JBC

JBC

Vilvoorde, Belgicko

Predajňa s odevmi JBC

Súčasní zákazníci sú pohlcovaní rýchlym životným tempom v 21. storočí a preto naozaj ocenia a využijú šancu zrelaxovať, nakopnúť sa späť a užiť si trošku predajnej terapie. Toto hľadanie pohody a fakt, že zákazníci, ktorí sa cítia v predajni príjemne dlhšie nakupujú a minú viac, je niečo o čom reťazec predajní s odevmi JBC už dlhý čas vie. V skutočnosti v posledných rokov spoločnosť JBC úzko spolupracovala so spoločnosťou Daikin, aby vytvorili tú správnu úroveň klímy a komfortu vo všetkých jej predajniach.

Nedávno JBC, pri neustálom hľadaní riešenia na optimalizáciu prevádzkových nákladov, vyskúšal v predajni zariadenia Daikin, aby vyhodnotil výhody, ktoré ponúka technológia variabilnej teploty chladiva (VRT). Výsledky skúšky boli viac než presvedčivé.

„ Dôležitým faktorom pre spokojnosť a udržanie si zákazníkov je komfortná klíma v predajni.“

- Gert Laeveren, JBC

VRT technológia podrobená skúške

Na získanie presného porovnania prevádzkových nákladov a úrovní komfortu technológie VRT sa použili dve rovnaké vonkajšie jednotky Sky Air a každá z nich bola pripojená k unikátnemu systému Daikin kazetových jednotiek s kruhovým výfukom.

Jeden systém mal pri skúške zapnutú Daikin technológiu VRT, ktorá vyvažovala teplotu chladiva podľa skutočnej záťaže v miestnosti a druhý systém nemal zapnutú funkciu VRT. Na vykonanie presného porovnania bolo potrebné zaistiť rovnaké prevádzkové časy a nastavenia, preto boli obidve jednotky pripojené k rovnakému diaľkovému ovládaniu s rovnakou teplotu v miestnosti, rýchlosťou ventilátora, prietoku vzduchu atď.

Obidve vonkajšie jednotky Sky Air boli tiež pripojené k meraču kWh na presné meranie ich skutočnej spotreby energie. Tieto údaje sa zbierali každou minútou dňa od júna 2017 do mája 2018. Prebiehajúce údaje boli monitorované a nahlasované diaľkovo pomocou služby Daikin Cloud.

VRV IV

Nižšie náklady, vyšší komfort

JBC Daikin round flow cassette_2.jpg

Jednotka so zapnutou funkciou VRT si viedla výrazne lepšie, čo sa týka spotreby energie a komfortu pre návštevníkov, ako aj zamestnancov predajne.

Z hľadiska energetickej účinnosti spotreboval systém s VRT až o 21% menej energie v miernych podmienkach s ročnými úsporami pôsobivých 14%. Vynásobte toto číslo celkovým počtom predajní JBC a budete mať predstavu koľko môže JBC ušetriť s technológiou VRT na prevádzkových nákladoch – celkom dosť, nehľadiac na to, že ponúkajú zákazníkom pri míňaní ich peňazí komfortné prostredie a zároveň šetria životné prostredie.

Zistite viac

Naše ďalšie príklady

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

V budove Crystal Tower sme chceli maximalizovať energetickú účinnosť, preto sme naplánovali kombináciu výkonných vzduchom a vodou chladených VRV systémov spolu s chladičmi, aby sme poskytli klimatizačné riešenie typu všetko v jednom.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Budova Torre Serenissima bola vybavená zastaraným chladiacim systémom s R-22, preto sme jej vykonali kompletnú inováciu pre vyššiu energetickú účinnosť a komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

Hotel Bloomsbury

Daikin systém s rekuperáciou tepla VRVIII bol vybraný pre jeho maximálne nízku spotrebu energie a ponuku obrovských úspor v porovnaní s podobnými systémami

vmd-header-1645px1080px.jpg

Obchodné centrum VMD

Systém VRV IV zabezpečuje celé vykurovanie a chladenie pre VMD vežu B, 25-poschodovú kancelársku budovu v Záhrebe, aby jej pomohol splniť najvyššie úrovne účinnosti a znížiť spotrebu energie.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Kancelárska budova Velocity

Udržateľnosti patrí v dizajne Velocity popredné miesto. Každý prvok dizajnu bol dôkladne zvážený, aby sa dosiahli hodnotenia EPC „B“ a BREEAM „Výborné“.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Reštaurácia Leon

