No label found for: logo.title
No label found for: logo.title

Daikin oslavuje 90 rokov perfektného komfortu vo vykurovaní a chladiacich systémoch

DAIKIN – globálne číslo 1 v kontrole klímy a líder v oblasti systémov HVAC-R -oslavuje 90 úspešných rokov inteligentného vykurovania a chladiacich riešení v roku 2014! Slogan "Since 1924 DAIKIN makes people happy" predstavuje toto veľmi špeciálne výročie.

V roku 1924, pán Akira Yamada založil spoločnosť DAIKIN zriadením "Osaka Kinzoku Kogyosho komanditnej spoločnosti", továrne na spracovanie kovu, ktorá vyrábala komponenty pre letecký priemysel. Spoločnosť sa skoro začala špecializovať na priemyslové klimatizačné systémy a od tej doby spoločnosť DAIKIN rástla, aby sa stala svetovým výrobcom klimatizačných systémov číslo jedna.

Jadrom úspechu spoločnosti je pozoruhodný dôraz na rozvoj energeticky úsporného vykurovania, chladenia, vetrania, klimatizácie a chladiaceho riešenia pre bytové, komerčné a priemyslové aplikácie. Táto špecializácia, v kombinácii so záväzkom k zodpovednosti za životné prostredie, robí DAIKIN jedinečným. Inovácia, udržateľnosť a energetická účinnosť je najvyššou prioritou a svedčí vývoju produktov a systémov, ktoré s každou ďalšou generáciou, spotrebovávajú menej energie a uvoľňujú menej uhlíka do atmosféry.

DAIKIN bol v čele technických inovácií, od tej doby čo začal vyrábať chladiace systémy a zariadenia v roku 1930. Zahájil rad priemyslových prvenstiev, vrátane prvého tepelného čerpadla v roku 1958 a prvého systému VRV (variabilná teplota chladiva) v roku 1982, ktorý bol schopný dodávať klimatizovaný vzduch z viacerých vnútorných jednotiek pripojených k jednej vonkajšej jednotke.

V roku 1999 spoločnosť uviedla na trh jednotku Ururu Sarara, svetovo prvá klimatizácia typu split, ktorá je schopná regulovať vlhkosť v miestnosti bez vonkajšieho zdroja vody. Systém bol aktualizovaný v roku 2013, a stal sa prvou rezidenčnou klimatizáciou, ktorá používa chladivo novej generácie - R32, tým pomáha znižovať dopad na životné prostredie. V roku  2006, DAIKIN predstavil radu Daikin Altherma, tepelné čerpadlá vzduch-voda pre vykurovanie domácností a  ohrev teplej  pitnej vody, ktorá bola rozšírená o hybridné a geotermálne tepelné čerpadlo v roku 2014.

Daikin pokračuje v inováciách, uvedením systému rekuperácie tepla VRV IV na začiatku tohto roku. Toto kompletné stavebné riešenie je až o 28% účinnejšie než predchádzajúca generácia VRV, je flexibilné a môže byť inštalované rýchlejšie ako akýkoľvek iný systém rekuperácie tepla.

Pre DAIKIN v Európe, Európske vývojové centrum (EDC) je rozhodujúci vývoj inovatívnych, energeticky úsporných riešení, navrhnutých a vyrobených v Európe, aby vyhovovali európskemu trhu. Prvá jednotka vyvinutá špeciálne pre Európu bola DAIKIN Emura rezidenčná klimatizácia, ktorá bola uvedená na trh v roku 2010. EDC naďalej vyjvíjajú inovatívne a energeticky efektívne riešenia, s uvedením kazetovej jednotky v roku 2013 (prvá vnútorná jednotka navrhnutá tak, aby vyhovovala štandardným európskym stropným obkladom) a nedávno uviedla na trh druhú generáciu jednotiek DAIKIN Emura.

Všetky produkty DAIKIN sa pýšia vyhlásenou kvalitou, spoľahlivosťou a 90 rokmi skúseností, ktoré ponúkajú zákazníkom po celom svete.

DAIKIN je skutočne globálny, má predajné pobočky vo viac ako 130 krajinách sveta a asi 60 výrobných závodov po celom svete. Portfólio spoločnosti sa v posledných rokoch rozrástlo, prostredníctvom strategických akvizícií o: OYL Industries, materskú spoločnosť McQuay International, AAF International a J & E Hall, v roku 2006; nemeckého výrobcu vykurovania Rotex v roku 2008; rovnako ako tureckého výrobcu vykurovacích  systémov a klimatizácií Airfel a amerického výrobcu klimatizácií, spoločnosť Goodman v roku 2011.

Úspech spoločnosti Daikin za posledných 90 rokov, je výsledkom vypočutia požiadaviek našich zákazníkov a poskytovanie riešení, ktoré spĺňajú ich meniace sa potreby. Ak už bude budúcnosť akákoľvek, DAIKIN bude i naďalej rozvíjať energeticky účinné riešenie pre zvýšenie komfortu, zníženie nákladov a nižší dopad na životné prostredie. Na ďalších 90 úspešných rokov !

Pre viac informácií o spoločnosti DAIKIN navštívte www.daikin.sk alebo nás kontaktujte.

Press Contact:

Daikin Airconditioning Central Europe – Slovakia, spol. s r.o.

Zuzana Klimková

Galvaniho 15/C, 821 04 Bratislava

+420 602 530 566 / klimkova.z@daikin.cz