5 spôsobov, ako zatočiť s alergiou bez liekov

Alergie rôzneho druhu sú dnes rozšírené viac než kedykoľvek predtým. Ak aj vás trápia príznaky respiračných alergií, no nechcete hneď siahať po liekoch, prinášame vám 5 tipov, ktoré určite stoja za skúšku.

shutterstock_394786843.jpg

1. Aromaterapia

Spočíva v inhalácii éterických olejov rastlín, ktoré pôsobia priamo na dýchacie cesty a upokojujú sliznicu. Najčastejšie sa na vdychovanie používajú aromalampy, zvlhčovače, rozprašovače alebo vonný kúpeľ.

MC70LVM_001 (1).jpg

2. Čistička vzduchu

Čističky odstraňujú nečistoty zo vzduchu v miestnosti a niektoré zároveň vzduch aj zvlhčujú. Vďaka tomu sa alergikom a astmatikom lepšie dýcha. Tie najlepšie z nich (napr. Daikin MC70L) zničia aj alergény a baktérie v ovzduší pomocou technológie Streamer.

Viac
shutterstock_534287413.jpg

3. Soľná lampa

Soľná lampa pomôže astmatikom aj alergikom tým, že zlepší ovzdušie  miestnosti vyrovnaním kladne a záporne nabitých iónov. Inhalácia výparov upokojuje sliznicu. Ešte výraznejší účinok má pobyt priamo v soľnej jaskyni.

shutterstock_557352727.jpg

4. Akupunktúra

Nielen bolesť, ale aj alergiu je možné zmierniť tradičnou čínskou metódou -akupunktúrou. Najčastejšie sa používa ušná, prípadne celotelová akupunktúra. K  výraznej úľave dochádza okamžite a na udržanie priaznivého stavu sa potom používajú takzvané trvalky.

shutterstock_146394476.jpg

5. Zmena prostredia

I keď trocha razantnou, no zaručene účinnou metódou je zmena prostredia. Počas najhoršieho peľového obdobia je dobré vycestovať do zahraničia, ideálne do krajiny s inou klímou a flórou, aby organizmus nebol vystavený dráždiacim alergénom vôbec.

Related articles