A čo baktéria legionella?

Baktéria legionella je prírodný obyvateľ vody. Pre šírenie baktérie legionella je najdôležitejšia teplota. K nadmernému šíreniu baktérie môžu viesť najmä teploty od 40°C do 50°C.

Daikin napríklad nepoužíva vodu vo svojich klimatizačných systémoch, ľuďom preto nehrozí žiadna ujma na zdraví. Baktéria legionella neprežije v systémoch s chladenou vodou pre priemyselné účely kvôli nízkej teplote vody v uzavretom okruhu.

Princíp čerstvej vody Daikin

Všetky systémy Daikin, ktoré pripravujú teplú pitnú vodu sú vybavené zásobníkom s ochranou proti baktérii legionella a týždenným dezinfekčným cyklom, ktorý zabraňuje hromadeniu baktérií v akumulovanej vode. Niektoré z týchto zásobníkov na teplú pitnú vodu sú však založené na prietokovom princípe, čo znamená, že nie je potrebná týždňová tepelná dezinfekcia.

Ak hľadáte pocit absolútne čerstvej vody, pozrite sa na náš tepelný zásobník ECH20. Na rozdiel od bežných ohrievačov vody, tepelný zásobník ECH20 okamžite ohrieva vodu, ako prechádza cez zásobník. Tento proces zabraňuje dlhšiemu akumulovaniu vody a výrazne zvyšuje bezpečnosť a kvalitu vašej teplej vody. Naše tepelné čerpadlo na prípravu teplej pitnej vody ECH20, vybavené tepelným zásobníkom s ochranou proti baktérii legionella, vám vždy zabezpečuje čerstvú a zdravú teplú pitnú vodu.