znížil by celkový dopad na životné prostredie systému.
 • Kancelárska budova Velocity

  Udržateľnosti patrí v dizajne Velocity popredné miesto. Každý prvok dizajnu bol dôkladne zvážený, aby sa dosiahli hodnotenia EPC „B“ a BREEAM „Výborné“.
 • Venetian Arsenal

  Inovatívny klimatizačný systém, ktorý je napojený na prírodnú energiu Benátskej lagúny, ponúka vysoký komfort a energetickú účinnosť, zatiaľ čo zachováva historickú priemyselnú budovu v srdci Benátok.
 • Obchodné centrum VMD

  Systém VRV IV zabezpečuje celé vykurovanie a chladenie pre VMD vežu B, 25-poschodovú kancelársku budovu v Záhrebe, aby jej pomohol splniť najvyššie úrovne účinnosti a znížiť spotrebu energie.

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?

Prehľad predajcov

Potrebujete pomoc?