No label found for: logo.title
No label found for: logo.title

Európsky Daikin predstavuje rekuperačný systém VRV IV: Najväčší pokrok v efektivite od invertorového kompresoru

Február 2014_Európsky Daikin urobil obrovský pokrok v účinnosti klimatizácie so systémom spätného získavania tepla VRV IV. Nielen, že je až o 28% účinnejší než predchádzajúce generácie VRV, ale je viac flexibilný a môže byť inštalovaný rýchlejšie než akýkoľvek iný systém rekuperácie tepla.

Spoločnosti stále častejšie hľadajú celkové projektové riešenie pre riadenie klímy, od návrhu až po údržbu a vyžadujú vysokú úroveň pohodlia v kombinácii s nižšími nákladmi na energiu a emisie CO2. Pre dosiahnutie týchto cieľov bola potrebná  zásadná zmena, ktorú  Daikin dosiahol s rekuperačným systémom  VRV IV. 

Vďaka najmodernejšiemu vybaveniu a inteligentným ovládacím prvkom, rekuperácia tepla VRV IV integruje vykurovanie, chladenie, vetranie, vzduchové clony a teplú vodu, obnovuje "zdarma" teplo 

z oblastí, ktoré vyžadujú chladenie, zaisťuje teplú vodu a používa ju na vykurovanie iných oblastí. Pre kancelárie, hotely, reštaurácie, rekreačné strediská, zdravotnícke zariadenia, obchody a verejné budovy, to znamená optimálny komfort s veľmi vysokou účinnosťou (COPs až 10)

Najúčinnejší je teraz ešte lepší

Troj-rúrkové systémy rekuperácie tepla Daikin už boli považované za najúčinnejšie na trhu, ale tri revolučné inovácie – technológia variabilnej teploty chladiva, priebežné vykurovanie pri odmrazovaní a VRV konfigurátor – nasadili latku ešte vyššie.

Technológia variabilnej teploty chladiva je hlavným dôvodom dramatického zvýšenia účinnosti. Vďaka nastaveniu teploty chladiva tak, aby zodpovedalo dopytu vykurovania alebo chladenia a vonkajšej teploty, je potrebné menej energie, účinnosť je o 28% vyššia a zvyšuje sa komfort. Ďalšou výhodou je, že vyššia teplota chladiva zabraňuje prievanu.

Nepretržité vykurovanie pri odmrazovaní tiež zlepšuje komfort, aby sa zabránilo poklesu vnútornej teploty počas cyklu odmrazovania, čo sa ale môže stať pri iných systémoch ,to robí  z VRV IV ideálny systém pre zadávanie monovalentných vykurovacích aplikácií.

Konečne, konfigurátor softwaru VRV urýchľuje inštaláciu, uvedenie do prevádzky a ľahké ovládanie niekoľkých systémov na rôznych miestach.

Viac flexibilný a efektívny design

Pokiaľ ide o design, VRV IV sú najviac flexibilné tepelné rekuperačné systémy k dispozícii. Ich modularita umožňuje umiestnenie do akejkoľvek budovy a ľahkú konfiguráciu v prípade potreby užívateľa či zmene dispozícií. Flexibilita je posilnená novými a jedinečnými portami BS box, čo tiež umožňuje rýchlejšiu inštaláciu. Sú tichšie, než kedykoľvek predtým, preto sú vhodné pre umiestnenie napr. v spálni. Pre kompletné stavebné riešenie je možné prepojiť inteligentne dotykový ovládač Daikin s ovládáním klimatizáce a ďalšími systémami tretích strán.

Rychlejšia a efektívnejšia inštálacia

Inštalácia a údržba sú rýchlejšie   než inokedy, a to vďaka konfigurátoru VRV. Jedno-portový BS box Daikin bol vyvinutý špeciálne pre tažko prístupné miesta, ako sú malé podhľady. Nový multi-portový BS box má až 16 portov a je najľahčí a najkompaktnejší na trhu, v porovnání s inštaláciou jednoportového BS boxu sa výrazne znížila doba inštalácie.

Daikin VRV IV rekuperácia tepla – efektívny skok vpred

Bude k dispozícii v druhej polovici roku 2014, tepelný rekuperačný systém VRV Daikin ponúka kompletné a vysoko efektívne riešenie pre kontrolu klímy, integruje vykurovanie, chladenie, vzduchové clony, teplú vodu a vetranie s ostatnými stavebnými systémami. To prináša 360 účinnosť, a to nielen so zameraním mať najlepšiu prevádzkovú efektivitu na trhu, ale tiež na pôsobivý design a ľahkú inštaláciu..

Press Contact:

Daikin Airconditioning Central Europe – Slovakia, spol. s r.o.

Zuzana Klimková

Galvaniho 15/C, 821 04 Bratislava

+420 602 530 566 / klimkova.z@daikin.cz


Výhody tří-potrubní technologie

Daikin používá systém tří potrubí, protože je to mnohem účinnější způsob, jak obnovit teplo. Ve dvou-trubkovém systému je plyn a průtoková kapalina chladiva ve formě směsi, tudíž k jejich oddělení musí být kondenzační teplota vysoká, aby získala teplo. Speciální tři-trubkový systém, potrubí pro plyn a potrubí vypouštějící tekutinu umožňuje, že teplo může být získáno zpět při nižší kondenzační teplotě, což znamená, že se používá méně energie a systém je mnohem účinnější.

O společnosti Daikin Europe N.V.

Daikin Europe NV je významným evropským výrobcem klimatizačních jednotek, tepelných čerpadel a chladicích zařízení, s přibližně 5500 zaměstnanci po celé Evropě a 10 hlavních výrobních zařízení se sídlem v Belgii, České republice, Francii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Turecku a Velké Británii.

Celosvětově je Daikin proslulý průkopnickým přístupem k vývoji produktů a bezkonkurenční kvalitou a všestranností svých integrovaných řešení. Se zkušenostmi více než 50 let v oblasti designu a výroby vytápění a chlazení technologie Daikin je lídrem na trhu v oblasti technologií tepelného čerpadla. Daikin VRV a Daikin Altherma jsou nejvíce prodávané systémy tepelných čerpadel v Evropě, s více než 500.000 dodanými systémy k dnešnímu dni.