No label found for: logo.title
No label found for: logo.title

Vylepšená rada kondenzačných chladiacich jednotiek od Daikin Europe

Zlepšená účinnosť, znížená hlučnosť a zhoda so smernicou Ecodesign

Spoločnosť Daikin Europe uviedla prvú časť vylepšenej rady komerčných chladiacich jednotiek.

Je určená pre malé obchodné aplikácie s malým menovitým výkonom. Jednotky sú ideálne pre chladenie obchodov, reštaurácií, hotelov, mäsiarstiev, pekární a podobných miest, ktoré vyžadujú spoľahlivé chladenie pri stredných teplotách. Široká škála výberu kompresorov umožňuje vybrať optimálnu konfiguráciu pre rôzne požiadavky na chladenie.

Nová rada vychádza z existujúcej rady komerčných kondenzačných chladiacich jednotiek, z ktorých zdedila osvedčenú spoľahlivosť súčastí, a to i v najnáročnejších prostrediach.

V závislosti na rozsahu menovitého výkonu sú jednotky vybavené skrutkovým alebo piestovým kompresorom.Vďaka optimalizovaným kompresorom a mikrokanálovému výmenníku tepla sa nové jednotky vyznačujú vysokou účinnosťou. Výmenník tepla zvyšuje výkon kondenzátora a znižuje teplotu kondenzácie. Naviac je znížený objem chladiva, čo je dôležitý príspevok z pohľadu nových predpisov o regulácii F-plynov.

Prevádzkové teploty sú v rozsahu -15 °C až +43 °C (vonkajšie), s teplotami odparovania -20 °C až +10 °C.

Zlepšená konštrukcia lopatiek ventilátora spolu s protihlukovou izoláciou v segmente kompresora zaisťujú veľmi tichý chod týchto jednotiek, ktoré sú teda veľmi vhodné pre použitie v meste, zvlášť potom v jeho obytných častiach.

Pracovníci montážnych firiem ocenia nízku hmotnosť a kompaktnosť týchto jednotiek. Ľahký prístup k mechanickým a elektrickým súčastiam zaisťujú dvere so závesmi. Inštalácia a údržba je ľahká. Inštalovať je možné na mnohých rôznych miestach, pretože má jednotka estetické a počasiu odolné opláštenie.

Nová rada komerčných chladiacich jednotiek je plne v zhode so smernicou o Požiadavkách na design výrobkov spojených so spotrebou energií (predtým smernica Eco Design), ktorá vstúpi do platnosti v roku 2015.

www.daikin.eu

O Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N. V. je popredný Európsky výrobca klimatizácií, tepelných čerpadiel a chladiacich jednotiek, s asi 5 500 zamestnancami v celej Európe a 10 výrobnými závodmi v Belgicku, Českej republike, Francúzku, Nemecku, Taliansku, Holandsku, Turecku a Spojenom kráľovstve.

Na celom svete je spoločnosť Daikin povestná svojím novátorským prístupom k vývoju produktov, neprekonateľnou kvalitou a všestrannosťou integrovaných riešení. S viac než 50 - ročnými skúsenosťami v designe a výrobe systémov vykurovania a chladenia je spoločnosť Daikin leaderom trhu v odvetví tepelných čerpadiel. Daikin VRV a Daikin Altherma sú najpredávanejšie systémy tepelných čerpadiel v Európe. Doteraz bolo dodaných viac než 500 000 systémov.