No label found for: logo.title
No label found for: logo.title

Daikin uvádza svoje prvé geotermálne tepelné čerpadlo

Daikin uvádza na trh svoj najnovší prírastok z rady Daikin Altherma: nové geotermálne tepelné čerpadlo, ktoré ponúka vysokú sezónnu účinnosť, čím pomáha zákazníkom znížiť náklady na energie a zároveň zaručuje vynikajúcu úroveň komfortu.

Geotermálne tepelné čerpadlo Daikin Altherma ponúka kompaktnú vnútornú jednotku s plne integrovaným modulom tepelného čerpadla a zásobníkom na teplú vodu, horizontálnym alebo vertikálnym kolektorom čerpá energiu zo zeme. Ľahké ovládanie teploty a display s aktuálnou spotrebou, pomáha znižovať spotrebu energie pri súčasnom zaistení vysokej úrovne komfortu.

Prirodzený a stabilný zdroj energie

Geotermálne tepelné čerpadlo využíva prirodzene sa vyskytujúcu tepelnú energiu v zemi a zaisťuje vykurovanie a teplú vodu. Táto energia má relatívne konštantnú teplotu po celý rok a nie je ovplyvnená okolitou klímou, čo ju robí veľmi stabilnou a takmer neobmedzenou, a to i v tých najchladnejších zimách.

Daikin Altherma geotermálne tepelné čerpadlo používa buď zemné sondy, inštalované vo vrte hlbokom medzi 100 m až 200 m (v závislosti na veľkosti tepelného čerpadla), alebo horizontálny kolektor položený len 80 až 150 centimetrov pod povrchom. Oba kolektory sú naplnené zmesou vody a nemrznúcej kvapaliny (roztok chloridu sodného), ktorý sa používa na prenos tepelnej energie do tepelného čerpadla.

Zvýšená účinnosť prostredníctvom technológie invertora

Technológia invertora tepelného čerpadla Daikin Altherma zaručuje excelentnú sezónnu účinnosť vďaka invertorovej technológii, čo dokazuje výbornú úroveň i pri čiastočnom zaťažení.

V závislosti na veľkosti domu, izolácii a miestnej klíme sa dá ušetriť až 20 percent nákladov, v porovnaní s on / off geotermálnym tepelným čerpadlom.

Vďaka invertorovej technológii geotermálne tepelné čerpadlo Daikin minimalizuje prevádzku záložného zdroja tepla. Systém pracuje najúčinnejšie,keď sa vonkajšie teploty pohybujú mezi -9 ° C a 8 ° C, a to hlavne pod 3 ° C.

Ľahká inštalácia, uvedenie do prevádzky a údržba

Štýlová a kompaktná vnútorná jednotka (1732 x 600 x 728 mm) obsahuje tepelné čerpadlo a zásobník teplej úžitkovej vody, takže je ideálnou náhradou za tradičné kotle. Inštalácia je jednoduchá, je treba vykonať len šesť pripojení. Všetky spoje sú vyrobené továrensky a sú v hornej časti prístroja. Tepelné straty sú len 1.4kWh/24h vďaka vysoko izolovanej nádrži; a o 50% nižšie, než v bežnej nádrži.

Uvedenie do prevádzky je tiež veľmi jednoduché, pretože montéri môžu nakonfigurovať nastavenie na diaľku, a potom ho nahrať do vnútornej jednotky z PC. To zaručí menej času na mieste, a to najmä pre viac zariadení s podobným nastavením. Pokiaľ ide o údržbu,  je možné stiahnuť posledných 20 chýb podľa dátumu  a času, čo znižuje dobu prerušenia prevádzky systému.

Užívateľsky prívetivé rozhranie

Rovnako ako u všetkých systémoch Daikin, je geotermálne tepelné čerpadlo dodávané s ľahkými ovládacími prvkami, aby majitelia domov získali to najlepšie z ich systému. Inteligentná funkcia izbového termostatu zaisťuje, že teplota je stabilná , je zachovaná úroveň pohodlia a vďaka displeju ukazujúcemu spotrebu energie, môžu mať majitelia domov prehľad o výkonnosti systému.

Geotermálne tepelné čerpadlo Daikin Altherma

Geotermálne tepelné čerpadlo Daikin Altherma je fantastický prírastok do portfólia Daikin, s jeho schopnosťou stability a takmer neobmedzeným zdrojom energie, bez ohľadu na podnebie, prináša špičkovú sezónnu účinnosť. Pre majiteľov domov, pre ktorých nie sú iné systémy Daikin, ako je napríklad tepelné čerpadlo vzduch-voda  vhodným riešením, geotermálne tepelné čerpadlo Daikin Altherma poskytuje vysoko spoľahlivé a nákladovo efektívne riešenie obnoviteľnej energie ako alternatívu k tradičným systémom vykurovania a ohrevu vody.

Pre viac informácií o spoločnosti DAIKIN navštívte www.daikin.sk alebo nás kontaktujte:

Press Contact:

Daikin Airconditioning Central Europe – Slovakia, spol. s r.o.

Zuzana Klimková

Galvaniho 15/C, 821 04 Bratislava

+420 602 530 566 / klimkova.z@daikin.cz