Dodávateľ M&E, Synecore, nainštaloval prvý „neviditeľný“ systém HVAC, Daikin VRV IV série i v reštaurácii Leon v centre Londýna, aby prekonal obmedzenia tesného priestoru a dosiahol maximálnu účinnosť klimatizačného systému.

c-and-a.jpg

C&A

Predajňa C&A chcela renovovať celý svoj systém HVAC a dosiahnuť tak celoročný komfort tým najúčinnejším a cenovo najvýhodnejším spôsobom.

venice-header-1645px1080px.jpg

Venetian Arsenal

Inovatívny klimatizačný systém, ktorý je napojený na prírodnú energiu Benátskej lagúny, ponúka vysoký komfort a energetickú účinnosť, zatiaľ čo zachováva historickú priemyselnú budovu v srdci Benátok.

coral-header-1645px1080px.jpg

Kancelária Coral betting

Zistite ako kazetové jednotky s kruhovým výfukom so samočistiacimi dekoračnými panelmi zaistili kanceláriám spoločnosti Coral betting úsporu na energiách viac než 50%.

k-way-header.jpg

K-Way

Keď luxusný predajca odevov K-Way otvoril novú predajňu v londýnskej Covet Garden, spolupracovali sme s celonárodným D1 dodávateľom Royale na návrhu a inštalácii dokonalého energeticky účinného riešenia pre túto budovu.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Pre tento projekt sme si na inštaláciu vybrali vonkajší systém, ktorý spája rôzne vnútorné a vetracie jednotky, ktoré sú strategicky rozmiestnené v predajni.

thePosthotel-ghent-header.jpg

Hotel The Post

Ako odborníci na klimatizačné systémy vybrali sme pre hotel The Post v Ghente náš systém VRV kvôli jeho kombinácii energeticko-účinnej technológie a schopnosti poskytovať vyšší komfort.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Hotel Van der Valk

Od vstupnej haly po izby per hostí a kuchyňu má každý priestor v hoteli Van der Valk svoje unikátne potreby klímy. Našim cieľom bolo navrhnúť integrovaný systém, ktorý by spĺňal požiadavky každého z týchto miest a znížil by celkový dopad na životné prostredie systému.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Skupina Santos Group, spoločnosť zodpovedná za výstavbu hotela Porta Fira, vybrala Daikin ako spoľahlivého partnera na dodanie unikátneho, spoľahlivého a energeticky účinného klimatizačného systému pre budovu.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Banka Crédit Agricole, známa ako „zelená banka“ vďaka svojej poľnohospodárskej histórii, chcela pre jednu svoju pobočku energeticky účinné klimatizačné riešenie s nízkou mierou údržby.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementáreň Holcim

Cementáreň Holcim sa spolieha na najmodernejšiu technológiu, aby dosiahla svoje ambiciózne ciele v oblasti ochrany životného prostredia a energetickej účinnosti.

ACTION_store.jpg

ACTION

Pre Action, ako diskontného predajcu, sú náklady hlavným faktorom pri výbere systému HVAC. Spoločnosť hľadala dodávateľa HVAC, ktorý dokáže poskytnúť aj návrh a podporu HVAC zariadení a ponúkne koordináciu v každej krajine, do ktorej sa ACTION rozšíri.

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatizácia sa stala normou vo väčšine nových aj rekonštruovaných hoteloch. Súčasné systémy schladzujú hostí v lete a poskytujú nákladovo účinné vykurovanie počas zimy. Tepelné čerpadlá Daikin využívajú na to obnoviteľnú energiu a znižujú tak prevádzkové náklady hotelov. A je tam aj pozitívny dopad na interiérovú estetiku.

JBC-store.jpg

JBC

Predajca odevov JBC neustále hľadá riešenia na optimalizáciu prevádzkových nákladov, preto vyskúšal v predajni zariadenia Daikin, aby vyhodnotil výhody, ktoré ponúka technológia variabilnej teploty chladiva (VRT).

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Špecializovaný predajca biopotravín Naturkost Brinkman využíva maloobchodné chladenie Daikin na zlepšenie energetickej účinnosti a komfortu v predajni.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel v centre mesta

Výmena chladičov zvýšila komfort v hoteli v centre Londýna.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Luxusné elegantné hotelové apartmány Samrya 44, ktoré sa rozprestierajú na 44 poschodiach, vyžadujú len najvyššie stavebné a HVAC štandardy.

action_cassette_1645px1080px.jpg

Alokácia recyklovaného chladiva Action

Action zintenzívňuje svoje partnerstvo so spoločnosťou Daikin pre tento nový prelomový projekt: recyklácia chladiva z rekonštruovaných predajní a jeho opätovné využitie.

courtyard_marriott_paris_france.jpg

Hotel Courtyard Paríž

The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.