Daikin

Výhody

NÍZKE PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY NA VYKUROVANIE PRIESTORU

Hybridné tepelné čerpadlo Daikin Altherma vyberie vždy najhospodárnejší prevádzkový režim s vypočítaním účinnosti tepelného čerpadla a ceny za elektrickú energiu verzus účinnosti kondenzačného kotla a ceny za plyn v súčasne prebiehajúcej prevádzke.
Ak si zoberieme priemernú európsku klímu, najväčšiu časť požadovaného tepelného výkonu pokrýva hybridná prevádzka a prevádzka tepelného čerpadla. Výsledkom toho je až o 35% vyššia účinnosť vykurovania a nižšie prevádzkové náklady.


…A NA PRÍPRAVU TEPLEJ PITNEJ VODY

Pitná teplá voda sa pripravuje technológiou kondenzačného kotla: studená voda tečie priamo do špeciálneho dvojitého tepelného výmenníka, ktorý umožňuje okamžité a nepretržité kondenzovanie dymového plynu počas prípravy teplej pitnej vody. Výsledkom toho je zvýšenie účinnosti až o 15% v porovnaní s bežnými kondenzačnými kotlami a zníženie prevádzkových nákladov.
Okrem toho, vďaka hybridnému princípu, keď tepelné čerpadlo vykuruje priestor, prípravu teplej pitnej vody môže súčasne zabezpečovať technológia kondenzačného kotla a výsledkom toho je optimálny komfort.

OBMEDZENÉ INVESTIČNÉ NÁKLADY

  • Nie je potrebné vymieňať existujúce radiátory (až do 80°C) a potrubie
  • Priestor potrebný pre nový systém je veľmi podobný existujúcemu systému vďaka nášmu kompaktnému dizajnu
  • Pri výmene existujúceho plynového kotla nie je potrebné meniť potrubie ani komín

    Porovnajte rozmery

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA INŠTALÁCIA

Hybridné tepelné čerpadlo Daikin Altherma sa dodáva ako tri veľké komponenty:

  • vonkajšia jednotka s tepelným čerpadlom
  • vnútorná jednotka s tepelným čerpadlom
  • kondenzačný kotol
… jednoduchšia manipulácia a inštalácia.
Vnútornú jednotku s tepelným čerpadlom je možné jednoducho namontovať na stenu so štandardnou zadnou doskou. Kondenzačný kotol sa rýchlymi prepojeniami s ňou prepojí a vznikne veľmi kompaktná jednotka. Všetky pripojenia sú v spodnej časti a k všetkým komponentom je prístup z prednej časti, čím sa na jednotke vykonáva údržba jednoducho.

IDEÁLNE PRE REKONŠTRUKCIE

Hybridné tepelné čerpadlo Daikin Altherma je vhodné pre viaceré aplikácie, keďže všetky tepelné záťaže sú až do 32 kW.
Plynový kotol je možné namontovať bez tepelného čerpadla v počiatočných fázach, kedy je potrebné rýchle obnovenie vykurovania kvôli poruche existujúceho plynového kotla.