No label found for: logo.title
No label found for: logo.title
Tepelné čerpadlá typu vzduch-voda

Vysokoteplotné tepelné čerpadlo Daikin Altherma

Product Image
Vysokoteplotné tepelné čerpadlo Daikin Altherma ponúka pre váš domov vykurovanie a prípravu teplej pitnej vody. Je to ideálna náhrada za tradičný kotol, keďže sa bezproblémovo dá pripojiť k existujúcemu potrubiu a radiátorom, čím je z neho dokonalé riešenie pri rekonštrukciách!

Výhody pre vás

Vysoká účinnosť

Tepelné čerpadlo vysokoteplotného systému Daikin Altherma ponúka účinnosť tepelného čerpadla bez potreby demontáže existujúcich radiátorov.

Výmena kotla

Tento systém vykurovania zjednodušuje výmenu existujúceho kotla bez potreby vykonania iných zmien v potrubí existujúceho systému.

Inštalácia v obmedzenom priestore

Systém Daikin Altherma je ideálny na ohrievanie teplej pitnej vody bez potreby prídavného elektrického ohrievača. Zásobník na teplú pitnú vodu môžete uložiť na vnútornú jednotku.

Jednoduché ovládanie

Pomocou používateľského rozhrania systému Daikin Altherma môžete teplotu nastaviť rýchlo, jednoducho a pohodlne.

Prehľad

Kaskádová technológia

1

Vonkajšia jednotka obsahuje tepelné čerpadlo, ktoré získava teplo z vonkajšieho vzduchu a prenáša ho do vnútornej jednotky cez potrubie s chladivom. 

2

Vnútorná jednotka príjme teplo a zvyšuje teplotu pomocou chladiva R-134a. Hoci to môže znieť zvláštne, chladivo je látka, ktorá sa používa na prenos tepla.

3

Teplo sa prenáša z okruhu s chladivom do vodného okruhu. Znamená to, že teploty sa môžu dostať až na 80°C bez použitia prídavného ohrievača.