No label found for: logo.title
No label found for: logo.title

Kazetová jednotka s plochým dekoračným panelom Daikin získala cenu Universal Design Award pre rok 2014

Kazetová jednotka s plochým dekoračným panelom od Daikin Europe získala cenu Universal Design Award za svoj ikonický design, uživateľský komfort a vysokú energetickú účinnosť. Hodnotitelia ocenili jej schopnosť diskrétnej integrácie do stropu a flexibilitu designu, vďaka ktorému môže byť použitá v akejkoľvek komerčnej budove.

Kazetová jednotka s plochým dekoračným panelom bola vyvinutá a vyrobená v Európe, špeciálne pre Európsky trh. Táto jednotka je výsledkom spolupráce spoločnosti Daikin Europe a známeho medzinárodného designového štúdia “yellow design“. Kazeta nenápadne zapadá do moderného interiéru komerčných budov a je prvá, ktorá plne zapadá do stropných panelov podľa Európskeho štandardu, takže umožňuje, aby boli svetlá, reproduktory a sprinklery inštalované do susedných panelov.

Cena Universal Design Award je udeľovaná na medzinárodnej súťaži, v ktorej sa hodnotí nielen mimoriadny design produktu. Porota zložená z expertov na design a spotrebiteľov tiež posudzuje rozsah aplikácií produktu, ako jednoducho a intuitívne sa ovláda, odolnosť voči chybám a bezpečnosť, predajnosť a trhový potenciál, technické inovácie plus šetrnosť k životnému prostrediu. Tento rok bolo posudzovaných 118 prihlášok z 15 krajín v deviatich kategóriách. Prihlásené diela boli z rôznych oblastí, od kresiel absorbujúcich hluk po skateboard park v Indii.

Flexibilné riešenie pre moderný design budovy

Štyri klapky kazetovej jednotky s plochým dekoračným panelom môžu byť ovládané individuálne a smerovať prietok vzduchu podľa potreby, takže nedochádza k problémom pri zmene usporiadania priestoru, keď sa jednotka dostane blízko steny alebo do rohu. Je tiež dostatočne kompaktná pre inštaláciu do podhľadov, kde je medzera iba 300 mm. Vzhľadom k tomu, že je v rovine s podhľadom a má neutrálnu farbu, kazetová jednotka s plochým dekoračným panelom rozširuje možnosti pre architektov a obmedzuje nárast nákladov pre vlastníkov budovy v prípade rekonštrukcie.

Vysoká energetická účinnosť vďaka inteligentným snímačom

Kazetová jednotka s plochým dekoračným panelom môže používať sadu inteligentných snímačov, ktorá sa skladá zo snímača prítomnosti osôb a podlahového snímača. Tým sa ďalej zvyšuje účinnosť a komfort. Snímač prítomnosti osôb znižuje spotrebu energie až o 27 % a upravuje smerovanie prietoku vzduchu, aby bol zaistený komfort v celej miestnosti. Podlahový snímač upravuje smerovanie prietoku vzduchu tak, aby sa dosiahlo rovnomerné rozloženie teploty.

V komentári k oceneniu Vladimír Orovnický zo spoločnosti Daikin Slovensko povedal: „Spoločnosť Daikin verí, že kazetová jednotka s plochým dekoračným panelom predstavuje dokonalé spojenie designu a technológie a preto máme radosť, že bola ocenená porotcami. Keď sú súčasťou systému Sky Air nebo VRV, rada kazetových jednotiek s plochým dekoračným panelom ponúka flexibilné a štýlové riešenie vysoko účinnej klimatizáce.“

www.daikin.eu

O Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N. V. je popredný Európsky výrobca klimatizácií, systémov vykurovania a chladiacich jednotiek s asi 5 500 zamestnancami v celej Európe a hlavnými výrobnými závodmi v Belgicku, Českej republike, Nemecku, Taliansku, Turecku a Spojenom kráľovstve.

Na celom svete je spoločnosť Daikin povestná svojím novátorským prístupom k vývoju produktov, neprekonateľnou kvalitou a všestrannosťou integrovaných riešení. S viac ako 50 rokmi skúseností v designe a výrobe systémov vykurovania a chladenia je spoločnosť Daikin lídrom trhu v odvetví tepelných čerpadiel.