Daikin

Nexura
najlepšie spojenie dvoch svetov

Kúrenie & chladenie - unikátny sálavý panel

Tichá a diskrétna jednotka Nexura vám ponúka to najlepšie pre pohodlné vykurovanie i chladenie. Samozrejme využíva modernú technológiu tepelného čerpadla, ale jej najlepšia funkcia  - sálavé teplo - je skrytá: predný panel sa rozohreje a dá vám jedinečný pocit teplého radiátora.

ELEGANTNÝ DIZAJN PRE MODERNÉ INTERIÉRY

Nový vzhľad parapetnej jednotky Nexura je funkčný, avšak štýlový. Uhladený dizajn a ladné línie ľahko zapadnú do moderných interiérov.

VYKUROVANIE JE ZAPNUTÉ

RADIANT HEAT PANEL

Pre ešte väčšie pohodlie sa za chladných dní predný hliníkový panel jednotky Nexura dokáže zahriať, presne ako tradičný radiátor. Výsledok? Pohodlný pocit teplého vzduchu, ktorý vás obklopí. A jediné, čo musíte urobiť, aby ste túto jedinečnú funkciu aktivovali, je stlačiť tlačidlo na vašom diaľkovom ovládači. Je to tak jednoduché. Keď to skombinujete s nízkou hladinou hluku a zníženým prietokom vzduchu, neexistuje nič, čo by vám bránilo, aby ste si vo vaše izbe užívali útulnú a uvoľnenú atmosféru.

MAXIMÁLNY KOMFORT

Nexura vytvára optimálnu vnútornú klímu po celý rok a to predovšetkým spojením účinnosti tepelného čerpadla s tradičným systémom vykurovania- sálavý panel, ktorý vyžaruje teplo ako klasický radiátor až do teploty 22°C . Táto jednotka má veľmi nízky prietok vzduchu a ultra tichú prevádzku, vďaka ktorému vytvára dokonale kľudnú atmosféru.

Energetická účinnosť

Nexura ENERGY EFFICIENT UP TO 400%

V režime vykurovania využíva jednotka Nexura obnoviteľný zdroj energie: vzduch. Vďaka tomu je energeticky účinnejšia ako systémy využívajúce fosílne palivá. Jednotka dosahuje koeficient energetickej účinnosti (COP) 4. To znamená, že systém vyrába maximálne 4 kilowatty tepla alebo chladu na každý 1 kilowatt spotrebovanej elektriny, vďaka čomu jeho účinnosť dosahuje 400%.

INŠTALÁCIA

Nexura, či už vstavaná, namontovaná na stenu alebo postavená na stojane, je diskrétna a bez problémov sa hodí do vášho interiéru.

Technológia Inverter

Technológia Inverter vyvinutá spoločnosťou Daikin je skutočnou inováciou v oblasti klimatizačných zariadení.  Princíp je jednoduchý: inverter prispôsobuje otáčkami svoj výkon aktuálnej spotrebe. Ani viac, ani menej. Pretože inverter sleduje a upravuje teplotu okolitého prostredia vždy, keď je to potrebné, je spotreba energie o 30% nižšia oproti tradičnému systému so zapínaním a vypínaním!